Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!

Фуд-фотографи про їжу і фотографії


Сьогодні культ їжі поширюється в різних формах: вдома, в ресторані і навіть на фото. В епоху новомодних гаджетів і соцмереж люди все частіше стали викладати фото красиво оформлених страв в інтернет. В основному це звичайні користувачі, але серед них є і професіонали.

Завдяки їх старанням їжа стала кращою фотомоделлю. А авторів фотографій їжі називають фуд-стилістами або фуд-фотографами.

Ми поговорили з деякими російськими фуд-фотографами і попросили розповісти їх про себе і своєї діяльності.


Діана Нагорна

Діана Нагорна - молода мама і полюбляє подорожувати. Володарка вищої освіти у сфері туризму, вона обожнює свою роботу за можливість подорожувати і спілкуватися з різними людьми, таким чином відкриваючи для себе кожен день щось нове.

Кілька років тому їй подарували фотоапарат, який став в нагоді в подорожах. Так два її головних пристрасті в житті - їжа і подорожі вилилися в професійну фуд-фотографію.

Як тільки з'явився її перший фуд-знімок, Діана зрозуміла, що хоче займатися тільки цим. Вона любить створювати композиції, вибирати тарілки та інші аксесуари. Їжа для неї - не просто можливість втамувати голод, але і ціле мистецтво.


"Я взагалі дуже люблю їсти і готувати. Це у нас сімейне. Скільки себе пам'ятаю, ми в дитинстві з сестрою і мамою весь час щось готували. Пиріжки, тортики. Поступово їжа і фотографія зустрілися, тому що хотілося ділитися своїми кулінарними експериментами, хотілося показувати те, що мені зустрічається під час моїх численних поїздок. Це ж так красиво!

Я люблю читати рецепти, щось міняти, придумувати, з'єднувати інгредієнти. Люблю запах хліба, люблю коли в духовці готується м'ясо і пахне спеціями і часником.

Я багато працюю. Адже зараз це не просто задоволення, а мій джерело заробітку. Головне - отримувати задоволення від того, що ти робиш".


Слава Поздняков

Слава Поздняков - один з найбільш затребуваних фуд-фотографів Росії. Його кар'єра почалася з художньої освіти, після чого в житті були і аспірантура, і школа кухарського мистецтва. Хоча найціннішим у своєму житті він вважає самоосвіта.

Бажаючи відчути справжній темп життя, він спробував себе багато в чому. Приміром, Слава встиг попрацювати шеф-кухарем ресторанів в Ірландії, Голландії та багатьох інших країнах. Він завжди трепетно ставився до їжі. Для нього їжа - це щось живе і живе.


"Мені завжди подобалося дізнаватися щось нове, займатися саморозвитком. Я все життя шукаю нові ідеї, придумую, імпровізую, знаходжу цікаві рішення, шукаю нестандартний підхід.

Я об'єднав художню освіту зі своєю пристрастю до кулінарії. Коли я працював шефом, дуже любив фотографувати свої страви. А я професійно займаюся цим вже 8 років.

Мені подобається, що фуд-фотографія - це тільки моя творчість, від А до Я. Тут я можу створювати імідж від початку до кінця, контролювати весь процес - від ідеї до результату. Я дуже занурений в кожен свій проект - це і є моє життя".


Валентина Билунова

Валентину можна вважати ветераном фуд-фотографії. Свої знімки вона почала публікувати в журналі "Гастроном". Працювала Валентина спільно з фотографом Олегом Кулагіним. Кілька років такого співробітництва, протягом яких вони багато чому навчилися і встигли сформувати свою власну думку про фуд-фотографії, призвели до придбання нових клієнтів.

Для Валентини їжа - це не просто робота, а й частина національної культури, а також задоволення і привід для спілкування.


"Те, чим я займаюся, я не вважаю мистецтвом. Це моє ремесло! Так, мені подобається створювати фото їжі, подобається вирішувати завдання, які ставлять замовники, я отримую гонорари за свою роботу, що теж мені подобається.

У моїй професії стійке, перспективне майбутнє (сподіваюся), у всякому разі, схоже з майбутнім виробників продуктів харчування".


Анатолій Васильєв

За освітою Анатолій - технік поліграфічного виробництва. Ви можете подумати, що це далеко від мистецтва фуд-фотографа, але саме це утворення в майбутньому допомогло йому досягти успіху.

У 2005 році, коли Анатолію подарували першу цифрову камеру, він став захоплюватися фотографією. Завдяки отриманим знанням в університеті, він мав непоганий досвід у колірної корекції та обробці зображень. Спочатку, він знімав те, що було йому ближче і не вимагало великих витрат. Але несподівана пропозиція в 2009 році - відзняти меню для ресторану - абсолютно змінило його життя.

Анатолій впевнений, що масове захоплення фуд-фотографією скоро пройде, а справжніх професіоналів залишиться одиниці.


"Коли я тільки починав, обладнання у мене, звичайно, не було пристосоване до крутим зйомок. Той же світ доводилося позичати у знайомого фотографа. Але зі своєю роботою, як мені тоді здавалося, я впорався не погано, хоча зараз дивлюся на ті фотографії з посмішкою.

Останнім часом фотографування їжі стає масовим захопленням - блоги, паблики, Instagram завалені фотографіями їжі. Знімають все: від домогосподарок до професійних фотографів".


Ліна Деліка

Ліна - відома особистість у просторах Мережі. У цієї дівчини багато захоплень, але найважливіше для неї - фуд-фотографія. Їжа для Ліни важлива саме з естетичної точки зору. Те, як виглядає блюдо, для неї набагато важливіше, ніж його смак.

Ліна впевнена, що розвиток фуд-фотографії допоможе ресторанам ставити акценти не тільки на смакових даних їх страв, але і на форми їх подання.


"Не думаю, що хоч один день мого життя обійдеться без фотографії красивого страви або їжі. Фотографировать людей або робити репортажі мені абсолютно не цікаво. Я роблю акцент на предметній зйомці, яка спочатку мене цікавила і подобалась набагато більше".

99% відсотках випадків я навіть не пробую те, що знімаю в ресторанах, просто нецікаво. Я люблю звичні і прості смаки. А ось подача і сервіровка - зовсім інша справа. Тут я можу нескінченно експериментувати і пробувати нове.