Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!

Вся правда про дуриане


Дуріан, родом з Південно-Східної Азії, на батьківщині називають "королем фруктів" з-за його наивкуснейшей м'якоті. Однак щоб до неї дістатися, потрібно перебороти в собі огиду до запаху, який виходить від кори.

Саме з-за цього запаху на дверях багатьох готелів, ресторанів та інших громадських місць Південно-Східної Азії ви можете побачити спеціальний знак у формі перекресленого плода дуріана, який означає, що вхід в приміщення з цими фруктами категорично заборонений.


Незважаючи на це, тайці малазійці обожнюють дуріан, адже насправді він дуже солодкий на смак. Дуріан вважається делікатесом. І зовсім не даремно. Він правда відрізняється особливими смаковими якостями. М'якоть цього фрукта має ніжну кремову консистенцію.

Зростає дуріан в районі Індонезії та Індокитаю, в Індії і Таїланді, на Цейлоні і на Філіппінах. Обробляють його штучно також в Бразилії та Африці.

Дуріан — дуже великий фрукт, важить як наша диня - 2-3 кілограми, а дерево дуріана досягає 30-40 метрів в довжину.


Цікавий факт про квітках дуріана — вони відкриваються тільки в сутінках і обпадають ближче до світанку, тобто цвітуть не більше семи годин, після чого на їх місці починає утворюватися плід.

Стиглий дуріан сам падає на землю і навіть не розбивається. У деяких національних парках висять таблички з попередженнями про падаючих плодах.


Дуріан є натуральним афродизіаком і антидепресантом. Дуріан також має глистогонными властивостями і допомагає діабетикам нормалізувати рівень цукру в крові.

Крім того, як і будь соковитий фрукт дуріан виводить шлаки і токсини з організму. На етикетках цукерок, чіпсів і навіть вин з Азії ви можете побачити у складі дуріан.


Є дуріан найкраще звичайною ложкою, попередньо розколів фрукт навпіл. Чіпати кору голими руками не рекомендується, її запах дуже довго не відмивається.

На батьківщині дуріана роблять і джеми і варення, які після переправляють законсервованими в Європу і США. В Індонезії найвишуканіший варіант використання цього фрукта — це приготування м'ятного соусу для рису.


Існує знаменита легенда про дуриане, яка говорить, що один з королів закохався в молоду дівчину, але та не відповідала йому взаємністю. Тоді чаклун порадив дати їй чарівний плід, скуштувавши який, вона закохається в короля без пам'яті.

Король виконав вказівок, але після забув подякувати чаклуна. Тоді останній прокляв дуріан, і на ньому з'явилася тверда, колюча скоринка. І тепер добути солодку м'якоть стало в рази складніше.


В Таїланді вирощують безліч видів дуріана, а сезон врожаю тут триває з середини травня по серпень. В цей час на ринках утворюються гори з цього фрукта, який продається найчастіше за смішною ціною — близько $1 за 3-кілограмовий дуріан.

В одній з провінцій Таїланду, в Чантабури, навіть влаштовується свято-ярмарок, присвячена цьому фрукту. Тут половина населення як раз працює на плантаціях дуріана, який пізніше розвозять по всій країні і за її межі.


м'якуша дуріана міститься кальцій, залізо, мідь, марганець, натрій, магній і фосфор. При застудах з коріння і листя дуріана роблять відвар і потім використовують його як жарознижуючий засіб. Відваром з листя і плодів знімають будь-які шкірні запалення.


До складу плода також входять вітаміни групи В, аскорбінова кислота, каротин, нікотинова кислота. Таке багате вміст корисних речовин позитивно впливає на роботу нервової, серцево-судинної та інших систем. А ще вживання дуріана активізує імунну захист організму.

до Речі, зверніть увагу на те, що алкоголь і дуріан не сумісні і разом викликають страшну інтоксикацію, тому варто утриматися від одного з продуктів. Якщо ви з'їли дуріан, про алкоголь варто забути приблизно на 20 годин, або навпаки.