Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » М'ясо » Страви з баранини » Люля - кебаб з баранини

Люля - кебаб з баранини

Люля - кебаб з баранини - це міжнаціональна блюдо, яке зустрічається практично у всіх кухнях народів Кавказу, Близького Сходу та народів Середньої Азії. У перекладі з перської назва страви означає "смажене м'ясо". По іншому, люля кебаб - це котлета з баранини довгастої форми, яка нанизана на шампур і обсмажена на вугіллі.

Інгредієнти для приготування люля - кебаб з баранини:

 1. М'ясо ягняти (свіже або охолоджене) - 1 кг.
 2. Жир курдючний - 15 - 20 гр.
 3. Цибуля ріпчаста - 3 штуки
 4. Зелень кінзи (базиліка)- за смаком
 5. Сіль - за смаком
 6. Перець чорний мелений - за смаком

Інвентар для приготування люля - кебаб з баранини:

 1. Мангал
 2. Шампура
 3. Миска
 4. М'ясорубка
 5. Ніж гострий
 6. Дошка обробна

Приготування люля - кебаб з баранини.

Крок 1: беремо м'ясо баранини

Беремо м'ясо молодого баранчика

Головне в приготуванні люля - кебаба - це правильний вибір м'яса. Краще всього, якщо це буде ягнятина, тобто м'ясо баранчика до одного року. Вибираючи баранину, зверніть увагу на колір м'яса, він повинен бути блідо - червоного кольору і мати жирові прожилки і майже не мати запаху.  Отже, беремо м'ясо, ретельно промиваємо під холодною проточною водою. Акуратно видаляємо з баранини ножем всі сухожилля і плівки. Розрізаємо м'ясо ножем на обробній дошці на шматочки середньої величини, приблизно 5х7. Потім, пропускаємо підготовлене м'ясо через м'ясорубку з середньої ґратами.


Крок 2: беремо цибулю

Нарізаємо цибулю кубиками

Беремо цибулю середньої величини і чистимо його ножем від шкірки. Потім, ретельно промиваємо його під холодною водою. Очищений цибулю ріжемо на обробній дошці дрібними кубиками, приблизно 0,2 - 0,3 см.


Крок 3: готуємо фарш

Готуємо фарш

В миску з фаршем, додаємо нарізану дрібними кубиками ріпчасту цибулю і курдючний жир. Далі, чистими руками ретельно перемішуємо фарш до одержання однорідної маси. Потім додаємо в миску, попередньо помиту і подрібнену ножем на обробній дошці, зелень кінзи (базиліка) і чорний мелений перець. І ще раз ретельно промешиваем фарш руками. Після чого, протягом 7 - 10 хвилин отриману однорідну масу необхідно піднімати і бросатьв миску. Таким способом ми досягнемо вязкозті і еластичності фаршу, що необхідно для того, щоб люля - кебаб не розвалився під час приготування. Далі, ставимо миску з м'ясом в холодильник на 1 - 2 години, так як тільки в охолодженому вигляді фарш буде добре триматися на шампурі.


Крок 4: ліпимо люля - кебаб

Ліпимо люля-кебаб

Дістаємо охолоджений фарш з холодильника і ліпимо з нього кульки масою приблизно 60 - 70 грам, змочуючи руки в холодній воді. Далі, з одержаних кульок виліплює "ковбаски" довгої 12 - 15 див.


Крок 5: смажимо люля - кебаб

Смажимо люля - кебаб

Беремо зліплені "ковбаски" і акуратно нанизуємо їх на шампур (кожну ковбаску на окремий шампур), солимо і притискаємо м'ясо і рівномірно розподіляючи його на шампурі по бажаній довжині. Це необхідно для того, щоб м'ясо краще трималося і краще просмажене. Смажити люля - кебаб необхідно на вугіллі без полум'я, 10 мінут, постійно повертаючи шампури.


Крок 6: подаємо люля - кебаб з баранини

Подаємо люля - кебаб з баранини

  Люля - кебаб з баранини на стіл подається гарячому вигляді і бажано з лавашем. Також до страви можна подати будь-які овочі.

Приємного апетиту!


Поради:

- Якщо, проколів при смаженні люля - кебаб з баранини, з нього почне виділятися прозорий сік, то страва готова!

- Головне - не перетримати люля - кебаб над вогнем, інакше страва вийти сухим і не смачним.

- У домашніх умовах люля - кебаб можна приготувати за допомогою духової шафи або просто на сковороді. Замість шампурів можна також використовувати дерев'яні шпажки, але так готується вже не справжній люля кебаб, а лише його варіації.