Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!

Гречана каша з молоком

Гречана каша вариться досить легко і не забере у нас багато часу. Розсипчаста, ароматна, смачна і корисна каша ідеально підійде на сніданок або вечерю. А молоко стане відмінним доповненням, таку страву можна готувати і для дітей. Також її можна подавати в качетве гарніру або з золотистим цибулькою і морквою. Головне навчитися правильно її варити і так рецепт приготування гречаної каші з молоком.

Ингредиентя для приготування гречаної каші з молоком:

 1. Гречана крупа - 2 склянки 
 2. Вода - 4 склянки
 3. Молоко - за смаком
 4. Сіль - за смаком

Інвентар:

 1. плита
 2. Глибока тарілка
 3. Склянку
 4. Столова ложка
 5. Кухонний стіл
 6. Металева каструля з кришкою
 7. Ковдру
 8. Дерев'яна ложка

Приготування гречаної каші смолоком.

Крок 1: готуємо крупу

гречана крупа

Перед тим як варити гречану кашу нам потрібно перебрати крупу. На кухонний стіл висипаємо крупу, і прибираємо сторонні включення і не розкрилися, тверді крупинки. Після того як ми перебрали всю гречану крупу акуратно пересипаємо її в глибоку тарілку.

гречана крупа у воді

Далі наливаємо проточну воду в тарілку, кілька раз перемішуємо гречану крупу рукою або столовою ложкою, для того щоб залишилися частинки вспылы на поверхню і ми легко могли їх видалити. Потім зливаємо воду з тарілки перемішуємо крупу столовою ложкою.


Крок 2: варимо гречану кашу 

гречана крупа в каструлі

Ставимо на плиту каструлю включаємо на високу температуру, наливаємо в неї потрібну кількість води, солимо, з допомогою столової ложки пересипаємо нашу чисту гречану крупу з тарілки в каструлю з водою. Далі один два рази все перемішуємо ложкою і закриваємо каструлю кришкою. Стежимо аби під час закипання каші кришка "не стрибала". Коли вода закипить зменшуємо температуру плити на середній рівень. Кришка каструлю повинна бути щільно закрита, для того щоб каша доходила під образовывающимся пором самостійно. Вода повинна повністю википіти. Приблизно за 5 хвилин до готовність зменшіть температуру на найменший рівень. Вимкніть конфорку.

гречана каша в каструлі

Зніміть каструлю з плити і укутайте разом з кришкою у ковдру, приблизно на 20 хвилин. 


Крок 3: подаємо гречану кашу з молоком

молоко

По закінченні часу звільняємо від каструлю ковдри. Знімаємо кришку з каструлі перемішуємо кашу їдальні або дерев'яною ложкою. Ароматну, гарячу гречану кашу розкладаємо по глибоких тарілках і наливаємо в них молоко, так щоб воно закривало кашу.

гречана каша з молоком

Смачне, корисне і поживне блюдо готове!

Приємного апетиту!


Поради:

- Для того щоб гречана каша виходила розсипчаста, її перед варінням можна обсмажити на сковороді без олії, пари хвилин буде достатньо.

- Варити гречану кашу потрібно обов'язково в пропорціях 1:2. Це означає 1 стакан гречаної крупи, 2 склянки води. Тоді ваша каша вийде смачною і не розвариться.

- Молоко в тарілку наливати не обов'язково. Зверху на кашу можна покласти шматочок вершкового масла, і запивати молоком з кухля.

- Закутувати в ковдру кашу не обов'язково, а можна просто дати їй постояти в каструлі під кришкою деякий час.

- Гречану крупу можна і не промивати, якщо ви впевнені що перебрали її досить чисто. А ось перебирати її краще завжди, так як дрібні частинки все одно потрапляють в упаковку з крупою.