Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!

Вся правда про солі


Я не знаю, коли почалося моє захоплення сіллю. Років десять тому я, як і багато інших, мала на своїй маленькій кухні одну-єдину сільничку. Не важливо, яку, будь-який з тих, що могла знайти в магазині. Вибирала те, що подешевше, адже сіль - це всього лише простий, швидкий і доступний кожному спосіб з легкістю зробити будь-яку їжу смачнішою.

якби хтось сказав мені тоді, що пройде всього кілька років, і в моєму домі можна буде нарахувати не один, а 5-6 видів солі одночасно, я б подумала, що ця людина зійшов з розуму.

Тоді я не знала і малої дещиці того, що знаю про солі зараз. Сіль солі ворожнечу. Підбирати її до страви потрібно виходячи з того, якого ефекту ви хочете досягти.

Зараз я ставлюся до солі не інакше як з благоговінням. За моїми відчуттями, сіль - чарівний дар природи.


Назад в минуле

Хто першим почав добувати сіль, точно невідомо. Проте вважається, що стародавні єгиптяни, отримуючи сіль шляхом випарювання морської води в дельті Нілу, першими навчилися з її допомогою запасати продукти на тривалий термін.

Вони помітили, що при обробці м'яса і риби сіль вбирає вологу, позбавляючи бактерій живильного середовища для розмноження і запобігаючи тим самим гниття продукту.

Вміння солити птицю і рибу вплинуло не тільки на кулінарне мистецтво, але і на світову економіку. Додавши сіль до того чи іншого продукту, можна було з легкістю зробити кожен його фунт дорожче. При цьому солоні продукти не псувалися, їх можна було експортувати на великі відстані.


чи Може людина жити без солі?

Звичайно, немає. Сіль, молекула якої складається в основному із двох елементів - натрію і хлору, життєво необхідна для функціонування організму. Зовсім не випадково плазма крові схожа за своїм складом зі складом морської води.

Якщо повністю виключити сіль з раціону, то робота травної системи погіршиться, можуть виникнути судоми, слабкість, втрата почуття смаку, швидка стомлюваність, задишка і перебої в роботі серця. В разі, якщо сіль не буде надходити в організм досить довгий час, людина помре.

Мало хто з нас знає, що в тілі дорослої людини міститься приблизно 250 грамів солі. Такою кількістю можна було б наповнити 3 або 4 сільнички. Але сіль постійно витрачається, тому відшкодовувати її втрату нам життєво необхідно.

Так вже ми влаштовані, що більшість із нас тяжіє до солоного смаку. Мало того - найчастіше ми воліємо солону їжу більш, ніж нам потрібно. Швидше за все, це і є природний механізм природного захисту від її нестачі.


Яку сіль краще не вживати

В останні роки репутація солі помітно постраждала. Виною тому стали численні публікації на тему шкоди для її здоров'я. Згідно з цим публікацій, сіль викликає набряки, призводить до гіпертонії, сприяє розвитку ревматизму, є причиною головного болю і так далі.

Знаходяться ті, хто проповідує безсольову дієту, стверджуючи, що людині достатньо тієї солі, що вже є в продуктах харчування і потрібно утримуватися від додаткового досаліванія їжі. Так все однозначно погано?

Зовсім ні, якщо враховувати один нюанс. Сіль теж буває різна. Негативні ефекти, перераховані вище, - це наслідки споживання повареної солі, що пройшла термічну та хімічну обробку. Як і будь-який інший рафінований продукт, подібна сіль мало чим корисна для людського організму.

Перед тим як потрапити на ваш стіл, така сіль висушується у печах при високій температурі. В процесі сушіння молекули солі змінюють свою структуру, а додаткові елементи, такі як кальцій, калій, магній, залізо, мідь, зникають. Після високотемпературної обробки сіль додаються хімічні випарники вологи, щоб вона не злипалися в неапетитний грудку і завжди слухняно висипалася з сільнички. Для відновлення її білизни використовується хімічний відбілювач, а замість природних солей йоду, які також зникають в процесі обробки, сіль додається йодид калію - речовина, токсична для організму людини, якщо він отримає його більше допустимої норми.

