Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!

Кава-гляссе

Коли за вікном похмуро і дощитиме або дуже сонячно і жарко, хочеться посмакувати, що-небудь смачненьке, наприклад, неймовірно приємне кава-гляссе. Цей напій приїхав до нас з Франції, підкоривши своїм божественним смаком мільярди гурманів на всій планеті!

Інгредієнти для приготування кава-гляссе:

 1. Кава натуральна - 9 г (2 чайні ложки з гіркою)
 2. Вода чиста дистильована - 200 мілілітрів
 3. Морозиво 100% пломбір - 80 грам (1 кулька)
 4. Стружка шоколадна - за смаком
 5. Збиті вершки в аерозольному балоні - за смаком

Інвентар:

 1. Сотейник
 2. Чайна ложка
 3. Мірний стакан (для води)
 4. Плита
 5. Столова ложка
 6. Заварювальний чайник з кришкою
 7. Сито з дрібною сіткою
 8. Стерильна марля - 20 сантиметрів
 9. Фужер конусоподібний (ємність 300 мілілітрів)
 10. Холодильник
 11. Мірна ложка для морозива
 12. Трубочка для пиття - 2 штуки
 13. Плоска тарілка
 14. Різьблена серветка
 15. Десертна ложка

Приготування кава-гляссе:

Крок 1: готуємо каву.

кава в сотейнику
В першу чергу треба зварити міцний натуральна кава. Для цього можна використовувати кавоварку, турку або як в нашому випадку якщо таких пристосувань в будинку немає, можна скористатися звичайним протипригарним сотейник. І так, вливаємо в нього 200 мілілітрів чистої дистильованої води, туди ж додаємо 2 чайні ложки з гіркою натуральної кави і ставимо ємність на плиту, включену на сильний рівень. Доводимо рідину до кипіння, помішуючи її столовою ложкою. Потім зменшуємо температуру плити до маленького рівня, даємо кави злегка прокипіти протягом 1 хвилини, знімаємо сотейник з плити.

Крок 2: проціджуємо і охолоджуємо кави.

кава через сито
Тепер беремо маленький чайник, встановлюємо на нього сито з дрібною сіткою, кладемо шматочок стерильної марлі складений 2 – 3 шару і проціджуємо через вийшло споруда, заварену каву.
кава в холодильнику
Після даємо йому охолонути до кімнатної температури, накриваємо заварювальний чайник кришкою і ставимо ємність в холодильник разом з 300 громовим фужером, в якій будемо готувати каву, кава-гляссе. Охолоджуємо напій і фужер до - 3 градусів Цельсія.

Крок 3: готуємо кава-гляссе.

морозиво в фужері
Коли фужер і кави охолонуть до потрібної температури, дістаємо їх з холодильника. За допомогою мірної ложки для морозива кладемо в охолоджену ємність 2 кульки 100% пломбіру, приблизно по 40 грамів кожен.
кава в фужері
І заливаємо їх охолодженою кавою.

Крок 4: оформлюємо кава-гляссе.

вершки до кави
В принципі кава-гляссе готовий і можна приступити до його дегустації, але для того щоб він був ще більш смачний його можна доповнити, тому беремо збиті вершки і видавлюємо їх у фужер з напоєм.
шоколадна стружка на вершках
Ну, а зверху для більш ефектної подачі посипаємо вершки шоколадною стружкою, занурюємо в холодне питво 2 трубочки, ставимо фужер на плоску тарілку, застланную різьблений серветкою і подаємо цю смакоту до солодкого столу разом з десертною ложечкою для морозива.

Крок 5: подаємо кава-гляссе.

фужер з кава-гляссе
За бажанням цей напій оформляють збитими вершками і посипають подрібненим шоколадом, шоколадною або кокосовою стружкою, льодяникової крихтою, корицею, або гірким какао порошком. Смак цього напою приємний, прохолодний, кавовий з ніжними нотками молока і ароматом пломбіру. Насолоджуйтесь!

Приємного апетиту!

Поради:

– Іноді за бажанням під час варіння кави в нього додають за смаком цукор-пісок, для того щоб зробити напій більш солодким.

– За бажанням можна зварити більш міцну каву, розбавити його кубиками льоду, а після додати кульки морозива з вершками та іншими доповненнями.

– Замість натуральної кави можна використовувати розчинну каву.

– Морозиво пломбір це класичний варіант, але за бажанням можна використовувати морозиво з смаковими добавками, наприклад крем-брюле, ванільне або лимонне.