Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Цікаві та корисні статті і кулінарні поради » П'ять видів солі, які варто мати на своїй кухні

П'ять видів солі, які варто мати на своїй кухні


впродовж довгого часу звичайна для нас сьогодні сіль була еквівалентом грошей, причиною військових зіткнень, об'єктом численних прислів'їв, спорів про здоров'я та забобонів.
Сьогодні ці суперечки, мабуть, тривають тільки в області здорового харчування. А кількість видів солі настільки велика, що навряд чи можна спробувати абсолютно всі варіанти.

Хто б що ні говорив, без солі не обходиться жодна кухня. Завдяки їй змінюються смаки страв і продуктів. Сіль не тільки збагачує їх смакові якості, але і перетворює. Так, всього одна щіпка може різко змінити те, що лежить на тарілці.

Ми відібрали для вас 5 видів солі, які поліпшать смак приготованих страв, а ще змусять забути, що сіль білого кольору. Спробуйте обов'язково.


1. Четверговая чорна сіль
Ціна — 50 рублів / 40 грамів

Четверговая сіль — це чорна сіль, яка з давніх часів готувалася на Русі в Чистий четвер перед Великоднем. Звідси вона і отримала свою назву. Велику змочену сіль змішували сквасной гущею або м'якушкою житнього хліба, вимоченим у воді, зав'язували в ганчірочку або клали в старий берестяній лапоть, ставили в печі на самий жар або закопували в попіл, щільно закривали стулку на 3-4 години. Ще сіль перекаливали на сковороді, після чого товкли в ступі.

Після випалу сіль збагачується калієм, кальцієм, йодом і цинком. Сьогодні цю чорну сіль виробляють у Костромській області.


2. Вінтажна червона сіль Merlot
Ціна — 850 рублів / 125 грамів

Сіль червоного кольору Merlot отримала свою назву завдяки однойменному провину. Вона опинилася в центрі уваги з причини того, що відомі шеф-кухарі стали додавати її в свої вишукані страви.

Цю сіль придумали у Франції, але зараз виробляють і в США. Створюється сіль шляхом її випаровування в червоному вині. Найчастіше її додають в делікатеси з шоколаду, морепродукти або м'ясні страви.


3. Гімалайська рожева сіль
Ціна — 289 рублів / 350 грамів

Поклади гімалайської рожевої солі розташовуються на північному сході Пакистану, на відстані приблизно 200 кілометрів від Гімалаїв. Мільйони років тому на цьому місці знаходилося море, після висихання якого залишилися тонни солі. Завдяки вулканічним процесів сіль поступово змішувалася з магмою, яка надавала їй особливий рожевий колір і унікальний склад.

Гімалайська рожева сіль відрізняється від звичайної солі не тільки своїм гарним кольором. Вона ще і містить 84 мінеральних елемента. Завдяки природній термічній обробці в ній немає домішок і сторонніх речовин. Ця сіль застосовується для приготування їжі, консервації, засолювання м'яса та морепродуктів.


4. Індійська сіль Kala Nama
Ціна — 80 рублів / 100 грамів

Kala Namak видобувається на сірчаних озерах Індії і Пакистану, вона має червоно-бурий відтінок, яєчний смак, а крім того, яскраво виражений запах протухлих яєць. Однак саме сіль є одним з основних інгредієнтів популярної індійської приправи "чат масала", яку в азіатських країнах додають в овочеві та фруктові салати, смажені горіхи, йогурти і навіть в лимонад і соки.

Лікарі цінують сіль Kala Namak за те, що вона легко виводиться з організму. А вегетаріанці Європи і Америки з допомогою Kala Namak імітують в стравах смак яєць.


5. Адигейська сіль
Ціна — 600 рублів / 125 грамів

Адигейська сіль реально змінює смак страв. У велику кам'яну сіль вдавлюють часник, потім змішують зі спеціями: паприка, чорний і червоний перець, хмелі-сунелі, коріандр та інші.

Ця сіль хороша для борщу, супів, салатів, смажених овочів, риби і м'яса. Дуже смачно посипати цією сіллю шматок житнього хліба, а потім полити нерафінованою соняшниковою олією.


Ціни дійсні на момент публікації.