Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Цікаві та корисні статті і кулінарні поради » Сирки: солодке задоволення або невидима небезпека?

Сирки: солодке задоволення або невидима небезпека?


Сирні глазуровані сирки — задоволення з дитинства, яке ми часто їмо в якості перекусу або десерту, вважаючи їх корисними нарівні із звичайним сиром. Але так вони корисні?

"Росконтроль" провів експертизу популярних марок сирних сирків, вибравши 7 відомих брендів. В лабораторії були досліджені сирки "Тев'є молочник", "Ростагроэкспорт" ("Картопля"), "Ромашкіно", "Вкуснотеево", "Диво", "Дмитровський молочний завод" і "Ю. Б. Александров". Кожен з них був перевірений по 57 показниками.


Рейтинг: молочний жир та сиркова маса

За регламентом виготовлення сирних сирків до 50 % молочного жиру в них дозволено замінювати рослинним без використання в назві на етикетці слова "сирний". Але виробники часто йдуть на обман, повністю замінюючи молочний жир на рослинний. Зокрема, це стосується сирків Дмитрівського заводу. Таке порушення, на думку експертів, вводить в оману покупців, і на виробника повинні накладатися у зв'язку з цим досить серйозні санкції.

На сирках виробників "Ромашкіно", "Диво" і "Дмитровський молочний завод" зазначено високий вміст рослинних жирів. Ці продукти марковані як "сирки глазуровані з рослинним жиром". Справжній сирний сирок повинен проводитися із сирної маси, яка містить в собі 100% молочного жиру. На етикетках сирків "Тев'є молочник", "Ростагроэкспорт" ("Картопля"), "Вкуснотеево" і "Ю. Б. Александров" виробник вказав саме це. Але проведена експертиза показала, що сирок "Ростагроэкспорт"("Картопля") містить рослинний жир, а отже, він є фальсифікованим продуктом.


Рейтинг: глазур і мікробіологія
Експерти перевірили і глазур, яку виробники нанесли на свої сирки. За стандартами у складі глазурі повинна бути тільки какао. З семи сирків тільки один виробник відповідає всім правилам — "Ю. Б. Александров". Глазур інших конкурсантів містить замінники і добавки. Наприклад, в "Тев'є молочник" додано пальмоядрова олія, незважаючи на те що цей продукт відноситься до категорії преміум. Крім того, масова частка глазурі перевищує встановлені норми.

За мікробіологічними дослідженнями експерти виявили жахливі результати. Чотири сирка перевищили норми вмісту дріжджів. "Б. Ю. Александров" містить в 22 рази більше дріжджів, "Дмитровський молочний завод" — в 28 разів, "Тев'є молочник" — в 30 разів, а сирки "Диво" — в 50 разів більше. "Диво" і "Тев'є молочник" показали і підвищений вміст цвілевих грибів, що не безпечно для покупців. Експерти перевірили вибрані 7 сирків на ще один показник безпеки — наявність консервантів.

Сирки "Ростагроэкспорт" ("Картопля"), "Вкуснотеево", "Диво", сирок з ваніліном "Дмитровський молочний завод" і "Ю. Б. Александров" на етикетках яких немає інформації про зміст консервантів дійсно їх не містять. А сирок "Тев'є молочник" містить сорбінову кислоту — консервант, який не згадано на етикетці.

Ситуація з "Ромашкіно" експертів теж здивувала. На етикетці консервант вказаний, але в сирку його не виявлено. Як не дивно, це теж є порушенням технологічного процесу. Проведене дослідження показало, що злісний порушник — сирок з ваніліном "Дмитровський молочний завод". У ньому найбільше рослинних жирів і дріжджів. І це незважаючи на те, що споживачі вважають саме його найсмачнішим! Кращим же сирком названий сирний глазурований сирок "Вкуснотеево".


Цифри рейтингу

В цілому, рейтинг виглядає наступним чином:

  • "Вкуснотеево"76 баллов
  • "Ромашкино"53 бали
  • "Тев'є молочник"в чорному списку
  • "Дмитровський молочний завод"в чорному списку
  • "Диво"в чорному списку
  • "Б. Ю. Александров"в чорному списку
  • "Ростагроэкспорт" ("Картопля")в чорному списку

Сирки без підступу

"Вкуснотеево"

Сирний сирок глазурований "Преміум" в шоколадній глазурі з ваніллю "Вкуснотеево" — єдиний сирок, заявлені характеристики якого відповідають реальності. У ньому немає консервантів і крохмалю, він зроблений з використанням 100% молочного жиру, абсолютно безпечний для споживача. У експертів до нього немає ніяких претензій за складом і мікробіології. З мінусів — на упаковці легко стерти дату виробництва і немає інформації про заморожування продукту.


