Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!

Коктейль «медуза»

Коктейль «медуза» - це тришаровий напій з вишуканими нотками шоколаду, мигдалю і гранатового соку, які входять до складу компонентів коктейлю. Такий напій можна віднести до категорії шот-дрінків, якими можна насолодитися буквально 1-2 ковтками. Коктейль не тільки смачний і ароматний, але він ще і дуже красивий. Прекрасний привід, щоб здивувати гостей таким барвистим напоєм, в чарці якого плаває рідка медуза, яку можна випити.

Інгредієнти для приготування коктейлю «медуза»:

  1. Вершковий лікер Ірландський (Irish Cream) – 20 мл
  2. Лікер шоколадний (Creme de Cacao) – 20 мл
  3. Лікер Амаретто – 20 мл
  4. Сироп Гренадін – 3 краплі

Інвентар:

  1. Висока чарка – 3 штуки
  2. Барна ложечка з довгою загнутою спіраллю ручкою або чайна ложка
  3. Мірний стакан

Приготування коктейлю «медуза».

Крок 1: готуємо інгредієнти

інгредієнти для приготування коктейлю медуза

Першим ділом підготуємо всі інгредієнти. А для цього візьмемо 3 довгі чарки і розіллємося по цих ємкостей такі напої, як Ірландський вершковий лікер, шоколадний лікер і лікер Амаретто. Для цього можна використовувати мірний стакан або ж визначити кількість компонентів «на око», так як в кожній чарці у нас має бути приблизно 1/2–1/3 лікеру. Ну, а Гренадін ми будемо додавати в кінці, тому відміряти необхідну кількість крапель не потрібно.


Крок 2: готуємо коктейль «медуза»

наливаємо другий шар на перший шар лікеру

Отже, розміщуємо чайну ложку опуклою стороною вгору чарку з шоколадним лікером так, щоб вона не стосувалася напою, але ледве стикалася зі стінкою ємності. І тепер акуратно перелити лікер Амаретто тонкою цівкою через опуклу сторону ложки прямо на шоколадний лікер. Ця процедура дозволить нам зробити другий шар коктейлю, не перемішуючи його з першим шаром лікеру. Увага: якщо у вас під рукою є барна ложечка, тоді обов'язково скористайтеся нею замість чайної ложки. Для цього розміщуємо ручку ложки так, щоб вона практично не стосувалася першого шару лікеру і виливаємо другий шар Амаретто, стикаючись кромкою чарки зі спіраллю.

наливаємо третій шар
Наступний, останній шар буде Ірландський вершковий лікер. Він за своєю консистенцією нагадує густий крем, тому його необхідно виливати дуже обережно, щоб не зіпсувати зовнішній вигляд коктейлю. Отже, повторюємо дію з ложкою. Важливо: будьте уважні, так як лікер повинен стікати по внутрішній стінці чарки прямо на другий шар лікеру.

три шари коктейлю
У нас виходить ось такий красивий тришаровий коктейль «медуза». Але і це ще не все!

додаємо 3 краплі гренадину
В кінці додаємо 3 краплі сиропу Гренадін і коктейль готовий. А так як цей сироп по порівнянні з іншими складовими частинами напою важче, він буде опускатися крапельками вниз чарки і при цьому буде тягнути за собою попередні шари, за рахунок чого у нас і вийде за зовнішнім виглядом картина «медузи у чарці».


Крок 3: подаємо коктейль «медуза»

коктейль медуза

Відразу ж після приготування коктейлю «медуза», напій можна подавати до столу і дивувати своїх друзів приємним ароматом і смаком цього шот-дрінки.

коктейль медуза
Найцікавіше, що з напоєм можна експериментувати, але він від цього не поміняє свій приємний смак і п'янкий аромат. Наприклад, третім шаром можна додати трохи лікеру Блю Кюрасао, тоді у нас вийде червоно-блакитна медуза.

коктейль медуза
Або ж додати  крім сиропу Гренадін кілька крапель лікеру Бейліс. Одним словом, експериментуйте, пробуйте і насолоджуйтеся приємним смаком, але тільки не дуже захоплюйтеся, бо вже кілька чарок такого напою опьяняют.

Насолоджуйтесь!


Поради:

– Для того щоб не перелити лікери, коли робимо коктейль, можна скористатися спеціальним барним дозатором для пляшок. Тільки в такому випадку необхідно наливати напої в чарку відразу з пляшок.

– У кінці можна за допомогою ложки налити зверху на третій шар кілька мілілітрів горілки і підпалити напій перед подачею. Але будьте обережні, так як якщо ви все ще новачок за барною стійкою і не освоїли ще остаточно професію «бармен», тоді краще не ризикувати, щоб не обпектися. У будь-якому разі, ні в якому разі не пийте гарячий напій, а обов'язково загасіть його перед тим, як пити.

– Коктейль «медуза» - це короткий напій (shot-drink), тому його необхідно випивати одним ковтком.