Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Цікаві та корисні статті і кулінарні поради » За етикетом: 5 головних заборон, які варто знати

За етикетом: 5 головних заборон, які варто знати

Багато порівнюють столовий етикет з примхливим і складним звіром, якого не так вже і просто підкорити і приручити. Це, звичайно, не так. З нормами етикету і основними правилами вихованої людини ми знайомі ще з дитинства. На базовому рівні нам прищеплювали ці правила наші мами і бабусі. Напевно ви, самі того не знаючи, обізнані про всіх критично важливих нормах етикету.

Є в етикеті особливі правила, які необхідно заучувати. А є й цілком звичайні і природні, які в жодному разі не можна порушувати, якщо ви хочете виглядати в очах оточуючих вихованою і культурною людиною. І якщо не знати перші пробачити, то з другими все набагато складніше.

Ми склали список з 7 ситуацій, які не слід допускати за столом. Покажіть себе з кращого боку і завоюйте імідж вихованої людини, який "дружить" з нормами етикету.

Чоловік приступає до їжі першим

За правилами етикету їжу в першу чергу слід приносити саме жінці. Про це знає кожен професійний офіціант. Якщо в ресторані перше блюдо, яке принесли за столом, виявилося саме у чоловіка, то це, звичайно, помилка офіціанта. Але вихований чоловік має на це зреагувати і не приступати до їжі, поки його співрозмовниця не отримає своє замовлення.

Для жінок це відмінний спосіб перевірити чоловіка, його рівень виховання і почуття такту. При цьому не так вже важливо, перед вами бізнес-партнер або потенційний кандидат на роль супутника життя.

Класти лікті на стіл

Це правило багато хто пам'ятає ще з дитинства. Дбайливі і трохи суворі мами змушували нас прибирати зі столу лікті. Було незручно, але зате привчало до дисципліни і виховувало так звану культурність.

згодом правило не втратило свою актуальність. До дорослим це відноситься навіть ще більше. Звичайно, вдома ви можете їсти так, як хочеться вам: влаштуватися на зручному дивані, розкласти лікті на столі або переміститися на підлогу. Але в пристойному закладі діють правила етикету, яких треба дотримуватися, якщо імідж для вас важливий. Так що ніяких ліктів на столі під час їжі.

Демонструвати зубочистку в зубах

Зубочистка — це прекрасний предмет, який виконує корисну функцію. Вона вселяє впевненість, що шматочки їжі не застрягли між ваших зубів і ви не будете сяяти руколою або брокколі перед бізнес-партнером або другою половинкою. Але є певні "але", які враховують не всі.

Правила етикету вимагають від ресторанів розміщувати зубочистки у вбиральні. Їх використання — суто особистий, інтимний процес, який має відбуватися за закритими дверима і не бентежити ні самої людини, ні оточуючих. Якщо зубочистки в закладі перебувають у ванній кімнаті, то радійте і пишіть позитивний відгук. Якщо на столі — краще, ніж нічого, але для "ліквідації наслідків" трапези варто відправитися у вбиральню.

При цьому є люди (переважно чоловіки), які примудряються перетворити цей особистий процес надбання громадськості. Причому іноді здається, що "мусолити" і перекладати зубочистку з одного боку на іншу приносить їм особливе задоволення. Це, звичайно, не вписується в норми етикету.

Емоційно реагувати на форс-мажори

Форс-мажорні обставини за столом можуть трапитися з усіма. Ви можете впустити на скатертину шматочок їжі, випити чашку з кавою, відправити столові прилади на підлогу ситуацій безліч.

Головна помилка, яку ви можете зробити, — бурхливо на всі ці незначні події реагувати. Шматочок їжі слід обережно покласти на сервірувальну тарілку, а зі столовими приладами і посудом дозвольте розібратися офіціантові — це його робота. Так ви мінімізуєте наслідки форс-мажору та сприятимете швидко і максимально простому вирішення ситуації. Так що ніякої паніки!

Не залишати чайові

Вік пластикових карток і безготівкових платежів помітно змінив те, як ми здійснюємо покупки і оплачуємо послуги, в тому числі і рахунок в ресторані. Готівку — рідкісний гість у гаманці сучасної людини. Але такі зміни зовсім не впливають і ні в якому разі не скасовують чайові.

Залишати подяку за чудове обслуговування і високий рівень сервісу — це правило хорошого тону. Незважаючи на широке поширення онлайн-платежів та інтернет-банків, виховані люди, вирушаючи в ресторан, все одно беруть з собою багато готівкових грошей, щоб віддячити офіціанта і кухню.

Джерело фото для тизера: Twitter