"Ромашкіно"

Сирок глазурований з рослинним жиром з ароматом ванілі "Ромашкіно" також за результатами тестів набрав велику кількість балів. В цілому даний продукт відповідає і технологічним нормам та інформації, зазначеної на етикетці. У ньому достатня кількість молочного жиру, а вміст рослинних жирів не перевищує допустиме значення. Він містить крохмаль і замінник масла какао, про що теж споживачеві розказано.

Виявлене порушення — відсутність консерванту в сирку, хоча про його наявність сказано на етикетці. Це може вплинути на термін придатності продукту, а отже, покупець знаходиться не в повній безпеці. Експерти звернули увагу на те, що дату виробництва легко стерти, а зазначена на етикетці інформація погано читається через вибраного шрифту.


Чорний список

"Тев'є молочник"

Сирок творожний солодкий з ваніліном в темному шоколаді "Тев'є молочник", не відповідає вимогам безпеки: в ньому вміст дріжджів перевищено в 30 разів, а цвілі в 2 рази. Можливо, що в цьому винен магазин, де була зроблена контрольна закупівля, порушив умови зберігання. Також в самому сирку знайшли консервант, не вказаний на етикетці, а в глазурі — рослинні жири. Цей сирок може називатися сирним, але вказівка його приналежність до преміум-сегменту вводить споживача в оману про його високу якість.


"Дмитровський молочний завод"

Сирок глазурований з ваніліном і рослинним жиром "Дмитровський молочний завод" опинився за результатами дегустації самим смачним. Незважаючи на це експерти занесли його в чорний список зважаючи на те, що продукт майже не містить молочний жир і в ньому перевищено вміст дріжджів, що небезпечно для споживачів. В ньому містяться консерванти, замінники какао, але виробник про це вказує на етикетці. Інформація для споживача розташована на нечитабельном тлі, що ускладнює процес ознайомлення з складом продукту.


"Диво"

Сирок з рослинною жиром ароматизований солодкий "Чудо" не відповідає стандартів, в ньому виявлені у великій кількості дріжджі і цвіль, що робить продукт небезпечним для споживачів. Цей сирок сподобався найменше і за смаком на дегустації, яка проводилася серед покупців. Інформація про склад продукту складно читається, а дату виробництва легко підробити, що теж не додало балів цього продукту.


"Ю. Б. Александров"

Сирок творожний глазурований в темному шоколаді з ваніллю "Ю. Б. Александров"порушив норми безпеки. У ньому перевищено вміст дріжджів в 22 рази, що є серйозним порушенням. Цей сирок може називатися " сирним, він відповідає вимогам, у ньому не порушені норми кислотності, і інформація на етикетці відповідає дійсності.


"Картопля" ("Ростагроэкспорт")

Сирок творожний глазурований "Картопля" ("Ростагроэкспорт") також віднесений до категорії порушників. Він не відповідає маркуванню "сирний сирок", так як він містить менше 5% молочного жиру. Також у ньому виявили замінники масла какао і крохмаль, правда, про це виробник чесно вказав на етикетці. За часткою цукру цей самий солодкий сирок, а кислотність в ньому не відповідає Дсту.


Висновки

На підставі проведених досліджень можна зробити висновок, що тільки сирки "Вкуснотеево" і "Ромашкіно" відповідають технологічним стандартам і інформації на власних етикетках, решта 5 марок купувати не варто. Крім того, більшість глазурованих сирків взагалі не назвеш продуктом здорового харчування, так що їх не варто вживати часто. Якщо жирність звичайного сиру становить 9%, то жирність сирків, які брали участь у тестуванні — від 16 до 26%.

Також 1 сирок відповідає за змістом цукру 3 чайних ложок чистого цукру, це більше половини добової дози, що рекомендується дієтологами. Купуючи сирки, потрібно уважно читати етикетки і вибирати саме той продукт, на який ви розраховуєте. Щодо сирків, перевірених і потрапили в чорний список, заведені справи, які, ми сподіваємося, закінчаться серйозними штрафами і змусять виробників чесніше ставитися до своїм покупцям.