Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Кулінарні відповіді » Як вибирати і зберігати мідії?
До двостулковим молюскам відносяться не тільки устриці і гребінці, але і мідії. Найпоширеніші синьо-чорні мідії, які водяться в прибережних районах Атлантичного і Тихого океанів, і
зелені мідії.


вибрати

Купуючи живих мідій, постукайте по раковині. Стулки повинні закритися: це означає, що молюск живий. (Не беріть мідії з пошкодженими раковинами.) Дрібні мідії зазвичай ніжніше великих.

Як зберігати

Викладіть живих мідій на піднос в один шар і накрийте вологим рушником. Зберігайте в холодильнику не більше 2 днів. Перед використанням викинете мертві мідії (по вазі вони легше живих).

Як почистити і видалити «бороду»

Візьміть жорстку щітку і наскрібши раковину під струменем холодної води. Відірвіть нагадує мох «бороду». Знову сполосніть.

Як позбутися від піску

Замочіть в холодній солоній воді на годину.

відварити на пару

Можна розкрити мідії ножем, але легше пропарити їх - тоді стулки розкриються. Опустіть мідії у велику каструлю і додайте півчашки води. Накрийте і варіть близько 3 хвилин на сильному вогні, поки вони не розкриються.

Звичайно, не розкрилися мідії або загинули, або їх раковина заповнена брудом. Але іноді вони просто не піддаються, тому варто розкрити їх ножем і перевірити вміст, перш ніж викидати.