Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Цікаві та корисні статті і кулінарні поради » Як уникнути неприємного запаху в холодильнику

Як уникнути неприємного запаху в холодильнику


Досвідчені господині знають, як правильно зберігати продукти в холодильнику: що, де і скільки повинно лежати, щоб не з'явилися неприємні запахи і все було під рукою. А ось початківці господині можуть поруч покласти рибу і олію, яка вбере специфічний запах. Щоб уникнути таких неприємностей, важливо врахувати деякі моменти.


У кожного продукту має бути своє місце

В самому низу холодильника, висувних ящиках, зберігаються овочі, зелень і фрукти. На нижню полицю можна класти продукти, які размораживаете, а також сире м'ясо, морепродукти, курку.

На середній полиці тримають готові страви і молочні продукти. Верхня полиця призначена для швидкопсувних продуктів. Туди можна ставити масло та інші жири.

У дверцятах холодильника слід зберігати продукти, яким не потрібно сильно охолоджуватися: джеми, різні напої, бутербродне масло в пластиковій ємності з кришкою (щоб воно залишалося м'яким). Також можна зберігати контейнер з яйцями.


Як запобігти появі неприємного запаху холодильнику

Щоб у холодильнику не з'являлося неприємних запахів, стежте за термінами зберігання продуктів.

Звертайте увагу на те, щоб не проливалися соуси, а також інші рідини, коли ви ставите їх на полиці.

Зараз існують спеціальні скляні та пластикові контейнери для зберігання продуктів, які слід використовувати для упаковки. Крім цього, зберігається волога, і між собою вони не обмінюються запахами. Також помічником у боротьбі з неприємними запахами служить харчова плівка.

Для випічки тортів краще використовувати закриті ємності, але не герметичні, щоб повітря надходило до них. Але довго їх зазвичай не зберігають.

Підказка

Не зберігайте ліки в холодильнику, особливо з вмістом ефірних масел. Вони можуть давати специфічний запах, а головне, що від холоду вони втрачають свої корисні властивості.

Виставляйте вперед продукти, термін придатності яких вже добігає кінця.


Терміни зберігання продуктів в холодильнику

  • Відкрите молоко не можна зберігати більше 2 діб. Яйця придатні до вживання від 8 до 25 діб. За умови, що ви їх свіжими купили.

  • Масло бутербродне – близько 3 діб, вершкове (несолоне) може залишатися свіжим від 10 до 15 діб.

  • Сир і сметану краще не залишати більше ніж на три дні. До речі, сир можна зберігати в поліетиленовому пакеті. Рекомендується його перекласти в керамічну, скляну або емальовану посуд.

  • Сири можуть перебувати в холодильнику три-чотири дні (залежно від сорту). Щоб сир «дихав» краще обернути його спочатку в харчовій пергамент і тільки потім класти в контейнер або упаковувати в харчову плівку.

  • Морепродукти, свіжий фарш, жирну рибу і субпродукти, які очікують подальшого приготування, зберігають не більше двох діб.

  • Птах і свіже м'ясо – одну добу.

  • Приготовані страви (супи, салати, котлети тощо) залишаються свіжими близько 2-4 доби. Так що не варто наготавливать запас на два тижні.


Як позбутися специфічного запаху в холодильнику

Існує простий народний спосіб позбавлення від неприємних запахів. Це звичайна сода, яку потрібно насипати в чашку або тарілку і у відкритому вигляді залишити в холодильнику на кілька доби. Потім її слід прибрати або просто поміняти.

Можна придбати антибактеріальний килимок і помістити його в самому низу холодильника, в контейнері для зберігання фруктів та овочів. Виробники цього диво-килимка переконують, що ви з ним зможете забути про зіпсованих продуктах і цвілі.

Ну і головне, стежити за холодильником і вчасно його мити всередині теплою водою з розчиненою в ній содою) і провітрювати. Обов'язково після водних процедур витирайте насухо і дайте постояти.


Підказка

Морозильну і холодильну камери рекомендується провітрювати протягом 2-3 годин.

Якщо вчасно проводити ревізію в холодильнику і дотримувати прості правила зберігання продуктів, сторонні і неприємні запахи йому будуть не страшні.