Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Цікаві та корисні статті і кулінарні поради » Що таке пробіотики і де їх знайти: 7 кращих джерел

Що таке пробіотики і де їх знайти: 7 кращих джерел


Дуже небагато люди можуть з упевненістю сказати, що їх харчування і спосіб життя є досконалими. Уникнути безлічі проблем з травленням нам допоможе усвідомлена дружба з приборчиками.

Що таке пробіотики

Пробіотики — це корисні бактерії, які необхідні нам для життєвих сил та гарного здоров'я. Пробіотики сприятливо впливають на людей за рахунок поліпшення балансу флори в травній системі. Слово "пробіотик", утворене поєднанням двох частин PRO + BIOS, насправді означає "для життя".

чи Знаєте ви, що травна система людини містить більше 400 різних видів мікроорганізмів? У середньому доросла людина носить у собі від 3 до 4 кілограмів бактерій кишкової флори. Таке величезне їх кількість обумовлено особливою роллю цих бактерій в нашому організмі.


Чому потрібно їсти продукти з пробіотиками

Щоб зберегти здоров'я травної системи, ми повинні переконатися в тому, що наш кишечник населяють багато "хороших" бактерій. Вони мають ряд важливих функцій, допомагаючи поліпшити травлення, налагодити виробництво вітамінів, полегшити симптоми синдрому подразненого кишечника, вивести шлаки і токсини. Також пробіотики беруть участь у виробництві поживних речовин для відновлення оболонки кишечника, сприяють підвищенню стійкості до інфекцій, регулюють імунну функцію і запобігають розростання шкідливих бактерій.
Кількість "хороших" бактерій може помітно знизитися на ґрунті элоупотребления алкоголем і дієтичними жирами, нестачі в раціоні клітковини, підвищеної напруги, впливу токсичних речовин і застосування антибіотиків. Все це може привести до досить важких наслідків, уникнути які можна завдяки регулярному вживанню продуктів, багатих пробіотиками.


Продукти з високим вмістом пробіотиків

1. Йогурт

Напевно, йогурт — це один з найвідоміших продуктів, багатих пробіотиками. Щоб вибрати найефективніший йогурт, важливо уважно читати етикетки, уникаючи продуктів з високим вмістом фруктози, кукурудзяного сиропу, штучних підсолоджувачів, ароматизаторів.

2. Квашена капуста

Ось і знадобилася наша традиційна зимова закуска, виготовлена з перебродившей капусти з додаванням інших овочів. Квашена капуста не тільки дуже багата здоровими живими культурами, але і навіть здатна допомогти з зменшенням симптомів алергії. А ще квашена капуста багата вітамінами В, А, Е і С.


3. Ацидофільне молоко

Додавання в раціон ацидофільне молока допоможе збільшити щоденне вживання пробіотиків. Таке молоко отримують з допомогою ферментації з молочно-кислими і ацидофільними бактеріями. Прикладом солодкого ацидофільне молока може стати маслянка.

4. Місо суп

Місо є одним із стовпів як традиційної японської кухні, так і медицини. Він широко використовується в вегетаріанської кулінарії як регулятор травлення. Додавши столову ложку місо-пасти в невелику кількість гарячої води, можна приготувати швидкий суп, багатий пробіотиками.


5. Соління

Вірите чи ні, але будь розсіл є відмінним джерелом пробіотиків. Корисніше всього з цієї точки зору будуть домашні соління з мінімальним вмістом оцту, а додавання морської солі буде підсилювати зростання корисних бактерій.

6. Хліб на заквасці

Такий хліб ще називають бездріжджовим. Знайти його можна як у великих супермаркетах з широким асортиментом хліба, так і в невеликих пекарнях. А ще можна приготувати закваску будинки на житньому борошні, рисі, ізюмі та хмелевих шишках залишиться тільки випікати ароматний домашній хлібець.


7. Кефір

Як і йогурт, цей кисломолочний продукт являє собою унікальне поєднання молока та кисломолочних кефірних грибків. Кефір відрізняється високим вмістом лактобацил, біфідобактерій і антиоксидантів. Купувати краще всього органічний кефір у фермерських магазинчиках.