Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!

Хліб в мультиварці Мулинекс

Мультиварка — не хлібопічка, але цілком придатна для випічки якісного хліба. При правильній рецептурі і неухильному дотриманні технології хліб в мультиварці вийде навіть краще, ніж в хлібопічці. Обладнання від бренду Мулинекс завжди відрізнялося високою надійністю і гарантованою якістю. Найбільша потужність, на яку Мулинекс ніколи і не претендував, у приготуванні хліба має великий плюс — тісто веде себе спокійно, розмірено піднімається і, в результаті, доходить по часу рівно до тієї кондиції, яка була необхідна. Високі потужності дають швидкий результат, але підсумковий продукт не завжди якісний — хліб зазвичай виходить не пропеченим. Залишається спробувати приготувати хліб у мультиварці Мулинекс. На пробу виберемо молочний хліб.

Молочний хліб в мультиварці Мулинекс

Рецептура:

 • молоко — 300 мл;
 • борошно пшеничне — 500 г;
 • яйце куряче велике — 2 шт.;
 • дріжджі сублімовані «Саф — момент» — 11 г;
 • масло рослинне рафіноване — 60 мл;
 • сіль морська — 10 г;
 • цукор — пісок- 10 г;
 • кунжут білий.

Технологія:

 1. Молоко влити в глибокий сотейник і підігріти його до теплого стану. Не треба, щоб молоко було сильно гарячим або доводити його до кипіння.
 2. Перелити його в заздалегідь підготовлену ємність. Всипати до молока цукровий пісок і дріжджі сухі (рекомендується використовувати продукт бренду Саф момент).
 3. Залишити настоюватися отриману суміш протягом чверті години.
 4. За цей час віночком/виделкою або міксером на малих швидкостях, збити велике куряче яйце.
 5. Двічі просіяти пшеничне борошно.
 6. молочно — дріжджову суміш ввести сіль і склянку двічі просіяного борошна. Ретельно перемішати, щоб не залишилося грудочок.
 7. Виберіть у підготовлену масу ввести рослинна рафінована олія і залишився велике куряче яйце.
 8. Акуратно ввести решту просіяного борошна. Ретельно вимісити тісто. Фактура тіста повинна бути м'якою, гладкою і еластичною.  
 9. Викласти тісто на поверхню робочого столу, подпыленную борошном. Вимісити тісто до єдинородного стану. Вимішувати не менше 10 хвилин.
 10. Мультиварку включити на програму «Підігрів» на хвилину. За цей час чаша мультиварки прогріється до потрібної температури. Потім перемістити в чашу тісто, закрити кришку. Протягом години включати режим «Підігрів» на 2 хвилини. Трьох включень буде достатньо. Тісто встигне за цей час збільшитися в два рази.
 11. Як тільки тісто досягне необхідного обсягу, виставити мультиварку на режим «Випічка» на годину. За цей час хліб стане пишним і високим.
 12. По закінченню циклу вимкнути мультиварку. Кришку не піднімати 5 хвилин. Потім відкрити, перевернути хліб. Знову виставити той же режим і випікати хліб ще півгодини.
 13. По закінченні часу дати готового хліба постояти під кришкою 10 хвилин. Потім акуратно його дістати з чаші.
 14. Паралельно приготування хліба на сухий, розпеченій сковороді швидко обсмажити білий кунжут. Як тільки він заколеруется до золотистого кольору і почне темніти, зняти сковороду з вогню і відразу ж пересипати кунжут в окрему ємність.
 15. Готовий хліб присипати обсмаженим кунжутом по поверхні, порціоніровать і подати на стіл. Рекомендується до гарячого хлібу подати підігріте молоко.

Обов'язково дайте хлібу відстоятися. Він стане більш ніжним. Кунжут додається за бажанням і до використання не обов'язковий.