Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Цікаві та корисні статті і кулінарні поради » 24 факти, які потрібно знати про роботу на ресторанній кухні

24 факти, які потрібно знати про роботу на ресторанній кухні


Здорова екосистема ресторану складається з безлічі компонентів: чарівною команди з хостес і офіціантів, хитрих менеджерів і різношерстої команди кухарів, які насправді готують вашу їжу.

Якщо ви ніколи не працювали на ресторанній кухні, її хаотичну сутність зрозуміти непросто — весь цей професійний жаргон, постійні конфлікти і дух товариства, який міцніє з кожним новим замовленим стравою.

Робота на ресторанній кухні істотно відрізняється від приготування вечерь та обідів будинку. Ми вирішили зібрати найбільш характерні особливості кухарський роботи в цьому огляді.


1. Кухарям не дають чайових

не Можна змусити офіціантів ділитися власними чайовими з працівниками на кухні. Тому кухарі нерідко заробляють набагато менше грошей, ніж офіціанти.

2. "Ні, я не можу просто так взяти в суботу ввечері відгул"

Кухарям постійно необхідно нагадувати своїм друзям про графік роботи: "І в п'ятницю я теж не можу взяти вихідний. Але ви ж вільні у понеділок?".

3. Кухня вимотує не тільки фізично, але і морально

Більшість вакансій вимагає або фізичної або емоційної віддачі. Робота кухарем — одна з небагатьох, яка вимотує повністю.

4. Кухар може не впоратися з роботою, лише якщо помер, потрапив у в'язницю або лежить у лікарні

Не існує ніяких інших виправдань. Кухар повинен виконувати свої обов'язки бездоганно, навіть якщо він хворий, прийшов на роботу з похміллям або розбитим серцем. Не існує виправдань неправильно приготовленого страви.


5. Шрами на кухні — це неминучість

Крім цього, потрібно попрощатися з чутливістю пальців — після численних опіків та порізів нервові закінчення на подушечках пальців перестають функціонувати.

6. Кухарям доводиться спілкуватися більше, ніж хотілося б

Без спілкування на кухні не вижити. Дуже важливо, щоб хтось постійно говорив вам "обережно – кут", "позаду тебе офіціант", "гострий ніж поруч", "сковорода ще гаряча.

7. Повора готують зовсім в іншому ритмі

Смачна готування будинку для друзів і сім'ї не має абсолютно нічого спільного з приготуванням їжі на ресторанній кухні. Приготування обіду на шістьох два рази в тиждень можна порівняти з приготуванням на 50, 100 або 200 осіб щодня.

8. Кухарям доводиться бути на ногах протягом 10 годин без перерв

І це не найскладніша частина роботи. Часто доводиться розвантажувати непідйомні ящики по 15 і 25 кілограм, перетягувати десятилітрові каструлі і робити по-справжньому багато монотонної роботи.


9. Якщо у кухаря є час, щоб відпочити, значить, це час потрібно витратити на прибирання

На ресторанній кухні завжди є чим зайнятися. І якщо кухареві раптом здалося, що він впорався з усіма поточними завданнями, розслабитися не вийде: знайдеться ще сотня невідкладних справ, а якщо ні — на кухні завжди є привід для прибирання.

10. Кухарі звикають до коротких відповідей "так" або "ні"

Всі інші відповіді сприймаються як надто неоднозначні і надто довгі.

11. Актуальність і точність дій — неодмінна умова роботи кухні

Якщо секретар не вчасно здасть доповідь, то робота всієї фірми навряд чи зупиниться. Але якщо заготовник не підготує м'ясо в потрібне час і в потрібній кількості, то 50 інших страв не зможуть бути приготованими вчасно і потраплять в стоп-лист, що загрожує для ресторану великими збитками.

12. Те, що навколо багато їжі, не означає, що кухарі постійно їдять

Більшість кухарів їдять, як 3-річні діти. Вони постійно дегустують десятки страв на всіх етапах їх приготування. Таке "кусочничество" псує апетит, і коли кухареві нарешті вдається поїсти, то зазвичай це відбувається в кутку кухні десь над сміттєвим відром.


13. Кухарям складно готувати невеликими порціями

Після того як кухар звикає до приготування їжі для сотень людей за вечір, приготування однієї порції рису здається знущанням і марною тратою часу.

14. 98% будь-якої страви — це попередні заготовки

Співробітники кухні проводять весь день у підготовці обідів і вечерь — це тривалі години одноманітних справ: почистити, нарізати, подрібнити, замаринувати, відварити, запекти.

15. Спеціальні пропозиції або знижки потрібні не для того, щоб продати непопулярні страви

Це під час приготування сімейної трапези можна дозволити собі використовувати залишки вечері або залежалися в холодильнику овочі. Ресторан використовує карту спеціальних пропозицій зазвичай для того, щоб протестувати позиції у новому меню.

16. Меню ресторану грунтується на обмеженнях кухонного простору та обладнання

Можливо, салат з овочами гриль може здатися гарною ідеєю, але велика ймовірність того, що на невеликий ресторанної кухні є місце для гриля, якого вистачає лише на приготування стейків.


17. На кухні немає такого поняття, як особиста простір

Кухарська робота — це сувора школа життя. Тут не можна працювати так, щоб тебе ніхто не чіпав". Найчастіше ресторанні кухні компактні і на них немає місця, щоб сховатися від сторонніх очей.

18. Як би ні було гаряче, кухареві не можна упустити блюдо з рук

Зверніться до пункту про втрату чутливості в пальцях. Перше, чого навчають новачка на кухні: необережність схопивши щось гаряче, не випускай це з рук, інакше можуть постраждати інші люди.

19. Ніхто не любить клієнтів, які заглядають в ресторан за 10 хвилин до закриття

У цей час ресторанну кухню вже активно миють, кухарі очищають всі робочі поверхні і готуються зняти фартухи і нарешті піти додому.

20. Постійні жорсткі жарти — це не зі зла

Працюючи на кухні, розумієш, що повага до працівника не має нічого спільного з тим, як з ним спілкуються. Жорсткий гумор — це те, що дозволяє швидко зняти стрес і не зійти з розуму режимі постійної нестачі часу.


21. Вихідний день потрібен кухареві для прання, а не для відпочинку

Поки не потрапиш на робочу кухню, складно уявити як багато і як часто потрібно прати робочу одяг.

22. Не питайте кухарів: "Чому ви не працюєте там, де платять краще?"

Найчастіше кухарями стають люди, для яких фінансова сторона роботи важлива менше, ніж улюблена справа.

23. На ресторанній кухні дійсно дуже жарко

Згадайте, як жарко стає на домашній кухні, коли ви починаєте готувати. Помножте це на вісім годин постійної готування і сотні приготованих страв.

24. Романтичні взаємини для кухарів — непроста тема

Робочий день кухарів довгий і нерегулярний — їм часто доводиться затримуватися і пізно повертатися додому.