Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Кулінарні відповіді » Які температурні режими мають бути для різних видів тіста?
Кожен вид тесту вимагає різної температури для замісу. Крім того, для виробів з різних видів тіста відрізняється і час випічки.

зокрема, дріжджове тісто необхідно замішувати при температурі 24 - 35 градусів.
Для приготування заварного тіста використовується кипляча вода і температура не повинна бути високою, щоб його можна було заварити.

Приготування листкового тіста проводять при кімнатній температурі, тільки під час замісу кілька разів виносять його на холод, для того щоб охолоджувати масло, яке використовується в процесі замісу тіста.

Пісочне тісто і будь прісне тісто з додаванням жирів також готується при кімнатній температурі, тільки в кінці перед випічкою воно виноситься на холод, приблизно на 30 - 60 хвилин.

Для випічки виробів з того чи іншого виду тесту потрібно і різна температура.

Дріжджове несолодке тісто - випічка відбувається при температурі 250 - 270 градусів;
Здобне дріжджове тісто - 220 - 240 градусів;
Бісквітне тісто - 180 - 220 градусів;
Листкове тісто - 220 - 250 градусів;
Заварне тісто - 200 - 220 градусів;
Пісочне тісто - 220 - 240 градусів.

Природно, що температура залежить і від розміру выпекаемого вироби. Великі вироби випікають при зниженій температурі, для кращого і рівномірного пропікання. А дрібні вироби потрібно випікати при більш високій температурі.

Якщо немає можливості виміряти температуру в духовці, то можна скористатися наступним способом:

Треба покласти щіпку борошна на деко, який знаходиться всередині включеної заздалегідь духовки, і простежити за зміною кольору. Якщо борошно буде повільно і поступово жовтіти, то відповідно температура дорівнює 180 - 200 градусів. Якщо борошно спочатку пожовтіє, а потім приблизно через 30 секунд буде темніти, то відповідно температура печі дорівнює 220 - 240 градусів. Якщо ж борошно відразу обуглиться, то температура в печі досягла 270 - 280 градусів.