Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Цікаві та корисні статті і кулінарні поради » Як їсти суші і роли правильно: 5 простих секретів

Як їсти суші і роли правильно: 5 простих секретів

До японської їжі неможливо ставитися байдуже: не так давно суші і роли стали одним з найпопулярніших у всьому світі страв, а готувати їх самостійно не пробував тільки ледачий.

Незважаючи на те що більшість з нас вважає за краще замовляти доставку величезних сетів прямо додому, варто хоч зрідка заглядати в ресторани паназіатської кухні, де японські страви подаються за всіма правилами, а ви можете перейнятися східними традиціями і як слід розкуштувати унікальні делікатеси Країни висхідного сонця.

До суші і ролів потрібен особливий підхід: розповідаємо, як правильно, дотримуючись етикет, є страви традиційної японської кухні.

Покладіть суші боком

Якщо ви звикли вважати суші самим незручним для поїдання стравою на світі, а необхідність збирати їх по частинах після занурення в соєвий соус приводить вас до сказу, поспішаємо поділитися простим і досить-таки популярним лайфхаком: перевертайте суші на бік, перш ніж брати їх паличками.

Таким чином, одна паличка буде тримати рибу, а інша — рис, а ви збережете своє ласощі в цілості й схоронності. Умочуючи суші в соєвий соус, робіть це тільки "рибної" стороною. Для того, щоб смак вийде більш насиченим, потримайте суші в соусі пару секунд.

Палички або прилади?

до Речі, а чи так вже необхідно їсти суші і роли виключно паличками? Адже далеко не кожен фанат суші може пристосуватися до них, адже орудувати приладами російській людині набагато звичніше. На жаль, є суші вилкою не тільки незручно, але і вважається моветоном. Ситуація вирішується дуже просто, і оптимальний варіант нам підказує сама японська культура.

Є роли, суші і сашимі можна просто руками. Не дарма перед трапезою гостям приносять спеціальне гарячий рушник (осибори) для гігієнічних цілей. До речі, гарним тоном вважається після використання акуратно згорнути її в трубочку і покласти на підставку — точно так само, як було при подачі.

Акуратніше з соєвим соусом

Соєвий соус — незмінний атрибут суші-трапези, однак насправді його потрібно далеко не так багато, як ми звикли вважати.

Хоча соєвий соус і надає японським страв більш насичений, соковитий смак, найчастіше він просто "перебиває" смак свіжої риби, морепродуктів і рису, змушуючи нас думати, що все роли однакові на смак.

Занурюйте в соус тільки верхню ("рибну") частина ролів або суші. Якщо ви організуєте суші-вечірку, наливайте соєвий соус в тарілочку не доверху, а на саме денце. Побачите, так буде набагато зручніше.

Навіщо потрібен імбир?

Строго кажучи, маринований імбир в японській кухні використовується з однією-єдиною метою: щоб "очистити" наше смакове сприйняття перед кожним новим блюдом і "освіжити" смакові рецептори.

Але якщо ви звикли зловживати соєвим соусом, імбир — відмінний продукт, щоб зупинити цю зрозумілу всім любителям суші звичку. Спробуйте замість того, щоб просочувати кожен рол цілком, класти на кожен рол шматочок імбиру, попередньо вмочивши його в соусі.

А ось гострий васабі рекомендують використовувати, в першу чергу, для сашимі — він відмінно поєднується зі смаком сирої риби і має антибактеріальну дію.

Правила етикету

Спеціальні палички (хасі) під час паузи в трапезі кладуть на спеціальну підставку (хасиоки). Ними ніколи не наколюють їжу, їх ніколи не встромляють прямо в страви, з їх допомогою не передають їжу один одному. Якщо ви вирішили взяти суші з великого загального блюда, робіть це товстої стороною паличок.

Ну і, звичайно, паличками не прийнято розмахувати і використовувати їх для того, щоб привернути увагу сусіда або офіціанта: це виглядає так само неввічливо, якщо б ви ткнули співрозмовника виделкою або розмахували приладами, закликаючи співробітників ресторану принести вам меню.

насправді, в численних ресторанах японської кухні до відвідувачів ставляться лояльно, допускається є як паличками, так і приладами, а за те, що ви якось неправильно їсте суші, вас ніхто лаяти, природно, не стане.

Але якщо життя зіштовхне вас з японцями за одним столом, ці 5 базових правил — мінімум, який важливо дотримуватися. Насправді, все набагато складніше, і якщо ви серйозно цікавитеся японськими традиціями, відсилаємо вас до нашої спеціальної статті, де Cookery розібрав всі найменші тонкощі азіатської кухні.