Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Кулінарні відповіді » Що таке ф'южн - кулінарія?
останнім часом стиль фьюжн вважається самою модною тенденцією в усьому - в одязі, в музиці, в дизайні інтер'єру. У кулінарії теж не обійшлося без модного слівця. Що воно означає, і що вважати кухнею ф'южн?


У перекладі з англійської мови «ф'южн» - «злиття, сплав». В кулінарії під стилем ф'южн прийнято вважати несподіване, але гармонійне поєднання багатьох смаків, стилів, традицій Сходу і Заходу, старого і нового. Але в першу чергу це компроміс, вміння замінити екзотичні інгредієнти місцевими продуктами і адаптація чужих кулінарних традицій до звичних місцевим смакам. Один з напрямків стилю ф'южн це пошук старовинних рецептів з подальшим подстраиванием їх до сучасних умов і продуктів. Часто за стиль фьюжн приймають або видають навмисне включення до складу страви непоєднуваних інгредієнтів, наприклад, пельмені з горіхами або м'ясо, замариноване в міцному кави. Це всього лише окремий напрямок, але ніяк не характеристика стилю. Насправді, стиль фьюжн хоч і передбачає несподіване поєднання, але всі страви збалансовані і відрізняються тонким смаком.


Для приготування страв в стилі ф'южн не існує строгих правил. З мінімальним кулінарним досвідом і знаннями можна створити свій авторський рецепт. Головна умова вдалого страви - інгредієнти повинні не конфліктувати між собою, а м'яко поєднуватися. Для першого досвіду можна замінити кілька інгредієнтів в добре знайомому блюді новими або спробувати нові спеції, приправи. Краще використовувати принцип «нового потроху» і не братися відразу за приготування складних страв і тим більше не варто додавати в страви новий інгредієнт у великій кількості.


До ресторанного терміну «ф'южн» авторська кухня зазвичай не має відносини. Цим модним словом зручно прикривати недолік майстерності кухаря - куди простіше екзотичні інгредієнти змішати і дати страві незвичайну назву, ніж смачно приготувати традиційне рибне або м'ясне блюдо. До того ж, це ще й привід виставити довірливому клієнту чималий рахунок за приготоване блюдо нібито в стилі «фьюжн». Високої кулінарії рецепти розробляються роками, доповнюються і змінюються інгредієнти і проходить чимало часу, поки страва отримає свою назву.