Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Цікаві та корисні статті і кулінарні поради » Пошук альтернативи: чим замінити заборонені в пост продукти

Пошук альтернативи: чим замінити заборонені в пост продукти

цього року Великий піст починається 27 лютого і триватиме до 15 квітня. Він відрізняється особливою строгістю в тому, що стосується раціону. Заборонені до вживання м'ясо, молочні продукти, яйця, солодощі, алкоголь. В деякі дні при приготуванні їжі можна використовувати масло.

Якщо ви твердо вирішили дотримуватися посту, то спершу слід проконсультуватися з лікарем і уточнити, чи є у вас протипоказання до пісного харчування. Якщо так, то зробіть акцент на добрих справах і думках, а в їжі просто дотримуватися помірності. Якщо пост для вас дозволений, то обов'язково продумайте свій раціон заздалегідь і подумайте, чим можна замінити ті чи інші продукти.

Cookery піклується про ваше здоров'я, тому ми вирішили скласти корисну підбірку з альтернатив забороненим в пост продуктів.

Бобові

М'ясо — це цінне джерело білка, який просто необхідний людині для активного життя. По своїй живильній цінності воно обганяє інші продукти і є самим простим способом заповнити нестачу цієї речовини в організмі. В піст м'ясо виключається з раціону повністю, що неминуче призводить до виснаження організму, адже він різко перестає отримувати будівельний матеріал.

Замінити м'ясо допоможуть бобові. Мало хто знає, але горох, квасоля, сочевиця, нут та інші представники цієї групи продуктів містять у своєму складі велику кількість білка рослинного походження. Він трохи відрізняється від того білка, що є в м'ясі, але є не менш поживним, важливим і корисним. Якщо ви ведете активний спосіб життя, то настійно радимо звернути увагу на бобові. Вони заряджають енергією і надовго гарантують відчуття насичення.

Капуста

В яйцях міститься рекордна кількість вітамінів групи В. Вони необхідні для нормальної роботи травної і нервової систем, а також забезпечують нам гарний настрій. Якщо ви різко виключіть з раціону яйця і не запропонуйте своєму організму розумну альтернативу, то це може негативним чином позначитися на вашому здоров'ї.

До відомих джерел вітаміну В відноситься капуста. Білокачанна, броколі, цвітна, брюссельська — корисні абсолютно всі її види. Капусту можна варити, запікати або готувати на пару. Обов'язково експериментуйте і пробуйте різні варіанти і поєднання. Така різноманітність у раціоні допоможе легше (і морально, і фізично) пережити піст.

Крупи

Основним джерелом поживних речовин під час Великого посту стають вуглеводи. Вони заряджають бадьорістю і енергією, забезпечують відчуття ситості на тривалий час і допомагають зробити раціон більш ситним і різноманітним. Вівсянка, гречка, кіноа, перловка, пшоно — готуйте абсолютно різні каші на ваш смак.

Серед інших вуглеводів саме крупи володіють низьким глікемічним індексом, що особливо важливо для тих, хто поститься. Чому? Чим вище глікемічний індекс того чи іншого продукту, тим цукор активніше скаче в організмі. При такому розкладі почуття голоду настає дуже швидко, а в піст це небажано. У картоплі, макаронів і білого рису глікемічний індекс високий, тому їх слід замінити на корисні крупи.

Горіхи

В пост організм відчуває гостру нестачу самих різних вітамінів і мінералів. Залишається не так багато продуктів, які допомагають швидко заповнити цей дефіцит і зарядити організм поживними речовинами.

Саме тому у вашому раціоні обов'язково повинні бути горіхи. В них ви зможете знайти вітаміни А, Е, В, а також поліненасичені жирні кислоти омега-3. А в мигдалі і зовсім міститься цінний кальцій, який ви тимчасово перестанете отримувати, виключивши з раціону молочні продукти. Ваш організм вас точно подякує за таку ударну дозу корисних речовин.

Намагайтеся не злоупотребять горіхами, так як вони досить калорійні. Однією невеликий жмені в день цілком достатньо, щоб підтримувати імунітет на рівні.

Овочі і фрукти

Овочі і фрукти повинні стати основною вашого раціону під час посту. В їх складі є багато вітамінів, клітковини і інших цінних поживних речовин. До речі, при варінні овочі зберігають максимум своїх вітамінів, тому сміливо експериментуйте і піддавайте їх термічній обробці.

Маленьке уточнення: намагайтеся вибирати для свого харчування в піст не дуже солодкі фрукти. Вони, як правило, володіють високим глікемічним індексом, а це значить, що після такого приємного перекусу, ви захочете є ще сильніше, що призведе або до зриву, або до психологічного дискомфорту.