Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!

Соус "Бешамель"

Напевно, ми так ніколи і не дізнаємося, як звали французького кухаря, який винайшов цей без перебільшення можна сказати великий соус. Соус «Бешамель». Зате в історії залишилося ім'я  того, хто його першим випробував. Це був Луї де Бешамель, маркіз Нуатэл. Ось така історична несправедливість. Спробував  - і прославився на віки. Втім, на століття його ім'я залишилося лише згідно з назвою соусу. Чим він, соус, знаменитий? В першу чергу тим, що він одночасно і простий, і вишуканий, підходить до різних страв, має безліч варіацій, що змінюють його смак. Втім, годі говорити. Давайте готувати і куштувати.

Інгредієнти для приготування соусу «Бешамель»:

  1. Вершкове масло – 100 г
  2. Борошно - 1 столова ложка з верхом
  3. концентрований Бульйон - 3-4 столових ложки
  4. Вершки 20% жирності – 250 г
  5. Сіль – 1/3 чайної ложки
  6. Спеції за смаком (перець, мускатний горіх)

Інвентар для приготування соусу «Бешамель»:

  1. Сковорода з високими бортиками
  2. Дерев'яна лопатка
  3. Віночок

Приготування соусу «Бешамель».

Крок 1: готуємо «Ру»

Бульбашки пішли

«Ру» - це олійно-борошняна основа соусу, саме вона надає соусу необхідну густоту. На слабкому вогні розтопити вершкове масло. А зараз додамо туди борошно і дуже ретельно все перемішати дерев'яною лопаткою. Майте на увазі, смажити борошно не треба, достатньо, щоб вона просто розійшлася в маслі. Жодних грудок там, природно, бути не повинно.


Крок 2: додаємо бульйон

Вливаємо бульйон

Отже, наша борошно маслом пішла бульбашками, але колір на коричневий поки не змінила. Саме час додати холодний бульйон. І знову все перемішуємо.


Крок 3: додамо вершки

А тепер вершки

А зараз візьмемося за віночок та й то-про-оненькой цівкою вливаємо вершки. Само собою, помішуючи. На цьому ж етапі треба додати сіль і спеції. А зараз доводимо соус до кипіння. Відчуваєте, загус він майже відразу? Значить, пора знімати з вогню. Соус «Бешамель» готовий.


Крок 4: зберігаємо соус

Можна зберігати кілька днів

Самі розумієте, просто так його не їдять, а додають в різні страви. Так що, соус бажано зберегти до його використання. Це дуже зручно робити в будь банку з щільно закривається кришкою. Тільки не забудьте розтопити шматочок масла і залити їм соус зверху не помішуючи. Так його можна зберігати кілька днів.

Приємного апетиту!


Поради:

- В соус «Бешамель» можна додати лавровий лист і дрібно нарізану ріпчасту цибулю, інші спеції. Кожен раз ви будете отримувати нові відтінки смаку.

- Якщо ви використовуєте густі сільські вершки, то бульйону можна додати більше, а сконцентрованість його може бути нижче. І навпаки.

- Цей соус можна використовувати для приготування лазаньї, жульєна, суфле. Він додається до багатьох страв європейської кухні.

- Якщо ви збираєтеся подати цей соус до м'ясних страв, бульйон повинен бути м'ясним. Якщо до рибних – рибним.

- До соусу «Бешамель» можна додати і гриби.