Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!

Про етикет: зубочистка як передчуття


Мене звати Котя Сапович. Я працюю в ресторанному бізнесі і дуже люблю все, що з цим пов'язано. У своїй колонці на Cookery я буду говорити на непросту тему - про етикет.

Напевно, мені довірили її, тому що біля плити я проводжу дуже мало часу, і щоб ділитися рецептами, не самий відповідний персонаж. Зате в самих ресторанах буваю часто і багато.

Ще люблю, коли біля плити править чоловік. До речі, всі шеф-кухаря в моїх ресторанах - чоловіки. А чоловіки в залі ресторанів - окрема історія. Про неї і поговоримо зараз.


Коли була маленькою, я насолоджувалася кожним прийомом їжі. Особливо в гостях у бабусі по материній лінії – вона була дружиною військового, тому давати прийоми у своїй чотирикімнатній квартирі вміла. П'ять змін страв, включаючи проміжний десерт (настільки модний нині) і сервірований трохи пізніше чай з величезним вибором десертів повномасштабних.

Подорослішавши і почавши ходити по ресторанах, я дізналася, що не з усіма людьми приємно їсти. Далеко не з усіма. Просто катастрофічно. Лише один з п'яти чоловіків знає етикет (жінки лише трохи осведомленней в цьому сенсі).


Добре, я можу сісти сама, якщо офіціант не посуне стілець. Можу сама підлити собі чаю, якщо, знову ж таки, не встежив офіціант. Але сама бити по голові людини, ковыряющего в зубах зубочисткою, широко раззинув рот прямо за столом, я не можу. Мені здається, це повинні були робити батьки.

Етикет наказує взяти зубочистку і пройти з нею вбиральню. Там можна колупати в зубах хоч в дві руки, хоч не тільки в зубах. А за столом можна їсти, випивати, співати пісні, зізнаватися в любові, робити пропозицію руки і серця. Гігієнічний ж догляд ротової порожнини – тільки в окремому приміщенні.


Я б взагалі заборонила ставити на столи в ресторанах зубочистки. І коли стану президентом, неодмінно так і зроблю.

Вже зараз ви запросто можете відрізнити пристойний ресторан від закладу "так собі". В пристойному зубочистки принесуть в кінці трапези. Тому що перед нею вони й не потрібні. Ідеально, якщо зубочистки в маленькій фірмової упаковочці, яка буквально кричить "Так! Візьми мене з собою! Тільки не роби це за столом".

Коли чоловік вперше при мені розкрив щелепу (ледь подали десерти), і його рука опинилася там разом з ліктем, мене замутило. Я пішла в туалет, а потім в гардероб, а потім у двері. Навіть перспектива з'їсти божественний, ніжний, як бабусині пухові подушки, "Наполеон", мене не зупинила.

Потім я трохи подорослішала і вирішила пробачити одному чоловікові таке елементарне незнання етикету. Звичайно, я просвітила його і навіть попросила хоча б іноді при мені цього не робити. Але він не міг втриматися, і кожен раз мене мутило.


При цьому психологи наполягають: "Їсти не зі всяким людиною приємно. Їсти з партнером має бути виключно приємно". Я перебирала в голові його гідності і приймалася за закуску, потім за основне блюдо і десерт. Останній йшов вже зовсім без апетиту, але все ж. А в один прекрасний день я зрозуміла, що більше не можу це терпіти.

Зрозуміло, зубочистка не була останньою краплею, але послухай я інтуїцію в самому початку, в моєму житті було б набагато більше приємних трапез і чоловіків, які знають етикет. Або хоча б в змозі його прийняти. Або зробити вигляд – при мені.

Я пішла від нього. І знову йду зі побачень як тільки візаві вистачає зубочистку за столом.

Продолжение...