Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Цікаві та корисні статті і кулінарні поради » Правда солона: 7 фактів про найголовнішою спеції

Правда солона: 7 фактів про найголовнішою спеції

Справді так необхідно відмовлятися від солі, намагаючись принести користь своєму здоров'ю? Ця базова спеція вкоренилася в нашому раціоні настільки, що найчастіше ми вже просто не здатні провести грань між помірним додаванням цієї добавки в їжу для посилення смаку та черговий шкідливою звичкою зловживати солоним.

Чому не можна їсти багато солі, чому не можна без неї обійтися, чим замінити звичайну харчову сіль і що таке натрієво-калієвий баланс — у нашому сьогоднішньому огляді ми зібрали для вас найважливіші факти про головну спеції на нашій кухні.

Що таке сіль

Як тільки людина дізнався про сіль і навчився її добувати, в усьому світі з'явилися так звані "соляні шляхи", сам продукт обклали податками, а солеварение перетворилася в найважливішу галузь економіки, що визначає матеріальне благополуччя цілих держав.

Кухонна сіль складається з атомів натрію і хлору, а її справжня назва — хлорид натрію — ви напевно пам'ятаєте ще зі шкільного курсу хімії. Хлор допомагає нашому організму виробляти соляну кислоту, яка входить до складу шлункового соку, а натрій бере активну участь у роботі м'язових волокон і передачу нервових імпульсів.

Одним словом, потреба в солі зумовлена людською фізіологією, і уявити наше життя без солі абсолютно неможливо.

чи Можна обійтися без солі

Без натрію і хлору, необхідне нашому організму, жити не можна: занадто важливі для нашої життєдіяльності ті функції, які виконують ці два елементи.

Саме сіль використовують як консервант: вона володіє антисептичними властивостями, позбавляє бактерій живильного середовища, вбираючи вологу і запобігає гниттю продукту.

не Дивно, що сьогодні сіль додають практично скрізь: солона їжа довго не псується, а нам всяка їжа без цієї спеції здається прісною і несмачною.

Надлишок солі

Незважаючи на те, що сама по собі сіль в помірних кількостях продукт нейтральний і цілком нешкідливий, любителі підсолити свою їжу ризикують заробити собі масу проблем зі здоров'ям.

Перший ознака "пересолу" — отекшее, припухло особа: надмірне вживання солі сприяє затримці зайвої рідини в організмі. Доведено, що надмірність у солоній їжі збільшує ризик артеріальної гіпертензії — підвищеного кров'яного тиску.

Порушення роботи нирок і печінки, остеопороз і навіть захворювання очей (це також пов'язано з підвищенням внутрішньоочного тиску) — інші крайнощі, що підстерігають вас на "пересоленном" шляху.

Недолік солі

Виключити сіль із свого раціону повністю — не найкраща ідея. Перші ознаки дефіциту солі — слабкість, запаморочення, сухість у роті, різкий занепад сил і проблеми з травленням.

Звичайно, на перший погляд, дефіцит солі — проблема не така поширена, як надмірно солоний раціон, але це далеко не так. Найчастіше з наслідками нестачі солі в організмі стикаються люди, які втратили багато вологи. Це буває при зневодненні, отруєння, високих фізичних навантаженнях.

Якщо ви займаєтеся спортом, слідкуйте, щоб під рукою після тренування завжди була мінеральна вода або изотоник, здатні швидко заповнити дефіцит солі і запобігти нездужання.

Добова норма солі

Зрозуміло, що універсальної добової норми споживання солі просто не існує, адже цей показник залежить від індивідуальних особливостей організму. Тим не менш загальні усереднені показники все-таки існують, і можна орієнтуватися на них, якщо ви вирішили скорегувати свій раціон і зробити його більш збалансованим.

Добова норма солі має складати від 10 до 15 грамів на день (це приблизно еквівалентно 1 чайній ложці). Враховуйте, що в продуктах, які ви їсте, сіль теж міститься, і намагайтеся зайвий раз не солити їжу, якщо в цьому немає гострої необхідності.

Натрій і калій

Для здорового раціону дуже важливий такий чинник, як калієво-натрієвий баланс. Правильне співвідношення цих найважливіших учасників процесів обміну забезпечить вам гарне самопочуття і здорову роботу серцево-судинної системи, а також процесів білкового, жирового і вуглеводного обмінів.

Натрій, тобто сіль, ви можете "врівноважити" калієм. Саме цей елемент сприяє виведенню надлишків солі і надлишку рідини з організму. Обов'язково включайте в свій раціон продукти, багаті калієм.

Така різна сіль

Існує безліч видів солі, які допоможуть урізноманітнити раціон і змусять страви заграти новими фарбами. Не варто обмежуватися кухонною сіллю: читайте наш великий огляд п'яти оригінальних видів корисної солі, які точно варто спробувати або навіть постійно тримати на своїй кухні.

Ще одна чудова альтернатива кухонної солі —ароматизована. Її дуже просто зробити самостійно за допомогою різних приправ і спецій. Радимо приготувати свою унікальну сіль по нашому простому рецептом.