Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Закуски » Канапе » Фруктове канапе

Фруктове канапе

Фруктове канапе – оригінальне блюдо не тільки за своєю формою, але і за змістом входять в нього інгредієнтів, в нашому випадку фруктів. Страва не тільки  смачне, але і корисне, так як в кожному фрукті канапе міститься  велика кількість по своїй різноманітності необхідних для нашого організму вітамін. Десерт дуже красиво і яскраво, за своєю кольоровою гамою,  буде виглядати на святковому  столі, і не залишить жодного з гостей байдужим до нього.

Інгредієнти для приготування фруктового канапе:

 1. Ананас свіжий великого розміру – 1 штука
 2. Ківі середніх розмірів – 3 штуки
 3. Полуниця великого розміру – 3 - 4 штуки
 4. Виноград білий – 20 - 25 ягід
 5. Банан великого розміру – 1 штука

Інвентар:

 1. Обробна дошка
 2. Кухняного ножа
 3. Тарілки – 5 штук
 4. Шпажки або зубочистки
 5. Блюдо для подачі – 2 штуки
 6. Друшляк

Приготування фруктового канапе.

Крок 1: готуємо ананас

відрізаємо верхівки ананаса

Ананас – екзотичний фрукт і дуже приємний на смак. Практично всі люблять його скуштувати, але не всі знають, як правильно чистити.  Отже, перед тим як ми будемо з вами  обробляти цей екзотичний фрукт,  я раджу вам його помити під проточною водою, адже він подолав  довгу дорогу, перед тим як потрапив на вашу кухню. Беремо дошку і викладаємо наш компонент горизонтально поверхні, на якій ми будемо працювати. За допомогою ножа, притримуючи однією рукою ананас, зрізаємо верхівку з листям і трохи м'якоті, приблизно 1 сантиметр, з одного боку і потім  такий же зріз робимо  з іншого боку інгредієнта. Увага: зрізи ножем потрібно намагатися зробити якомога рівніше особливо біля основи фрукта, так як ми поставимо  наш інгредієнт вертикально поверхні, і він повинен стояти стійко на обробній дошці.

розрізаємо ананас на чотири частини
Розрізаємо ананас на чотири частини хрест - навхрест.

видаляємо серцевину ананаса
Видаляємо з допомогою ножа тверду серцевину.

зрізаємо м'якоть ананаса
А м'якоть обережно ножем зрізаємо з шкірки.

нарізаємо ананас на шматочки
Найчастіше ананас нарізають перед подачею на невеликі квадратики, ми з вами не будимо винятком,  і виконати ту саму роботу, а після цього перекладаємо подрібнений інгредієнт в тарілку.


Крок 2: готуємо виноград

промиваємо виноград під водою

Перед тим, як ми будемо відокремлювати ягоди винограду від грона,  промиємо інгредієнт добре під проточною водою.

відокремлюємо ягоди винограду від грона
Після - викладаємо в друшляк і  залишаємо на деякий час в мийці, щоб стекла вся вода. Вручну відокремлюємо необхідну кількість ягід і перекладаємо їх  в окрему тарілку. Увага: ягоди беремо не зіпсовані  і цілі.


Крок 3: готуємо ківі

нарізаємо на кружечки ківі

Ківі промиваємо під проточною водою і після – з допомогою ножа   акуратно знімаємо шкірку. Потім викладаємо компонент на обробну дошку і нарізаємо його на круглі шматочки поперек плода. Перекладаємо  наші екзотичні  кружечки в окрему  тарілку.


Крок 4: готуємо полуницю

викладаємо полуницю на обробну дошку

Так як полуниця дуже ніжна ягода, промивати її потрібно з усією обережністю, щоб не прим'яти і не пошкодити, в злегка теплій проточній воді. Викладаємо наш інгредієнт на обробну дошку і руками видаляємо хвостики.

нарізаємо полуницю на шматочки

Потім за допомогою ножа нарізаємо плоди поперек на шматочки, після - перекладаємо  у вільну  тарілку.


Крок 5: готуємо банан

нарізаємо банан на кружечки

Нарізати банан для фруктового канапе ми будемо в останню чергу, так як цей компонент – швидкопсувний фрукт і після зняття з нього шкірки, він швидко потемніє. Спочатку ми промиємо інгредієнт зі шкіркою під проточною водою, але після знімемо шкірку і прямо перед подачею  десерту на стіл наріжемо ножем компонент на обробній дошці поперек плода на кружечки.


Крок 6: готуємо фруктове канапе

нанизуємо фрукти на шпажки

Коли всі наші інгредієнти для фруктового канапе будуть готові, беремо шпажки або зубочистки і, проявивши свою творчу фантазію, нанизуємо  фрукти  в різноманітному порядку один за одним, тобто канапе  може бути декількох видів. Наприклад: нанизуємо на шпажку банан, ківі, і останній - ананас. Можна взяти і таке поєднання фруктів: виноград, полуниця, ківі. Тобто  варіантів багато, тому це вже на ваш смак.


Крок 7: подаємо фруктове канапе

фруктове канапе

Наше блюдо потрібно подавати відразу ж після приготування, так як фруктове канапе – дуже ніжне і легко може піддатися обветриванию. Відповідно смак і аромат буде вже зіпсований і тоді безглуздо буде подавати його до столу. Отже, викладаємо фруктове канапе на великому підносі  або блюді по краю, щоб гостям було зручно брати руками. На середину блюда можна покласти у вигляді прикраси  залишилися шматочки фруктів,  які не помістилися на шпажки. Цим точно страва не зіпсуємо. Яке ж яскраве і красиве виходить наше фруктове канапе!  Ну, просто смакота!

Приємного вам апетиту!


Поради:

– Дуже важливо вибрати смачний і стиглий ананас, щоб не зіпсувати все блюдо. Отже, вибираємо стиглі плоди.  Для цього існує кілька способів:  якщо  окремі листя на верхівці  можна легко вийняти, значить, ваш вибір правильний, –  перед вами стиглий фрукт. Також зверніть увагу на коричневі колючки: якщо вони стирчать в різні боки – значить стиглий ананас. І нарешті,  запах плоду повинен нагадувати собою стиглу узбецьку диню.  На колір ананаса можна не дивитися, так як  деякі плоди зберігають зелене забарвлення, але при цьому зрілі.

– Також дуже важливо для приготування фруктового канапе вибрати стиглий і смачний ківі. Плоди вибираємо не тверді, а злегка м'які, так як твердий фрукт,  швидше за все ще зелений і тому буде кислий на смак.

– Виноград можна вибирати для нашого страви різних сортів і кольорів. Я пропоную сорт «дамські пальчики» чи  «Молдова», але можна і за вашим бажанням. Головне, щоб він був соковитий, солодкий і бажано з найменшою кількістю кісточок.

– Якщо ви захочете використовувати більшу кількість полуниці, наприклад,  для прикраси страви, тоді промийте ягоди під проточною водою, поклавши їх у друшляк, а потім дайте воді стекти. Так ягоди краще збережуться.

– Можна канапе додати ще шматочки твердого сиру, особливо якщо це буде продукт трохи солодких сортів. Він додасть фруктового канапе пікантний смак.