Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!

Чим вино корисніше іншого алкоголю


"Алкоголь шкідливий для здоров'я" - це фраза, яку ми часто чуємо, і не без підстав. Негативний вплив алкоголю на організм людини було доведено не раз, особливо Французьким національним інститутом раку.
Дослідження показали, що алкоголь може призвести до раку рота, стравоходу, не кажучи вже про психологічних захворювань і алкоголізму.

Є лише одне виключення - це помірне вживання вина. У чому ж полягає користь вина, яка відрізняє його від інших алкогольних напоїв?


Безперечна користь вина

Вино на 80% складається з біологічної води і на 15% зі спирту, який є результатом бродіння цукру. У вині є легкозасвоювані цукри, ефірні олії, органічні кислоти, складні ефіри, дубильні речовини. У ньому також містяться протеїни, антиоксиданти і 24 мікроелементи, які необхідні людині.

Саме гармонійне поєднання у вині - це правильне співвідношення етилового спирту і поліфенолу. Саме цей союз дозволяє боротися зі стресом, діабет і навіть з ранніми синдромами хвороби Альцгеймера.

Вино покращує обмін лепидов, сприяє правильному балансу ліпопротеїдів у крові, що є профілактикою атеросклерозу. А ще вживання вина перед їжею сприяє стимуляції шлункової секреції і моторики кишечника, а це, в свою чергу, покращує травлення і обмін речовин.Дослідження французьких вчених з Медичного центру Нансі показали, що регулярне помірне споживання вина захищає людину не тільки від хвороб серця і серцево-судинних захворювань, але і від багатьох видів раку.

Правда, у випадку з вином теж варто пам'ятати про почуття міри - прийнятна добова норма не повинна перевищувати 200 мл у випадку з червоним вином і 300 мл у випадку з білим. Варто пам'ятати також, що вживати вино краще вдень, так як етанол, що міститься в напої, є сильним возбудительным засобом і може призвести до безсоння. Втім, якщо спати ви не плануєте, проблеми ніякої немає!


Все про эниотерапии

Довівши користь вина, фахівці придумали новий спосіб лікування і шлях до краси. Це эниотерапия - лікування вином. Відразу обмовимося, що эниотерапия не рекомендується підліткам до 20 років. Вона протипоказана вагітним жінкам, а також людям, що страждають алкоголізмом або приймає якісь ліки. Категорично цей метод заборонений людям із захворюваннями печінки, нирок, шлунка, сечового міхура і простати.
У чому ж сенс эниотерапии? Вона рятує нас від негативного впливу навколишнього світу. Наприклад, ми часто перебуваємо у стані стресу, довго буваємо під сонячними променями, вдихаємо сигаретний дим. Як результат, в людському організмі утворюються вільні радикали, які призводять до окислення холестерину, що поступово викликає звуження або навіть руйнування кровоносних судин.


У результаті вищесказаного приплив крові до серця і мозку помітно погіршується, що веде до серцево-судинних захворювань. Відтворення вільних клітин знижується, у той час як нові швидко зношуються. Це одна з причин швидкого старіння організму.

У цьому випадку вино виступає як натуральний антиоксидант, завдяки кісточках і шкірці винограду. Потрапляючи в людський організм, вони призводять до зниження кількості вільних радикалів, в результаті омолоджують організм, продовжують життя, знижують ймовірність утворення пухлин та інших хвороб. Саме тому часто французи кажуть, що шкоди від викуреної сигарети відшкодовується двома випитим келихами вина. Звичайно, це не заклик бігти за пачкою сигарет.

Давайте розглянемо два види вина - червоне і біле - і їх вплив на організм.


Червоне вино

Для багатьох людей червоне сухе вино є безперечним фаворитом. При виробництві червоного вина використовуються цілі ягоди винограду разом з шкіркою. Саме вона віддає в напій свої корисні речовини.

Помірне вживання червоного вина - 1-2 рази на день невеликими дозами - цілком здорова звичка. Воно здатне чудесним чином впливати на туберкульозні і тифозні палички за рахунок своїх протимікробних і противірусних властивостей. Лікування вином в рази знижує ризик захворювання грипом та іншими вірусними інфекціями. Речовини, які містить напій, стимулюють виділення жовчі, сприяють виробленню шлункового соку, слиновиділенню під час їжі і правильної секреції жовчі.

Як з'ясувалося, червоне вино чудово контролює вагу. Дослідження, проведене майже з 20 тисячами жінок різного віку, показало, що жінки, які вживали вино протягом певного часу, менше набирають вагу і стають менш схильними до повноти.


Біле вино

Є стійка французька фраза, яка стверджує, що червоне вино створене для здоров'я і насолоди, рожеву - для любові, а біле - для втамування спраги. Саме спекотні місяці року виводять на стартову пряму білі вина. Недарма біле вино прийнято подавати охолодженими до 6-8°C.

Білі вина служать не лише для тамування спраги. Французький доктор Ейло стверджував, що вживання легких білих вин корисно для підтримки серцевого м'яза, а сухі білі вина з мінеральною водою допоможуть при атеросклерозі. До всього іншого, вина цього типу при 12% фортеці рекомендуються при порушенні роботи обміну речовин, різних хвороб шлунка і легень.

Варто, звичайно, окремо сказати про те, що помірне вживання білого вина чудово впливає на красу жінок. Воно стимулює кровообіг, завдяки чому допомагає позбутися целюліту. Завдяки вмісту антиоксидантів біле вино розгладжує шкіру, зберігаючи її молодість.


Пам'ятайте, що вживання будь-якого продукту, незважаючи на безліч корисних речовин, ефективно лише в помірних кількостях. Вино не виняток.