Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Соуси » Гірчиця » Гостра гірчиця

Гостра гірчиця

Приправи грають величезну роль. Вони можуть, як прикрасити смак страви, так і повністю його зіпсувати. Взагалі, гірчиця є однією з найбільш поширених приправ. Вже в Росії - точно. У людей, що вживають гірчицю підвищується апетит, а також поліпшується травлення, так як гірчиця посилює виділення шлункового соку. Рецептів приготування гірчиці, як з насіння, так і з порошку досить багато. Розглянемо приготування гострої гірчиці.

Інгредієнти для приготування гострої гірчиці:

 1. Сухий гірчичний порошок - 4 столові ложки
 2. Вода  - 6 столових ложок
 3. Сіль - 0,5 чайної ложки
 4. Цукор - 3 чайні ложки
 5. Оцет -1 столова ложка
 6. Рослинне масло - 1,5 столові ложки

Інвентар:

 1. Миска
 2. Скляні баночки
 3. Кришки
 4. Каструля
 5. Віночки
 6. Ложка
 7. Плита

Приготування гострої гірчиці.

Крок 1. Готуємо посуд для гірчиці

скляні баночки під гірчицю

Для готової гірчиці підійдуть невеликі скляні баночки з кришками, наприклад, з-під дитячого харчування.

витираємо скляні баночки рушником

Баночки ретельно промиваємо водою з милом, змиваємо і насухо витираємо рушником. Кришки також ретельно вимиваємо і витираємо.


Крок 2. Розводимо гірчичний порошок

 закип'ятити трохи води

Спочатку необхідно закип'ятити трохи води.

всипаємо в миску гірчичний порошок

Потім беремо миску, висипаємо  у неї гірчичний порошок. Перевіряємо, щоб не було грудочок. Додаємо трохи - 2 столові ложки кип'яченої теплої води. Все добре перемішуємо. Не повинно бути ніяких грудочок. Якщо ж грудочки трапляються, розтираємо їх ложкою. Найкраще розмішувати гірчицю з водою за допомогою віночків.

гірчиця повинна бути як каша

Потім додаємо решту кількість теплої води - 4 столові ложки. Консистенція розведеною гірчиці повинна бути як густа каша.


Крок 3. Наполягаємо гірчицю

заливаємо гірчицю окропом

Зверху гірчицю заливаємо крутим окропом. Заливаємо обережно, не перемішуємо. Наша гірчиця повинна опинитися під шаром окропу. І залишаємо настоюватися хвилин на 5-10. Потім обережно зливаємо воду.


Крок 4. Змішуємо інгредієнти

змішуємо гірчицю з прянощами і сіллю

У миску з гірчицею додаємо сіль, цукор, оцет і рослинне масло. Ретельно перемішуємо. Можна додати ваші улюблені спеції – за бажанням.


Крок 5. Розкладаємо гірчицю по банках

викладаємо гірчицю по банкам

Перекладаємо гірчицю в скляні баночки і щільно закриваємо кришками. Потім прибираємо на добу в темне місце. Обов'язково при кімнатній температурі. Якщо зробити гірчицю ввечері, до обіду наступного дня гостра гірчиця з порошку готова.

Надалі  зберігаємо гірчицю з закритою кришкою в холодильнику.


Крок 6. Подаємо гостру гірчицю

подаємо гостру гірчицю

Гірчиця подається в якості приправи до м'ясних продуктів чи риби.

Приємного апетиту!


Поради:

- багато робити гірчиці не бажано. З часом вона втрачає свою гостроту і аромат.

- якщо смак приготовленої гірчиці Вас не влаштував. Ви завжди можете його підправити, додавши сіль або цукор. Якщо ж гірчиця вийшла дуже пекучої, можна додати більше рослинної олії.

- якщо гірчиця вийшла рідкою, не біда, вже на наступний день вона стане більш густий.

- пам'ятайте, що гостра гірчиця, як і хрін, завжди для початку виходить дуже гострою. Для цього вона повинна 2-3 тижні трохи постояти, щоб її гострота поступилася. Ніколи не пробуйте її відразу після приготування!

- будете плакати величезними крокодилячими сльозами і потім проклинати мене.  Найкраще насолоджуватися гострою гірчицею після 2х – 3х тижнів, коли смак буде в міру гострий, таким як наші покупні добрі гірчиці, козацькі і т.д., тільки смак буде набагато більш вишуканим і дуже цікавим.