Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Кулінарні відповіді » Скільки часу варяться різні види риб?
Різні види риб є основним видом харчування для цілої третини населення нашої планети. Багато людей просто не мають інших джерел білка, крім м'яса риб. Так, зокрема, кожен житель Ісландії споживає в середньому близько 90 кілограмів риби різних порід в рік.

Незважаючи на таку рибну дієту, ісландці на здоров'я не скаржаться, оскільки м'ясо риб містить більшість необхідних людині поживних речовин, які відносяться до категорії незамінних. У число цих поживних речовин входять протеїни, ненасичені жири, цинк, фосфор, вітаміни групи В і вітаміни Д, а також залізо і кальцій. Основними видами теплової обробки риби є відварювання і смаження.

Тріска

Перед приготуванням тріску попередньо ріжуть порційними шматками, які потім опускаються в закипілу воду, доводять до кипіння і варяться протягом часу від 25 до 20 хвилин.
Важливою умовою є правильний вибір тріски. Краще всього використовувати тріску свіжу, але така тріска може бути тільки в портових містах. Альтернативою свіжої трісці є тріска охолоджена і морожена. Перевагу потрібно віддавати охолодженої трісці, оскільки вона має найкращі смакові якості. Рекомендується вибирати тріску у вигляді готового філе з вакуумною обробкою: це є гарантією того, що це буде саме філе без шкіри і кісток. Перед тим як приступати до приготування замороженої тріски, потрібно приблизно за 9 годин до початку приготування перекласти її з морозильного відділення в холодильник.

Сьомга
Якщо сьомга відварюється тушкою, то вона поміщається в холодну воду, нагрівається до кипіння, після чого кип'ятять на малому вогні воді. Якщо сьомга відварюється порційними шматками, то вона опускається в киплячу підсолену воду. Час готовності при відварюванні тушки розраховується, як 20 хвилин на 1 кілограм ваги риби, а при відварюванні порційних шматків час готовності визначається як 25 - 30 хвилин. Готовність риби перевіряється протикання.

Минтай
Опускається порційними шматками в закипілу підсолену воду і варять протягом часу від 5 до 10 хвилин.

Судак
Опускається порційними шматками в закипілу підсолену воду і варять протягом часу від 10 до 12 хвилин після закипання.

Щука
Щука вариться порційними шматками в киплячій підсоленій воді протягом часу від 20 до 25 хвилин.

Осетер
Великі шматки осетра варяться в підсоленій киплячій воді протягом часу від 1 до 2 годин. Готовність осетра визначається по легкому розшарування волокон.

Горбуша
Горбуша вариться порційними шматками в підсоленій киплячій воді протягом часу від 10 до 15 хвилин.

Камбала
Камбала вариться порційними шматками в підсоленій киплячій воді протягом часу від 15 до 20 хвилин.