Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Цікаві та корисні статті і кулінарні поради » Чим корисно звичайна соняшникова олія

Чим корисно звичайна соняшникова олія

В пошуках продуктів, максимально корисних для нашого здоров'я, ми намагаємося купувати оливкова олія або інші, більш екзотичні види рослинних масел.

Кукурудзяна, мигдальне і, наприклад, кокосова олія не так-то просто відшукати в звичайних магазинах, так і стоять вони, як правило, набагато дорожче, ніж соняшникова, про який ми забуваємо абсолютно марно.

Саме соняшникову — одне з найбільш корисних рослинних олій: за своїми властивостями воно нітрохи не поступається своїм конкурентам. Сьогодні ми розповімо вам всі факти про безперечну користь самого сонячного з продуктів.

Борець з холестерином

Для того, щоб тримати під контролем рівень холестерину в крові, необхідно пам'ятати, що насичені жири (жирні м'ясні та молочні продукти, фастфуд і кондитерські вироби) підвищують рівень "шкідливого" холестерину, а полінасичені жири — навпаки, знижують його, а на додачу ще й збільшують кількість "хорошого".

В рослинних оліях немає шкідливого холестерину, і соняшникову — не виняток. Це той самий суперпродукт, який містить ті самі корисні фітостероли, які допомагають боротися з "поганим" холестерином, перешкоджаючи його всмоктуванню в кишечнику.

Зміцнення імунітету

Було б щонайменше дивно, якби такий сонячний продукт не був корисний для імунітету. В соняшниковій олії міститься маса вітамінів і мікроелементів, необхідних для прекрасного самопочуття.

Наприклад, лінолевої кислоти в соняшниковій олії в 10 разів більше, ніж в оливковій, а саме це речовина вкрай необхідно для зміцнення імунітету, підтримки здоров'я шкіри і нігтів, підвищення працездатності.

Найкраще масло для смаження

кулінарної термінології є поняття "точка горіння". Воно позначає температуру, при якій рослинне масло починає горіти, коптити і вивільняти шкідливі канцерогенні речовини.

Так ось, саме рафінована соняшникова олія є ідеальним для смаження, оскільки його точка горіння знаходиться на рівні 250 градусів (оливкова олія, для порівняння, починає коптити вже при температурі 200 градусів). Крім цього, його можна використовувати для приготування всіх страв з легким серцем, не згадуючи про величезною ціною продукту.

Збалансований вітамінний комплекс

Соняшникова олія може похвалитися вмістом повноцінного, чудово збалансованого комплексу біологічно активних речовин. Це необхідні організму жиророзчинні кислоти і жирні кислоти омега-6 і омега-9, ненасичені жирні кислоти у вигляді вітаміну F.

Всі ці речовини необхідні для будови клітинних мембран, благополучного функціонування нервової системи, попередження серцево-судинних захворювань і підтримання захисних сил організму.

Таким чином, жирні кислоти, що містяться в соняшниковій олії, життєво необхідні нам для бадьорості, гарного самопочуття і швидкого метаболізму, а також для профілактики серйозних захворювань.

Джерело антиоксидантів

Токоферол (вітамін Е) — природний антиоксидант, що перешкоджає старінню організму та блокує вільні радикали. Цим "вітаміном молодості" вкрай багато соняшникова олія: у ньому вітаміну Е мало не в півтора більше, ніж в оливковій.

Саме соняшникова олія — самий насичений природний джерело вітаміну Е: у 100 грамах продукту міститься приблизно 40 міліграмів цього вітаміну, який чудово засвоюється організмом, доглядаючи за шкірою, волоссям і нігтями.