Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Цікаві та корисні статті і кулінарні поради » Шість фактів про молочної продукції, які потрібно знати

Шість фактів про молочної продукції, які потрібно знати

Молочна продукція повинна бути в раціоні людини, якщо у нього немає індивідуальної непереносимості лактози. Інакше вона не принесе користь, а лише посилить проблеми зі здоров'ям. В меню людини без протипоказань молочні продукти, навпаки, повинні бути: це цінне джерело кальцію, вітамінів А, С, Е, D і інших поживних речовин.

Щоб вибрати дійсно якісну та корисну молочну продукцію для свого раціону, важливо знати і розуміти деякі факти. Наприклад, нормально поява рідини в йогурті і так чи нешкідливі знежирені варіанти сиру, молока, кефіру і іже з ними. Відповіді на ці питання допоможуть розвіяти сумніви і підвищать вашу купівельну компетентність в тому, що стосується молока та інших продуктів на його основі.

Cookery склав список з 6 цікавих фактів про молочної продукції, які ви завжди хотіли знати. Підходьте до складання своєї продуктової корзини з розумом і відповідальністю!

Менше інгредієнтів — краще

При купівлі молочної продукції для себе і близьких насамперед слід вивчити склад та іншу інформацію на етикетці. Це саме той випадок, коли не варто нехтувати цим простим правилом. Чим менше речовин значаться в списку інгредієнтів, тим краще. Для виробництва молочки насправді потрібно не так багато, тому всі додаткові консерванти, барвники і добавки не самим позитивним чином позначаються на складі і живильних властивостях продукту.

наприклад, йогурт з добавками відповідальні виробники додають не барвники, а домашнє варення (яке, до речі, також відрізняється простим і зрозумілим складом). Якщо ви не впевнені в іміджі марки, то віддайте перевагу максимально простому білому йогурту. Зробіть його смачніше самостійно, додавши жменю ягід або ложку меду.

"Пшикающий" кефір — це нормально

Напевно, ви помічали, що в момент відкриття кефіру напій видає цікавий "пшикающий звук". А ви коли-небудь замислювалися, чи це нормально? Якщо такі думи вас відвідували, то саме час задовольнити цікавість. З задоволенням інформуємо, що такі звуки — це норма.

Якщо кефір пшикает, то це говорить лише про те, що виробник дотримується техніку його виготовлення. Це цілком природний процес, який відбувається в результаті з'єднання молока і грибків для виробництва кефіру в одному напої. Потрапляючи в пляшку, вони продовжують взаємодіяти і виробляють гази. Ось і головна причина "пшикаючого" звуку.

Термін придатності — це не межа

Дивно, але факт: на практиці минулий термін придатності зовсім не означає, що продукт зіпсований. Як правило, виробник вказує на упаковці ту дату, після якої продукт можна продавати в магазині і не рекомендується вживати. Ключове слово — не рекомендується. Якщо якість продукту через пару днів після закінчення терміну придатності залишилося нормальним, то нічого не повинно перешкодити вам його з'їсти. Перевірити це просто: вивчіть консистенцію, понюхайте, спробуйте.

Вчені встановили, що в Європі та США 20% всіх продуктів, які ще можна спожити без найменшої шкоди для здоров'я, потрапляють в сміттєву корзину. Не йдіть на поводу у виробника — перевіряйте і пробуйте продукт, перш ніж позбутися від нього.

Нежирна продукція не приносить користь

Знежирена молочна продукція суперечлива. З одного боку, розумним маркетологам вдалося розкрутити її популярність на хвилі всесвітнього бажання схуднути і вести здоровий спосіб життя. З іншого боку, у знежирених продуктів з'являється все більше супротивників. І останні, до речі, процвітають.

Жир, який міститься в молочній продукції, не такий шкідливий, як ті речовини, які містяться у фастфуді, борошняне, солодке. В нього більше користі. Але якщо виробник змушений його прибирати, це означає, що замість нього він щось додасть. І часто те, що йде в склад замість жиру, набагато шкідливіше і калорійніше.

Сироватка в йогурті — це норма

Іноді в йогурті або іншої молочної продукції з'являється рідина. Середньостатистичний споживач цього не особливо радий і вважає, що це одна з ознак того, що він купив неякісний продукт. Насправді все не так. Для йогуртів або молочних напоїв це цілком природний процес. Справа в тому, що у йогурту і варення абсолютно різна кислотність. Вони вступають в реакцію, і в результаті утворюється шар сироватки. Виливати його зовсім не обов'язково — достатньо просто гарненько розмішати вміст баночки або пляшки.

Післясмак визначає якість

Після вживання молочних продуктів залишається післясмак. І часто воно може розповісти про якість продукту більше, ніж інформація про етикетці і навіть його зовнішній вигляд. Так, не повинно бути сторонніх присмаків, різкою кислоти, неприродних смаків. Все це говорить про те, що продукт не відрізняється високою якістю.

Після вживання натурального продукту залишається м'яке, приємне післясмак, яке поступово зникає.

Джерело фото для тизера: Livestrong