Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Соуси » Аджика » Аджика з буряка

Аджика з буряка

Аджика - це гостра, смачна і надзвичайно популярна у світі приправа. Вона має дуже багато варіантів приготування. Аджика з буряка - це пікантна, ароматна, не надто гостра приправа, яка стане прекрасним доповненням до м'ясних та рибних страв на вашому столі.

Інгредієнти для приготування аджики з буряка:

 1. Буряк - 1 кг
 2. Цукровий пісок - 1 кг
 3. Масло рослинне - 1 стакан
 4. Сіль - 2 столові ложки
 5. Помідори - 3 кг
 6. Перець солодкий червоний - 7 шт.
 7. Перець гіркий червоний - 4 - 6 штук
 8. Яблука кислі - 4 штуки
 9. Часник - 4 головки

Інвентар:

 1. М'ясорубка
 2. Дерев'яна Ложка
 3. Дошка обробна
 4. Ніж гострий
 5. Каструля
 6. Часничниця
 7. Терка

Приготування аджики з буряків.

Крок 1: беремо буряк

буряк Очищаємо від шкірки

Вибирати буряк необхідно тверду і правильної форми. У деформованих плодів м'якоть може бути гіркою і жорсткою. Отже, беремо сирий буряк і ретельно промиваємо її під холодною проточною водою за допомогою щітки для овочів. Потім, акуратно очищаємо її ножем від шкірки і ще раз ретельно промиваємо водою. Розрізаємо буряк на обробній дошці ножем на такі шматочки, щоб зручно було пропускати через м'ясорубку. Відкладаємо буряк в бік.


Крок 2: беремо помідори

помідори Очищаємо від шкірки

Для аджики беремо соковиті і стиглі помідори. Тщательнол промиваємо їх під холодною водою. Далі, нам необхідно зняти з помідорів шкірку. Робимо це таким чином: беремо помідор і на його підставі акуратно гострим ножем робимо невеликий і неглибокий надріз хрест на хрест. Складаємо розрізати помідори в один шар в каструлю і повністю заливаємо їх окропом. Тримаємо овочі у воді 10 - 20 секунд, поки куточки надрізаної шкірки не почнуть згортатися. Після цього зливаємо гарячу воду і заливаємо їх холодною водою. З вже охолоджених помідорів шкірку буде зняти дуже легко, потягнувши за закручені куточки тупою стороною ножа. Очищені томати розрізаємо на дві частини і відкладаємо в сторону.


Крок 3: беремо солодкий і гіркий червоний перець

перець Очищаємо від насіння

Беремо солодкий і гострий червоний перець, ретельно промиваємо його під холодною проточною водою. Далі гострим ножем акуратно видаляємо у перцю плодоніжки і вирізаємо все насіння, розрізавши його навпіл. Ще раз промиваємо водою.


Крок 4: беремо яблука

Вирізаємо у яблук серцевину і насіння

Беремо кислі зелені яблука, ретельно промиваємо їх під водою і очищаємо їх ножем від кожуры.Затем, на обробній дошці ножем вирізаємо у яблук серцевину і видаляємо насіння. Далі, натераем очищені яблука на дрібній тертці.


Крок 5: беремо часник

часник Пропускаємо через землянку

Беремо часник, поділяємо його на зубчики. Чистимо зубчики від шкірки і ретельно промиваємо під холодною водою. Далі, пропускаємо очищений часник через часникодавку.


Крок 6: пропускаємо овочі через м'ясорубку

Пропускаємо овочі через м'ясорубку

Всі овочі пропускаємо окремо через мясорубкуц з середньою ґратами. Спочатку, в першу миску, пропускаємо очищену сиру буряк, потім, в іншу миску,очищені від шкірки помідори і, в третю миску, очищений солодкий красчный перець пропускаємо разом з гірким червоним перцем.


Крок 7: варимо аджику

Варимо аджику

Пропущену через м'ясорубку сиру буряк викладаємо в каструлю, додаємо до неї цукровий пісок, сіль і рослинне масло, все добре перемішуємо дерев'яною ложкою. Ставимо каструлю на плиту газову і кип'ятимо буряк 30 хвилин на середньому вогні, постійно помішуючи. Далі, додаємо пропущені через м'ясорубку червоні помідори, ретельно перемішуємо і кип'ятимо на середньому вогні ще 30 хвилин, помішуючи ложкою. Потім до суміші з буряків і помідорів додаємо пропущений солодкий і гіркий червоний перець, перемішуємо ложкою і кип'ятимо ще 20 хвилин, помішуючи. По закінченню часу додаємо до вареним овочам натерті на дрібній тертці кислі зелені яблука і подрібнений часник, все добре перемішуємо і кип'ятимо ще 10 хвилин, помішуючи. Після чого, знімаємо каструлю з вогню, розкладаємо аджику по стерилізованим банкам і закатуємо металевими кришками кришками. Аджика з буряка готова!


Крок 8: подаємо аджику з буряка

Подаємо аджику з буряка

Подаємо охолоджену аджику з буряка як самостійне блюдо, прикрасивши свіжою зеленню. Також, можете подати її до будь-якої м'ясної або рибної страви.

Приємного апетиту!


Поради:

- Щоб отримати з аджики смачний і оригінальний соус до м'яса або риби, необхідно лише перед подачею на стіл додати аджику сметану або томатний сік.

- Перед тим, як стерилізувати банки, необхідно уважно оглянути їх на предмет тріщин і сколів.

- Щоб руки не залишилися червоними після чищення буряків, перед початком чищення або різання, необхідно змастити руки олією.