Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!

Ромовий сидр

Сидр - французьке слово, що означає слабоалкогольне плодово-ягідне вино. У всьому світі це слово зрозуміло навіть без перекладу. Справа в тому, що Франція є батьківщиною цього незвичайного сонячного напою. Вважається, що його придумали в XI столітті суворі північні воїни, приметившие яблуневі сади, що зустрічаються на півночі Франції. Ромовий сидр хороший тим, що піднімаючи настрій, він не хилить до сну і вранці – ніяких неприємних наслідків!

Інгредієнти для приготування Ромового сидру:

 1. Гвоздика - 2 чайні ложки;
 2. Апельсин - 1 штука;
 3. Яблучний сидр - 1 літр;
 4. Коричневий тростинний цукор - 0,5 чашки;
 5. Мускатний горіх – щіпка;
 6. Темний ром - 1 чашка;
 7. Кориця – 2 палички.

Інвентар:

 1. Плита;
 2. Ніж;
 3. Обробна дошка;
 4. Каструля;
 5. Ложка;
 6. Сито.

Приготування Ромового сидру.

Крок 1: Ріжемо апельсин

часточки апельсина

Вимитий апельсин (з шкіркою!) ріжемо на скибочки. Для цього зручніше, спочатку порізати фрукт на кружечки товщиною приблизно по 0,5 див., а потім ці кружечки розділити на 4 частини.


Крок 2: Начиняємо апельсин гвоздикою

гвоздика

У кожну скибочку апельсина встромляємо 1-2 гвоздики (гострим кінцем) і укладаємо на дно каструлі, засинаючи туди ж – цукор, мускатний горіх, виливаючи яблучний сидр і кладучи палички кориці.


Крок 3: Варимо напій

напій

Напій повинен покіпятіться на середньому вогні протягом 10 хвилин. За цей час встигнуть розчинитися і перемішатися всі інгредієнти. 


Крок 4: Додаємо ром

ром

Після вимкнення вогню, тонкою цівкою вливаємо в каструлю ром, акуратно помішуючи інгредієнти за допомогою ложки.


Крок 5: Проціджуємо і наливаємо в пляшку

проціджуємо

По Вашому смаку можна проціджувати або не проціджувати отриманий напій. Якщо пляшка прозора – дуже гарно виглядатимуть в ній плаваючі палички кориці і скибочки апельсина. Пляшку щільно закриваємо кришкою.


Крок 6: Подаємо «Ромовий сидр»

подача

Цей чудовий напій підійде для сімейного святкового застілля. Гості будуть вражені тим, наскільки смачна і ароматна даний напій, який подається до столу гарячим! Особливу чарівність «Ромовий сидр» набуває в холодну пору року, коли так хочеться зігрітися біля чого-небудь «річного»!

Приємного апетиту!


Поради: 

- Цікавий спосіб розливу сидру по склянках. Наливаючи старовинний напій, офіціант тримає пляшку на дуже великій відстані від склянки. З такої висоти струмінь напою повинна потрапити точно в келих. Потрапляючи в келих сидр, сильно піниться, звільняється від надлишків вуглекислого газу. Таким чином, домагаються знаменитих бульбашок в склянці, які так приємно лоскочуть під язичком. А осад просто вихлюпують на підлогу;

- Тільки у Франції та Іспанії, відкриті бари, в яких подають виключно сидр - напій для людей, які цінують легкість спілкування і гарний настрій. Тут Вам неодмінно розкажуть, в якийсь момент його слід виплеснути на підлогу зі склянки. Подаруйте і Ви, собі і своїм близьким вечір повний веселощів і душевних розмов! Цей «сонячний» напій, можна налити в ефектну пляшку, покласти туди 1-2 палички кориці і прикрасити шийку яскравою стрічкою;

- Край склянки з сидром можна прикрасити скибочкою свіжого апельсина.