Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!

Про етикет: куримо кальян


Разом з Катериною Сапович ми продовжуємо нашу традиційну колонку про етикет.


Сенс куріння кальяну – в компанії, яка навколо нього зібралася. Його не прийнято курити в поодинці. Це такий спосіб релаксу, якщо завгодно, можливість відволіктися від усього. Стало бути, головне правило – не поспішати. І краще за кальяном говорити, звичайно, не про бізнесі.


Якщо ви курите кальян вдома, їм повинен займатися одна людина. У семи няньок, самі розумієте, дитина без ока. У ресторані кальяном займається кальянщик, тому втручатися в процес самостійно, наприклад, ворушити вугілля, а тим більше виделкою, не варто. Якщо вам щось треба – покличте кальянщика. А при замовленні, якщо не можете сформулювати побажання точно, довіртеся його смаку. До речі, саме за всі це він отримає чайові.

Кальян – окремо, сигарети – окремо. Ви, зрозуміло, можете дозволити близьким друзям викурити сигарету, але це проти традиції. До того ж в кальянному димі і його запаху є своя естетика. Сигаретний дим її порушує.


Дивно, що в багатьох ресторанах кальян ставлять на стіл – це проти етикету і традицій. Він повинен знаходитись нижче курців – на підлозі або на спеціальному окремому низькому столику. Здається очевидним, але з кальяном варто бути обережними при переміщення навколо столу. І це теж відсилання до розміреності процесу (не треба різких рухів), не кажучи про те, що розбитий кальян зіпсує "вечірку" і багаторазово неприємно збільшить її бюджет.

Шланг передають по колу в однаковою черговості. З одного боку, не прийнято робити більше трьох затяжок за раз, щоб у процесу був свій ритм. З іншого – не можна квапити того, в чиїх руках зараз знаходиться шланг. Якщо людина, якій ви передаєте чергу, не помічає цього, легко доторкніться до нього рукою. Маячити перед його обличчям трубкою – звичайно, моветон. Так само як і передавати її методом стусана.

Або покладіть шланг на стіл, або передавайте петлею складеного шланга вперед. До речі, той, хто палить, зазвичай не говорить, а слухає.


Раніше об'єднує зміст кальяну ніс ще й той факт, що змінних насадок не було, все стосувалися губами одного шланга. У ресторанах, звичайно, вони передбачені, але тісним колом ви можете користуватися однією насадкою. У зв'язку з цим дівчатам – ніякого блиску для губ або помаду, тим, хто хворіє – ніякого кальяну. Навіть зі змінною насадкою.

Якщо до вашої компанії приєдналися нові люди і теж хочуть покурити кальян, вони повинні запитати дозволу, а компанія має право відмовити, наприклад, поки не закінчиться цей, потім замовити новий або запропонувати одразу замовити другий.

Краще всього разом з кальяном вживати свіжі фрукти, ягоди, сухофрукти, легкі десерти і пити охолоджений або гарячий зелений чай. Можна каву. У будь-якому випадку, замовляти його слід після прийому їжі, але в жодному випадку не поєднувати. А перед ним не варто їсти жирні і важкі страви.


Коли кальян прогорів, шланг обмотують навколо металевої шахти. Але розходитись одразу після цього не прийнято. Точно так само, як не варто відразу починати прибирання, якщо ви робите це будинку.

Кальян – річ заразительная. Іноді, затримавшись на роботі, я кличу в свій ресторан і друзів пригощаю їх кальяном. Як мінімум половина столиків після цього теж замовляють кальян.