Така сіль сприймається організмом не інакше як токсин вносить серйозний дисбаланс у внутрішнє середовище людини.


Сіль, яка не шкодить здоров'ю

Природна необроблена морська сіль, на відміну від кухонної, повністю засвоюється організмом і не відкладається в тканинах.

Безумовно, натуральна морська сіль коштує значно дорожче, ніж звичайна харчова. Але погодьтеся, краще витратити гроші на природне необроблену сіль, вживання якої сприятливо позначиться на стані вашого здоров'я і самопочуття, ніж віддати ті ж гроші, а то і більше, за ліки в аптеці.

Видів натуральної морської солі в продажу зараз можна знайти величезна безліч. Найбільш відомими та популярними є рожева гімалайська сіль та французька.


гімалайська Рожева сіль

Гімалайська рожева сіль містить у собі природно-кристалічної нерафінованої формі 84 мінералу і 200 хімічних мікроелементів, які необхідні для організму людини. Завдяки міститься в ній залозу ця сіль має рожевий колір. Така сіль називається галіт і являє собою зразок солі, абсолютно чистою від сторонніх домішок.

Галіт володіє численними цілющими властивостями: вживання його в їжу покращує мікроциркуляцію крові, знижує кров'яний тиск, урівноважує нервову систему, сприяє детоксикації організму і виведенню важких металів.

Така сіль має 100%-ву біологічну засвоюваність організмом. Регулярне використання рожевої солі забезпечує організм всіма необхідними мінералами і мікроелементами. Така сіль допомагає позбутися від артриту, вугрів, псоріазу, герпесу, грипу і інших захворювань.

Перерахувати усі благотворні ефекти рожевою гімалайської солі вкрай складно, але можна сміливо сказати, що дарує галіт людині красу і здоров'я.


Французька сіль

Друга по популярності і популярності натуральна морська сіль - це сіль французька. Морська сіль з західного узбережжя Франції, яка багатьма вважається кращою в світі, представлена в двох видах. Це біла кристалічна Fleur de Sel, що володіє тонким свіжим ароматом, і сіра, неочищена, трохи волога Sel Gris, до складу якої входить океанічна мікроводорость сольова дюналіелла.

Сіру сіль досі збирають у згідно з традиційними кельтськими методами за допомогою дерев'яних інструментів, а потім висушують за допомогою сонця і вітру, що дозволяє зберегти істинний смак і створює особливу вологу кристалічну структуру.

Така сіль містить найцінніші антиоксиданти. Вона ідеальна для салатів, а також овочів і м'яса, приготованих на грилі.


Як використовувати різні види солі

Fleur de Sel, розтерта між пальцями, чудесна у салатах. Вона відтіняє смак зелені, але не розм'якшує її. Салати довше залишаються свіжими, не втрачаючи свій привабливий зовнішній вигляд. Якщо використовувати її вже на готових стейках, створюється враження хрусткої скоринки на м'ясі. Здається, що страва була приготована на відкритому вогні, навіть якщо насправді його готували на звичайній сковороді.

Сіра груба французька сіль, та сама, яка трохи волога на дотик, чудово підходить для попереднього маринування м'яса і птиці. Блюдо в цьому випадку вийде дуже соковитим, з яскраво вираженим природним смаком.

Рожеву гімалайську сіль у кристалах в невеликій кількості можна додавати в графини з водою. Вона чудово " структурує і минерализует воду, що вкрай актуально, якщо питну воду ви отримуєте пропускаючи звичайну водопровідну через систему фільтрації.

великої морської солі добре запікати рибу цілком. Вона виходить соковитою і дуже ефектно виглядає при подачі. Також велика морська сіль рекомендується для засолювання риби і в'ялення м'яса.