Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Цікаві та корисні статті і кулінарні поради » Про етикет: негласні правила, як ділитися їжею

Про етикет: негласні правила, як ділитися їжею


Будемо відверті: ніхто не любить, коли хтось копирсається виделкою в твоїй тарілці і забирає твою їжу. Базові інстинкти виживання не дозволяють нам розслабитися: у тваринному світі ніхто за власним бажанням не ділиться їжею. Є тільки одне виключення з правил: стосунки матері і дитину. Хоча і воно теж глибоко запрограмовано в нашому тілі – тільки так можна забезпечити вирощування потомства.

Підсвідомо нам не подобається ділитися своєю їжею ще й тому, що з допомогою слини передаються багато бактерії, а з ними і захворювання. Кілька чоловік, випивши з однієї пляшки води, легко можуть заразити один одного.

Cookery згадав негласні правила сучасного застільного етикету.


Картопля фрі

Поганий тон - навмисно не замовити картоплю-фрі, а потім брати його з тарілки друзів. Але все-таки якщо ви замовляєте картопля-фрі в поодинці, то повинні змиритися з тим, що доведеться ділитися. У будь-якому випадку, брати чужу картоплю фрі можна, лише запитавши дозволу.

"Я візьму кілька" - це не більше 3 штучок, взятих за весь час спільного поїдання обіду. Інакше за вашими руками будуть стежити, а друзів це почне дратувати: ніхто не любить добровільно ділитися власним їжею, поки не задоволене почуття голоду.


Морозиво

Непристойно просити поділитися морозивом. Тільки у випадку, якщо ви все замовили різні смаки якогось виключного морозива, можна обмінятися стаканчиками і спробувати чистої одноразової ложкою. Повторно використовувати для чужого морозива свою ложку не можна.

Якщо ви вирішили не купувати морозиво, а ваші друзі – так, то ви повинні змиритися з власним рішенням: у цьому випадку жебракувати негарно.


Жуйка

Ви завжди можете попросити жуйку, але не можна, щоб це стало звичкою: час від часу не забувайте оновлювати власні запаси.

Якщо ви витягли пакетик жуйок у громадському місці і люди побачили вас, то ви зобов'язані запропонувати їм поділитися.

Якщо ви хочете попросити жуйку у знайомого, принаймні пристойності заради зробіть вигляд, що вона вам дійсно потрібна. Не потрібно розповідати всім про те, що ви тільки що з'їли головку часнику, але і не варто брати чуже тільки тому, що всі жують і вам теж хочеться.


Гамбургери і сендвічі

Просити "відкусити шматочок" можна лише в тих, кого ви заносите в категорію BFF (best friends forever - "кращі друзі назавжди"). Просто знайомі люди не мають права відкушувати від вашого сендвіча.

"Відкусити шматочок" означає відкусити полкусочка і лише один раз. Не змушуйте ваших кращих друзів мимоволі подумки підраховувати, скільки відсотків від їх їжі ви відкусили.


Суп

Загальне правило можна окреслити так: "Тримайтеся подалі від мого супу". Никто не хоче виявити у своєму супі чужу слину, яка обов'язково потрапить в тарілку разом з ложкою.


Газована вода / молочні коктейлі / смузі

Це важко, але ви маєте повне право не ділитися своїм напоєм з іншою людиною. Максимальна поступка гігієни – запропонувати випити ваш напій з допомогою трубочки. Ніхто не зобов'язаний ділитися з вами своєю пляшкою води, якщо в кілометрі від вас є ларьок, бювет або магазин.


Десерти

Дружба легко може закінчитися, якщо взяти чужий десерт не запитавши. Немає нічого більш подразнюючої, ніж спроби оточуючих зазіхнути на твій десерт. Таких американці називають a greedy dessert goblin - "жадібним гобліном-десертопожирателем".


Фингерфуд: нагетси, крильця, суші, чіпси, попкорн, піца

Замовляючи фингерфуд, варто заздалегідь припустити, що нею доведеться ділитися. Але навіть і в цьому випадку можуть виникнути конфлікти: "Я не просто так замовив велику коробку нагетсів для себе", "Хоч раз замов те, що будеш їсти, а не забирай у мене півпорції. Що за дурна звичка!"

Для того щоб дотримати правила пристойності, варто також замовити щось, чим можна легко поділитися з усіма іншими. Правильніше всього попросити спробувати їду не на початку трапези, а в кінці, коли прозвучить кодова фраза "як же я наївся".


Коктейлі

Пробувати чужий коктейль краще так, як роблять бармени – взяти в руки чисту одноразову трубочку, опустити один кінець коктейль, а другий затиснути пальцем так, щоб при вийманні трубочки в ній залишилася рідина. Якщо коктейль вам сподобався, варто замовити собі такий же.