Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Цікаві та корисні статті і кулінарні поради » Десять помилок, які ви припускаєте, намагаючись правильно харчуватися

Десять помилок, які ви припускаєте, намагаючись правильно харчуватися

Все добре в міру: навіть сама сувора дієта ніколи не спрацює на вашу користь, якщо ви фанатично і скрупульозно будете відмовлятися від усього, що наполегливо вимагає ваш організм. Дотримуючи всі строгості нового раціону, не перестарайтеся з обмеженнями.

Стали помічати, що новий режим харчування помітно похитнув ваше самопочуття і настрій? Пояснюємо, яким чином деякі принципи здорового харчування можуть нашкодити вам і пропонуємо розумні альтернативи.

Зацикленість на білках, жирах або вуглеводах

В системі здорового харчування білки, жири і вуглеводи тісно взаємопов'язані і однаково необхідні для нормальної роботи організму. Максимальну користь від свого раціону ми можемо отримати лише в тому єдиному випадку, коли ці макроелементи з'єднуються і працюють одночасно в правильному співвідношенні.

Позбавляючи себе якогось одного нутриента в догоду "здорового харчування", ви перестаєте засвоювати деякі вітаміни (відмовляючись від жирів), не отримуєте необхідної енергії (ігноруючи складні вуглеводи) і прямо-таки шкодите своєму організму (виключаючи з раціону білки).

Безперервний підрахунок калорій

Зациклюючись на підрахунку калорій, ми ризикуємо забути, що якість цих калорій неоднаково: так, наприклад, свою добову норму можна "закрити", за весь день з'ївши всього лише пару тістечок, замінивши ними 3 повноцінних здорових прийому їжі.

Відкриваємо головний секрет: правильне співвідношення в раціоні білків, жирів і вуглеводів і зразкове (так-так, саме приблизне, а не з точністю до 1 ккал) укладання калорійності в свою індивідуальну добову норму — найпростіший і чи не найважливіший принцип здорового харчування.

Повне виключення улюблених продуктів з раціону

Сідаючи на будь-яку низкоуглеводную дієту, ми наражаємо свій організм колосального стресу. І навіть якщо це неймовірно ефективний і, будемо відверті, цілком "м'який" Дюка: перша фаза, так звана атака, змушує нас відмовитися від усіх жирних продуктів, але ж під цю категорію потрапляють і абсолютно нешкідливі в невеликих кількостях горіхи, а також фрукти і овочі, які ми так любимо.

Якщо у вас починають здавати нерви, знижується працездатність і ви відчуваєте себе погано як у фізичному, так і в емоційному сенсі, повертайте в раціон той продукт, без якого ви не можете нормально функціонувати — інакше ніяку користь дієта вам не принесе.

Ігнорування поганого самопочуття

Цей пункт випливає з попереднього. Погане самопочуття не показник того, що дієта і різні обмеження заробили. Навпаки, це явний сигнал, що щось йде не так і свій новий раціон потрібно терміново корегувати, щоб уникнути проблем зі здоров'ям.

При будь-якій дієті або переході на раніше невідомий режим харчування радимо пити полівітаміни, не забувати випивати необхідну кількість води і як можна ретельніше стежити за своїм самопочуттям. Випадання волосся, ламкість нігтів, сухість у роті і часті головні болі не та ціна, яку потрібно платити за красиве тіло.

Ваги і сантиметр кожен день

Часто зважування і вимірювання параметрів перетворюється в справжню параною. Це цілком зрозуміло: задавшись метою скинути якомога більше ваги в найкоротші терміни, багато дівчат катують себе безглуздими обмеженнями і, згораючи від нетерпіння зафіксувати результат, зважуються по два рази в день і мало не сплять з сантиметром в обнімку.

Незважаючи на те, що параметри важливіше показника на вагах (жир легше м'язів і займає більше місця) і саме сантиметр — ваш головний помічник на шляху до бажаним формам, що його допомогою розумно буде користуватися лише раз на тиждень. Приблизно з такою ж регулярністю слід вставати на ваги, причому робити це логічніше всього вранці.

