Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Цікаві та корисні статті і кулінарні поради » Ікринка до ікринці: як вибрати ідеальну червону ікру

Ікринка до ікринці: як вибрати ідеальну червону ікру

Червона ікра є таким же невід'ємним атрибутом новорічного столу, як і пляшка шампанського. Однак напередодні свята, коли попит на цей продукт зростає, на прилавках магазинів досить часто трапляється ікра не найкращої якості.

Погодьтеся, не хочеться псувати собі святковий настрій, відкривши баночку з улюбленим делікатесом і виявивши там неякісну ікру, більше нагадує неоднорідну субстанцію з неприємним запахом. Щоб цього не сталося, скористайтеся нашими порадами і вибирайте самий якісний продукт, який прикрасить ваш новорічний стіл.

Види червоної ікри

Говорячи про червоній ікрі, ми маємо на увазі ікру всіх лососевих риб, до яких відносяться горбуша і форель, кижуч і кета, нерка і чавичі, правда останні два види риби знаходяться під загрозою зникнення, та їх ікру зараз практично неможливо купити.

Зазвичай виробники ікри вказують вид риби, але і самим це визначити не так вже й складно. Наприклад, у нерки і кижуча ікринки більш дрібні і темні, а у горбуші, навпаки, більше і світліше. Кетова ікра вважається однією з найсмачніших. Ікринки у кети теж досить великі, але швидше червонуватого, ніж оранжевого кольору.

Але існує й чимало випадків, коли ікру підфарбовують або продають штучну. Визначити це досить просто, потрібно лише опустити кілька ікринок в окріп. Підроблена ікра миттєво забарвити воду в помаранчевий колір. Інший важливий ознака, що відрізняє справжню ікру — це вічко-зародок насиченого кольору.

Залізна або скляна баночка

В даний час можна придбати улюблений багатьма делікатес як у класичній залізної баночці, вид яких знайомий нам з дитинства, так і в склі, а також на вагу. З одного боку, купуючи продукт у скляній упаковці або на вагу, можна побачити товар, а з іншого – це зовсім не є гарантією якості.

Якщо ви все-таки вирішили взяти ікру в залізній банці, зверніть увагу на три важливих моменти. По-перше, дата виготовлення. Вона повинна бути написана фарбою або видавлена зовні. Вдавлені цифри говорять про те, що перед нами підробка. По-друге, цілісність упаковки. Банку не повинна бути пом'ятою або роздутою. Ну і по-третє, звук. Потрясіть баночку, і якщо ви почуєте булькання, то відмовтеся від покупки.

Віддаючи перевагу скляній банці, зверніть увагу на колір ікри і вічко-зародок, про який ми розповідали раніше. Можна також провести тест, перевернувши банку, потримавши її кілька секунд у такому положенні і повернувши у вихідну позицію. Після всіх маніпуляцій на кришці повинно залишитися не більше 2-3 ікринок. Наявність у банку плівок і згустків говорить про те, що ікра браконьєрська. Її неправильно дістали і промили.

І ще один загальний порада: завжди звертайте увагу на те, де ікра була розфасована. Краще всього, щоб розфасовка проводилася поруч з місцем видобутку і виробництва, наприклад, в Петропавловську-Камчатському або Южно-Сахалінську.

Вагова ікра

Купуючи ікру на вагу, слід бути особливо уважним і купувати тільки в перевірених місцях. Справа в тому, що в даному випадку практично неможливо перевірити термін придатності. Інша небезпека — це недотримання норм зберігання, у результаті чого в ікру можуть потрапити небезпечні бактерії. Саме тому, звертайте пильну увагу на консистенцію і запах ікри.

Консерванти та добавки

Більшість видів риб відправляється на нерест влітку, тому зберегти ікру до новорічних свят, не використовуючи консерванти, просто неможливо. В якості додаткових інгредієнтів допускається додавання солі та олії, а також сорбінової кислоти Е200 і аскорбінової кислоти Е300. А ось побачивши маркування Е211, Е285 і Е239, ні в якому разі не купуйте такий продукт. Він може бути небезпечний для здоров'я.