Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Цікаві та корисні статті і кулінарні поради » Як утримувати в холодильник порядку: 7 простих порад

Як утримувати в холодильник порядку: 7 простих порад


Здавалося б, ніяких секретів і цінних порад щодо того, як правильно використовувати в побуті холодильник, придумати не можна. На практиці ж ми бачимо, що у багатьох рефрижератор забита непотрібними продуктами або просто забруднений, що дуже погано. Адже такий агрегат автоматично стає розсадником бактерій та й просто непотрібною річчю.

Розбираємося разом, як правильно використовувати місце в холодильнику і як підтримувати його в постійній чистоті.


Контролюйте температуру

Температурний режим всередині холодильника — це дуже важливий показник. Він має бути оптимальним. Таким, при якому продукти не псувалися і добре зберігалися. Якщо температура перевищує певний рівень, то бактерії починають розмножуватися. Для холодильника хорошою температурою вважаються +4 градуси за Цельсієм. Якщо у вашого холодильника немає вбудованого термометра, то варто придбати окремий прилад і прикріпити його до стелі холодильної камери.


Верхня полиця

Яким продуктам місце на самій верхній полиці холодильника? Відповідь очевидна. В глибині верхньої полиці знаходиться найхолодніше місце в рефрижераторі. Пов'язано це з тим, що часто у багатьох моделях холодильника там знаходиться охолоджуючий механізм — випарник. Це означає, що там найкраще зберігати швидко псуються продукти. Наприклад, сміливо відправляйте туди кисломолочну продукцію.


Середня полку

На середній полиці в холодильнику краще тримати ті продукти, які ви дістаєте частіше інших. Продукти і банки слід розставляти по зростанню. Так в холодильнику все буде в прямому і переносному сенсі грамотно розкладено по поличках. У задній стінці додайте самі великі і об'ємні продукти і ємності, потім — середні, а з краю — дрібні. Такий прийом корисний не тільки для того, щоб навести порядок. Шанс того, що якийсь продукт загубиться, і у нього закінчиться термін придатності, буде практично дорівнювати нулю.


Нижня полиця

На нижній полиці місце для сирих продуктів. Наприклад, для курки, шматків м'яса. Нижче, як правило, нічого вже немає, а це означає, що м'ясо не протече і не зіпсує іншу їжу. Деякі продукти харчування можна загорнути в харчову плівку і помістити подалі, до стінки. Там температура холодніше і, як наслідок, умови зберігання трохи краще.


Недоїдені продукти

В холодильнику, крім тільки що куплених продуктів, ми зберігаємо і те, що не доїли за обідом або вечерею. Крім того, деякі господині роблять заготовки для салатів або інших страв запас. Як правильно зберігати недоїдені або оброблені продукти? Їх можна скласти в лотки і приклеїти до кожного з них кольоровий стікер з назвою. Так ви не заплутаєтеся, де що лежить, і заощадите час на пошуки продуктів. Готова їжа зберігається в холодильнику не більше 3-4 днів. Після закінчення цього строку її краще викинути, щоб уникнути харчових розладів і навіть отруєнь.


Використовуйте контейнери для їжі

Кольорові контейнери для їжі — це справжня знахідка і грамотне рішення для зберігання продуктів. Крім того, що вони дуже красиві зовні, вінта ще й дуже зручні. У контейнерах найкраще зберігати овочі і фрукти. Справа в тому, що вони з легкістю обмінюються бактеріями з м'ясом і деякими іншими продуктами. Саме тому їх краще зберігати ізольовано. Крім того, у контейнерах добре зберігати сир, так як в них він не заветривается.


Регулярно мийте холодильник

Буває так, що прибирання холодильника проводиться лише від випадку до випадку і не сприймається як щось серйозне. Між тим регулярність тут дуже важлива. Мойте холодильник як мінімум раз в 2 тижні. Це займе у вас менше часу, так як забруднення не будуть встигати накопичуватися і въедаться. Якщо ваша основна мета — це проста гігієнічна прибирання, то в якості миючих засобів вибирайте розчин соди. Якщо ж необхідно позбутися від неприємного запаху або важких забруднень, то без спеціальних чистячих засобів не обійтися.