Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!

Сім правил дієти від П'єра Дюкана


Мабуть, питання схуднення сьогодні є найбільш актуальними та популярними. Хтось мріє скинути пару кіло, а комусь потрібна допомога більш ґрунтовна. Сьогодні разом із всесвітньо відомим дієтологом ми поговоримо про другому типі людей.

Cookery побував на зустрічі з П'єром Дюканов та детально розпитав його про правильне харчування.


Про вашій дієті не знає хіба що лінивий. У Росії вона стала неймовірно відомою. Як думаєте, чому вона так популярна?

Тому що вона діє. Люди не будуть говорити про дієту, яка не дає жодних результатів. А взагалі, ключ популярності моєї дієти — це успіх: людина успішно втратив вагу, а це значить, що і моя дієта успішна. До всього іншого, я намагаюся спілкуватися з пацієнтами не як лікар, а як людина. Пояснюю їм їх проблему людським, а не медичною мовою.


А що ви зазвичай говорите пацієнтам перед початком дієти?

Почнемо з того, що пацієнти, які звертаються до мене, потребують допомоги. Я прошу їх розказати про своє життя, починаючи з раннього дитинства, щоб зрозуміти, звідки у них з'явилася ця проблема, адже одна з основних причин ожиріння — це погані стосунки з близькими. Ви не отримуєте задоволення, коли постійно відбуваються або обділені увагою, тому починаєте шукати радість у їжі. Люди половину життя проводять у пошуках задоволення, і якщо в житті щось не складається, ми компенсуємо це самим доступним способом — смачною і часто нездоровою їжею.

Після того як ми з пацієнтом з'ясовуємо його стосунки з родичами, ми переходимо до обговорення його тіла. Коли в дзеркалі ви бачите струнке і красиве тіло, то ви всім задоволені. Це приносить радість. На цьому тлі не виникає депресія, відповідно, у вас завжди є стимул тримати себе у формі.


Виходить, пацієнти йдуть до вас за мотивацією і успіхом. Ви знаєте, скільки людей по всьому світу використовують сьогодні дієту?

На жаль, я вже збився з рахунку, але якщо подивитися на статистику продажу моєї книги, то десь близько 15 мільйонів. До речі, цікавий факт: одна людина, прочитавши мою книгу, дає її прочитати як мінімум двом своїм друзям.


А чи є у вашої дієти протипоказання?

Бачите, дуже багато проблем виникає у людини при наявності зайвої ваги. Відразу з'являються проблеми з серцем, шлунком, нирками, а також проблеми з гормональним фоном. Щоб все це вирішити, досить втратити зайву вагу. Багато людей, які втратили вагу за допомогою моєї дієти, викидають більше половини таблеток, які їм прописав лікар. Підозрюю, що саме тому мене не дуже люблять фармакологічні компанії.

Протипоказання при дієті все ж є, але вони мінімальні. Я б не рекомендував дієту людям молодше 18 років, вагітним жінкам та в період лактації. Також я б рекомендував діабетикам радитися зі своїм лікарем, перш ніж починати дієту.


Якщо протипоказань немає, і чоловік вирішив сісти на дієту, ви можете щось порадити?

Запросто. Є 7 важливих речей, які ви обов'язково повинні пам'ятати, дотримуючись не тільки мою, але і будь-яку іншу дієту.

1. Їжте овочі. Вони містять багато різних вітамінів і дуже мало калорій.

2. Їжте рибу. Там багато вітаміну D, омега-3 і протеїну. Невелика рибка здатна замінити вам кілька капсул омега-3, які останнім часом популярні серед жителів мегаполісів.

3. Пийте достатню кількість води.

4. Ходіть як мінімум 20 хвилин в день, а краще танцюйте. По-перше, коли ви танцюєте, виробляється гормон щастя — серотонін, а по-друге, це набагато корисніше, ніж просто ходити. У вас працюють певні групи м'язів.

5. Намагайтеся виглядати привабливо, працюйте над своєю зовнішністю. Коли ви почнете бачити результат у дзеркалі, у вашому мозку почне вироблятися гормон щастя, який ми часто заміняємо шоколадом.

6. Вам потрібно знати, що цукор — це ваш найбільший ворог.

7. Віддайте перевагу фруктам, замість того, щоб вичавлювати з них сік. В фруктах міститься певна кількість клітковини, яка вас насичує. Але якщо ви п'єте свіжовичавлений сік, це все ж краще, ніж пити сік з пакету, але ви все одно "п'єте" цукор.