Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!

12 найпоширеніших міфів про пиво


Пиво — це найпопулярніший у світі алкогольний напій. Воно користується великою популярністю завдяки своїм смаковим якостям і багатому аромату. Сьогодні існує безліч різних сортів, які відрізняються по фортеці, насиченості, смаку. Але всі їх об'єднує одне — користь для людського організму.

Звичайно, як і у випадку з будь-яким іншим алкоголем, важливо знати міру і пам'ятати, що надмірне вживання міцних напоїв може завдати шкоди вашому здоров'ю. Пиво не є винятком. У помірних дозах цей напій є корисним, але переборщивши, ви ризикуєте отримати неприємні наслідки.

Ми вибрали для вас 12 поширених міфів про пиво, які не мають нічого спільного з дійсністю і пінним напоєм, і розвінчали їх.


1. Світле пиво — це погано

Між любителями світлого і темного пива за традицією існує запекла ворожнеча. Дійшло до того, що з'явився міф про те, що світле пиво — це не корисно, не по-справжньому погано. Це зовсім не так. Любителі світлого пива не дарма його обирають. Так, післясмаку після нього ні на відміну від темного, але це не означає, що світле пиво гірше. Справа лише у технології приготування та кількості хмелю. Як мовиться, на смак і колір.

2. Пиво має бути гірким

Ще одна досить поширена помилка. Пиво зовсім не обов'язково має бути гірким. Існують різні сорти. Деякі з них і зовсім володіють солодким смаком. Однак це не означає, що таке пиво є напоєм поганої якості.


3. Темне пиво міцніше, ніж світле

Деякі помилково вважають, що якщо пиво володіє насиченим темним кольором, то воно дуже міцне. З цим можна посперечатися. Міцність і щільність пива ніяк не пов'язана з кольором. Існує безліч темних сортів, які володіють низькою щільністю. Темне пиво відрізняється від світлого тільки тим, що в нього додають карамелізований або палений солод.

4. Пиво має бути холодним

Ще одна помилка, навіяне талановитими маркетологами — це кухоль холодного пива. Воно так і манить, так і просить, щоб ви сьорбнув ковток від заледеневшего склянки. Ця картинка поширена в рекламних роликах і навіть голлівудських фільмах. Однак це не більше, ніж просто маркетингова легенда. Пам'ятайте, що верхові сорти відмінної якості краще розкриваються при температурі не нижче 12 градусів.


5. У Росії не вміють робити пиво

Ця помилка також породили маркетологи, скориставшись тим, що в нашій свідомості вища якість асоціюється з закордонним виробництвом. Між тим вітчизняні пивовари вміють готувати справжнє пиво. Вони навіть проходять стажування в кращих європейських пивоварнях. Так що вибирайте свій улюблений сорт, керуючись тим, що говорять смакові рецептори, а не упаковка.

6. До пива потрібна закуска з яскравим смаком

Пиво — це не той напій, який вимагає доповнення у вигляді продуктів з яскравим смаком. Морепродукти, сушена риба, часникові грінки зовсім не обов'язково повинні скласти компанію пінному напою. Розкритися вони йому зовсім не допоможуть. Справа лише у ваші смаки та побажання.


7. Саме хміль робить пиво алкогольним напоєм

В пиві хміль відповідає за смак, гіркота, аромат і піну, а зовсім не за ступінь фортеці. Технологічно він потрібний для процесу коагуляції. При перекладі на звичайну мову це означає осадження білка в киплячому суслі. До речі, пиво його почали додавати не відразу з виникненням пінного напою, а лише на початку другого тисячоліття нашої ери.

8. В пиво додають спирт

Єдине питання, яке виникне у кожного пивовара, який почує це твердження: "Навіщо"? Пивні дріжджі мають здатність досягати 13 градусів алкоголю природним шляхом. До того ж спирт в пиві заборонений законом. Навіть виробники самого міцного сорти пива у світі в процесі його приготування примудрилися обійтися без спирту.


9. Розливне пиво набагато крутіше пляшкового

Це насправді не так. Звучить крутіше, але корисніше і смачніше розливне пиво від цього не стане. Все розливається з одних танків. Єдина відмінність — пляшкове пиво ви вип'єте відразу, а кегове можна розтягнути на кілька днів. До речі, технологія приготування деяких сортів вимагає обов'язкового доброджування в пляшці.

10. "Живе" пиво смачніше і корисніше

Знову ж — привіт, маркетологи. Реклама запевняє, що нібито таке пиво корисніше завдяки тому, що містить у своєму складі активні дріжджі. Хоча, в чому саме полягає користь, не зовсім зрозуміло. Це не альтернатива вітамінних комплексів і того ж риб'ячому жиру. До того ж мало де "живе" пиво готують з дотриманням усіх технологій, правил і на хорошому обладнанні.


11. Пиво можна і потрібно пити з пляшки

Ще одна маркетингова картинка, яка міцно засіла в головах споживачів, це людина, яка п'є пиво просто з пляшки. Звичайно, виглядає це дуже ефектно, але є одне але. Горлечко пляшки позбавляє вас цілого спектру важливих відчуттів, які можна отримати від хорошого пива. Тому пити пиво з пляшки строго не рекомендується. Візьміть келих. Це займе лише кілька секунд.

12. Якість пива залежить тільки від солоду, хмелю і води

Солод, хміль і вода — це не єдині складові відмінного за якістю пива. Важлива роль відводиться і самим пивоварам. Обладнання, яке вони використовують, майстерність і технології значно впливають на підсумковий результат. Саме тому два пивовара зварять зовсім різне пиво з одного і того ж матеріалу.


Пам'ятайте, що надмірне вживання алкоголю шкодить здоров'ю.