Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Цікаві та корисні статті і кулінарні поради » Шість надійних ресурсів для пошуку ідеального ресторану за кордоном

Шість надійних ресурсів для пошуку ідеального ресторану за кордоном


Самостійні подорожі - це нескінченне прийняття рішень: де жити, що дивитися, як пересуватися по місту і де і що є. Якщо з туристичними маршрутами вам легко допоможе визначитися Lonely Planet або Rouge Guide, то з гастрономією все набагато складніше. Мішленівський гід не вирішує всіх проблем.

Звичайно, якщо бюджет дозволяє не дивитися на ціни і замовляти дегустаційні сети по 250 євро з людини, ресторан для вечері можна вибрати і наосліп, орієнтуючись на тризіркові мішленівські закладу і ті, які потрапили в список престижного The world's 50 Best Restaurants Awards. Головне, не забути вчасно зарезервувати столик. Задуматися про відвідування такого місця потрібно не менше ніж за 3 місяці.

Снідати, обідати і вечеряти щодня ресторанах подібного класу – мрія кожного гурмана. Але в реальному житті бюджет більшості цінителів набагато скромніший. Тому універсальні гастрономічні маршрути потрібно складати, орієнтуючись на різні фінансові можливості – від студентських до безмежних.


Відміну гастрономічних карт від туристичних полягає в тому, що вони постійно застарівають. Зі стовідсотковою упевненістю скажемо, що Колізей, Лувр і Пантеон залишаться на тому ж місці і через 10, і через 50 років і не втратять своєї актуальності. Подібна стабільність у гастрономічному світі – фантастика. З упевненістю можна говорити лише про деякі місця в Європі та Японії, де приватна власність недоторканна і де ресторан, пекарня або м'ясний магазин можуть бути по-справжньому сімейним справою, яка передається з покоління до покоління десятки років. В іншому – модний новий ресторан може вже через місяць змінити шефа, постачальників або зовсім закритися. Гастрономічні карти вимагають постійного оновлення.


Складаючи карти "їстівності" міст, хочеться знайти точки опори: стаціонарні і вуличні ринки (а їх залишилося зараз не так вже й багато), пекарні та кондитерські (ті самі, до яких вранці шикуються черги), місця з спешиалти-кава (ми ж говоримо про гурманів, а не тих, хто вважає "Старбакс", супермаркети та бутіки з хорошим вибором делікатесів найкращим місцем для покупки їстівних сувенірів і дегустації гастрономічних квинтэссенций країни).

Складаючи карту, важливо не упустити трендові, популярні місця, ресторани з гідною їжею і гарним виглядом, а також ті, які очолюють шефи, за чию репутацію ручаються всілякі рейтинги, гіди та ресторанні критики.


До кожної гастрономічної карті також потрібен словничок-лікнеп по локальних продуктів, делікатесів і страв, а також список Who is who - головних персонажів місцевої кулінарної сцени: шеф-кухарів, рестораторів, фуд-блогерів, організаторів фуд-фестивалів, гастрономічних оглядачів і ресторанних критиків.

Карта зі списком гурме-точок втрачає свій сенс без прив'язки до головних міських визначних пам'яток. Організація рейтингу гіда Мішлен досі є оптимальною, коли дві зірки означають відмінну кухню, заради якої має сенс зробити невеликий відступ від маршруту, а три зірки - чудову роботу шеф-кухаря, заради якої коштувати зробити окрему подорож. Тому ступінь важливості кожній з точок повинна бути чітко відображена при складанні карти.


На що ж орієнтуватися, складаючи подібні карти?

Кількість джерел рекомендацій в Інтернеті може здатися безмежним. Ці джерела будуть суттєво змінюватися від країни до країни. Тим не менше навіть в цьому хаосі думок є кілька опор.

1. Le Guide Rouge Michelin

Французька Le Guide Rouge Michelin виходить раз в році. Всього в рік виходить 27 гідів по різних країнах і містах. Озброїтеся обов'язково.

2. Zagat

Паперовий гід Zagat також виходить раз в році. У нього входять тільки найбільш високо оцінені на сайті закладу. Сайт Zagat працює постійно, цілодобово агрегуючи рейтинг ресторанів.


3. Yelp і Tripadvisor

Відгуки і рейтинги на сайтах Yelp і Tripadvisor формують самі відвідувачі. У цих гідів немає паперових версій, зате є зручні мобільні додатки. На сайті Tripadvisor найчастіше можна побачити відгуки туристів і експатів.

4. Where Chefs Eat: A Guide to Chefs' Favourite Restauran

"Де їдять шефи: гід по улюблених ресторанах шеф-кухарів" - це 700-сторінковий фоліант, на сторінках якого 400 кращих шефів зі всього світу розповідають про своїх улюблених ресторанах. У підсумку виходить 2 000 ресторанів і забігайлівок в Європі, США, Канаді, Південній Америці, Африці, Австралії, Новій Зеландії та Азії. До кожного ресторану додається невеликий коментар шефа і фактичне опис від редакції.


5. Гід Omnivore

Це гід міжнародного гастрономічного фестивалю, дуже старанно подбирающего учасників - в основному це досвідчені шефи, створюють "молоду гастрономію" та авторську кухню і экспериментирующие без зважаючи на загальноприйняті канони.

Їжу шеф-кухарів, які потрапляють в список Omnivore, неможливо точно класифікувати за типом кухні. Кожен з шефів має власний стиль і бачення сучасної гастрономії.

6. Статті та огляди у вітчизняній пресі

"Афіша-Їжа", "Афіша-Світ", бортові журнали "Аерофлот", "S7", "Саквояж", "EasyJet2 і "Wizzair", журнали про подорожі "Geo", "National Geographic" і "Навколо світу" допоможуть вам зробити правильний вибір.