Мета — зниження ваги за будь-яку ціну

І тільки не кажіть, що ви жодного разу не намагалися скинути вагу напередодні пляжного сезону, змушуючи організм страждати не тільки від весняного авітамінозу, але і від вашої забаганки у що б то не стало купити "той самий" купальник.

В безрозсудною гонитві за ідеальним вагою ми схильні прирікати себе на найбільш жорсткі обмеження, які не тільки не прискорять, але навіть ускладнять процес схуднення. Замість цього краще проаналізувати і переглянути свою дієту і постаратися виробити корисні звички надовго, щоб фігурою мрії ви могли хвалитися не тільки протягом одного короткого літа.

Відмова від фізичних навантажень

Переходять на жорсткі дієти люди часто відмовляються від фізичних навантажень. Приводів для цього може бути два: або самопочуття зіпсувалося вже настільки, що навіть наздогнати свій збирається від'їжджати автобус здається непосильним завданням, або ж нав'язливі побоювання набрати зайвої маси (нехай навіть і за рахунок м'язів) змушує нас бігти від спортзалів, як від чуми.

Фізичні навантаження — обов'язкова умова для схуднення. Будь-яка активність, будь то прості вправи на розтяжку, пробіжка, танці або басейн, нормалізує і прискорює обмін речовин. А з "повільним" метаболізмом, як ви самі здогадуєтеся, ніхто ще не домігся омріяних форм. Вибирайте будь-який спорт, який вам подобається (це можуть бути навіть прості прогулянки в середньому темпі), і приділяйте йому час як мінімум 3 рази на тиждень.

Пити воду, навіть коли не хочеться

У Середньовіччя практикувалась така тортури: жертву прив'язували до столу і за допомогою воронки змушували проковтнути величезна, часто несумісне з життям кількість води. Сьогодні багато хто точно так само катують свій організм, змушуючи себе випивати по 2, а то і по 3 літри рідини на добу. Ті, хто налаштований рішуче, навіть забувають "розтягнути" цю "норму" на весь день, і, намагаючись заглушити гостре почуття голоду, випивають відразу набагато більше необхідного.

чи Варто пояснювати, що такий підхід лише шкодить нашому здоров'ю, викликаючи різні ускладнення в роботі організму і сечовидільної системи? Думаємо, що ні. Пийте стільки, скільки вам хочеться. Не забувайте про склянці води вранці і перед кожним прийомом їжі, восполняйте водний баланс після тренувань і не допускайте зневоднення — цього буде достатньо.

Захоплення корисними снеків або спортивним харчуванням

Скажений ритм життя у поєднанні з прагненням правильно харчуватися робить нас легкою жертвою для виробників так званих "корисних" снеків і псевдоспортивногого харчування. Такі продукти, в більшості своїй, по своєму складу і калорійності нітрохи не відрізняються від шкідливих батончиків, містять багато цукру і штучних добавок.

Радимо перейти на натуральні перекуси: горіхи, самостійно приготовані батончики-мюслі і овочеві чіпси будуть набагато корисніше для фігури, збагатять організм вітамінами і подарують довгий відчуття ситості.

Захоплення дієтами

Кожен організм особливий, і підібрати для себе підходящий режим буває нелегко навіть з допомогою професійного дієтолога. Що вже говорити про численні дієтах і програмах правильного харчування, де всі показники усереднені, а необхідні правила і зовсім позбавлені сенсу? В черговий раз переходячи з однієї дієти в іншу, ми зізнаємося собі: ні одна з них не працює.

Єдине правило схуднення — витрачати більше енергії, ніж споживати. Основні принципи здорового харчування — гармонійно поєднувати у своєму раціоні білки, жири і повільні вуглеводи, стежити за кількістю і якістю споживаних калорій, пити воду і рухатися при кожній можливості. Спробуйте замінити своє маніакальне захоплення дієтами дотриманням цих нескладних принципів, а до питань харчування підходити простіше, але мудріше, і пам'ятати, що все добре в міру.