Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Цікаві та корисні статті і кулінарні поради » Як легко відкрити пляшку шампанського: покрокова інструкція

Як легко відкрити пляшку шампанського: покрокова інструкція


Звичайно, деколи буває весело відкрити пляшку шампанського "по-гусарськи", влучно стріляючи пробкою над головою здивованих гостей, а потім спокутувати їх в шипучем напої. Однак є й інший, більш гуманний спосіб відкрити пляшку шампанського або ігристого вина, не проливши ні краплі. Все, що вам знадобиться — це ваші руки і кухонне рушник.

Взагалі, розкупорити пляшку шампанського — це не найбільша проблема, оскільки тиск газів всередині пляшки легко виштовхує пробку. Набагато важче буває саме зберегти контроль над пробкою, так і норовить полетіти в стратосферу. Тому основна ідея відкриття шампанського або ігристого вина без драми — це відкрити пляшку повільно і обережно, притримуючи пробку. Саме для цього, а не для витирання підтьоків, нам і знадобиться кухонне рушник! Воно дозволить зловити вилетіла пробку в пастку з тканини.

Порада для професіоналів: замість рушники ви цілком можете використовувати поділ сорочки або сукні. А тепер переходимо до покрокової інструкції, наочно ілюструє цей простий метод!


Невеликий рада: намагайтеся мінімізувати звук

Майстри радять: шампанське має "шепотіти", а не "плескати". Вони розуміють, що коли пляшка ігристого вина відкрито належним чином, ви повинні почути легкий звук виділяються газів, що нагадує шипіння. Відкривати з гучним бавовною, звичайно, це теж дієвий метод, однак у високих колах це вважається поганим тоном.


Як відкрити шампанське з допомогою рушники

Потягнувши за спеціальний язичок, зніміть фольгу навколо пробки. Якщо у вас не вийшло знайти язичок, використовуйте ніж або кінчик штопора, щоб процарапать фольгу і зняти її.


Розкрутіть і зніміть мюзле — дротяну вуздечку, яка утримує пробку ігристих і шипучих вин. Оскільки з цього моменту пробку більше нічого не буде тримати, робити це краще, притримуючи пробку великим пальцем.


Накрийте пляшку рушником: воно допоможе вам зберегти контроль над пробкою і захистить оточуючих від раптових "польотів" через всю кімнату. Укутайте горлечко пляшки з невеликим запасом тканини в районі пробки — це дозволить їй рухатися.


Переходимо до пробці: щільно фіксуючи пляшку однією рукою біля основи, рушником почніть акуратно і повільно викручувати пробку.


Зніміть пробку: при крученні пробки настане момент, коли внутрішній тиск в пляшці почне виштовхувати пробку. Просто дайте цьому статися — "кишенька" рушники зловить і стримає її. Все, що залишається, — це розлити шампанське келихах і насолоджуватися смаком.