Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Цікаві та корисні статті і кулінарні поради » П'ять продуктів для тих, хто готується стати мамою

П'ять продуктів для тих, хто готується стати мамою


Харчування, а точніше, одержувані з ним речовини, безпосередньо впливає на успішність зачаття і розвиток малюка, тому підготовка до вагітності неможлива без переходу на правильний раціон.

Одним з важливих хімічних елементів для вирішення проблем зачаття вважається селен. Цей мінерал використовується для виробництва тілом особливих антиоксидантів під назвою селенопротеины, які допомагають захистити організм від ушкодження вільними радикалами. Завдяки своєму захисному ефекту, селен здатний запобігти вроджені дефекти і викидні. Був також встановлений позитивний ефект селену на жіночу фертильність.

Фахівці встановили, що цей мікроелемент є необхідним для нормального протікання розвитку фолікулів, що створює сприятливе середовище для виробництва яйцеклітин. Також варто відзначити, що селен важливий і для підтримки здоров'я імунної системи, беручи участь у виробленні гормонів щитовидної залози. Однак надзвичайно важливо вживати цей мікроелемент в адекватних кількостях, оскільки надлишок селену способі надати токсичний ефект. За даними ВООЗ для жінок добова норма становить 55 мікрограмів, для чоловіків — 70 мікрограмів.

Кращий спосіб контролювати кількість вживання селену — це отримувати його з їжею, тому для сьогоднішнього огляду ми підготували 5 найкращих джерел селена, які варто включити в свій раціон під час підготовки до зачаття дитину.


1. Бразильські горіхи

Безперечно, бразильські горіхи є найкращим джерелом селену — кількість цього мінералу в них настільки велике, що всього 2-4 горішка здатні задовольнити добову потреба в селені. Висловлюючись математичною мовою, 100 грамів бразильських горіхів містять близько 1917 мкг селену, що становить 2739% від рекомендованої добової потреби організму! Це важливо враховувати, оскільки легко можна перевищити норму вживання цього мікроелемента, з'ївши потрібну порцію горішків і включивши в меню того ж дня інші багаті селеном продукти.


2. Тунець

Вважається, що вживання тунця в достатній кількості може збільшити здатність до зачаття не тільки завдяки вмісту селену. Жирні сорти риби багаті високоякісним білком і омега-3 жирними кислотами, а всі ці речовини відіграють важливу роль у здоровому і збалансованому раціоні. Однак ми б порадили вживати тунець та інші морепродукти лише кілька разів у тиждень із-за вірогідності вмісту в рибі високої кількості ртуті.


3. Сир

Висока вміст селену в сирі — це радісна новина для «сирних маніяків» і ще один привід зробити собі і своєму партнерові апетитну сирну тарілку. В останнім часом сир отримує багато критики з-за утримання великої відсотка жиру і натрію, однак деякі фахівці в якості захисту нагадують про присутності в ньому кальцію та протеїну. А нещодавно були проведені дослідження, які показали, що молочні продукти зовсім надають безпосереднє вплив на здатність до зачаття наприклад, споживання жирних молочних продуктів знижує ризик овуляторного безпліддя.


4. Печінка

Досить багато селен міститься у субпродуктах: печінки індички, курки, качки, яловичини і свинини. Наприклад, яловича печінка містить приблизно 39,7 мкг селену на 100 грамів продукту, тому зовсім невелика порція печінки може практично повністю задовольнити добову потреба в цьому елементі. До речі, чим свіжіше і натуральніше був корм тварини, тим більш якісний і биодоступный селен буде міститися в печінки, тому варто віддавати перевагу фермерським продуктам. А ще яловича печінка багата одним з головних вітамінів для зачаття фолієвою кислотою.


5. Яйця

Яйця — це один з найбільш розрекламованих джерел селену, при цьому цікаво відзначити, що його зміст залежить від обраного способу приготування. Наприклад, сирі і відварені яйця будуть відрізнятися більш високою кількістю селену в порівнянні з смаженими. Також яйця будуть сприяти зачаття завдяки вмісту кальцію, заліза, цинку і інших елементів, корисних для кровотворення. Деякі вчені пов'язують факт овуляторного безпліддя з нестачею білка, тому заповнити його недолік можна, регулярно починаючи свій день з порції яєць.