Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Цікаві та корисні статті і кулінарні поради » Як правильно зберігати свіжу рибу: 6 цінних порад

Як правильно зберігати свіжу рибу: 6 цінних порад

Не завжди є можливість відразу приготувати те, що куплене в магазині, саме тому багато господинь вважають за краще купувати не свіжі, а заморожені продукти. Риба якраз належить до цієї категорії, адже не всі вміють її правильно зберігати.

Сьогодні ми поділимося з вами простими порадами, які допоможуть вам зберегти свіжість цього делікатного продукту протягом декількох днів. Таким чином, вам не доведеться викидати рибу, якщо ви раптом не встигли її відразу ж приготувати або в останній момент прибрати її в морозильну камеру.

Але перш ніж приступати до розмови про зберігання, давайте переконаємося, що перед вами дійсно свіжа риба, адже якщо вона спочатку "з душком", то жодні поради не врятують. В першу чергу завжди звертайте увагу на очі: вони не повинні бути темними або каламутними. Брудно-сірий або коричнево-жовтий колір зябер теж вказує на те, що таку рибу купувати не слід.

Ще одна ознака не дуже свіжої риби — це роздуте черевце і тьмяна луска, яка відділяється від тушки або обсипається. Ніякої слизу і різкого аміачного запаху риби бути не повинно, а при натисканні на тушку вона повинна відразу відновлювати форму. Якщо залишаються вм'ятини, значить, риба вже почала псуватися.

Ніколи не зберігайте рибу в пакеті

Поліетиленовий пакет відмінно підійде для того, щоб довести рибу з магазину додому, але не варто її в ньому зберігати. Якщо ви не плануєте відразу готувати рибу, яку тільки що купили, то краще всього загорнути її у вощений папір і прибрати в холодильник.

Обов'язково рибу випатрайте

Відправляючи рибу в холодильник, не забудьте її випатрати. Ви можете зробити це самостійно або попросити продавця обробити куплену рибу прямо в магазині. Без нутрощів і зябер риба пролежить в холодильнику значно довше.

Видаліть зайву вологу

Ще один важливий етап, який не можна пропускати, це видалення всієї зайвої вологи. Після того як ви рибу випатрайте, її потрібно ретельно промити під проточною водою і витерти з усіх боків паперовими рушниками. І не варто економити на рушниках, адже чим менше вологи залишиться, тим довше буде зберігатися риба.

Використовуйте натуральні консерванти

В якості натуральних консервантів для риби виступають сіль, лимонний сік або рослинне масло без запаху. Трохи посоливши рибу або окропивши лимонним соком, ви не тільки продовжите термін її зберігання, але і зробите смак більш вишуканим. Рослинна олія на смак не впливає, зате допомагає затримати розвиток мікроорганізмів.

Викладіть рибу на лід

Викладати рибу на лід — це чудова ідея, адже температура в холодильнику зазвичай на 3-5 градусів вище, ніж рекомендується для зберігання цього швидкопсувного продукту. Візьміть великий пластиковий контейнер, насипте в нього шар колотого льоду, потім викладіть рибу, присипте її льодом і закрийте контейнер.

Але тут дуже важливо стежити, щоб лід не танув. Якщо риба опиниться у воді, то миттєво зіпсується, так що краще всього ставити контейнер саме прохолодне місце у холодильнику.

Зберігайте рибу в правильному місці

незалежно від того, чи зберігаєте ви рибу у вощеному папері або на льоду, завжди необхідно ставити її в саме прохолодне місце у холодильнику. Зазвичай це сама верхня полиця, але іноді виробники вказують підходяще місце для зберігання тих чи інших продуктів піктограмами, так що придивіться до маленьких картинок всередині вашого холодильника.