Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Цікаві та корисні статті і кулінарні поради » Рибний день: як правильно вибрати рибу

Рибний день: як правильно вибрати рибу

Якщо ви губитеся, вибираючи рибу на ринку або в магазині, ми підкажемо, як не попастися на вудку продавців, вміло маскують несвіжий товар.
Страви з риби обов'язково повинні регулярно бути присутніми у вашому раціоні, адже вони не тільки смачні, але й неймовірно корисні для організму. У рибі містяться такі необхідні нам омега-3 жирні кислоти, які покращують стан судин, збільшуючи їх еластичність, допомагають нормалізувати кров'яний тиск і знизити рівень холестерину.

Крім того, риба поповнює запаси вітаміну D, дефіцит якого організм особливо гостро відчуває восени і взимку. Він відіграє важливу роль у засвоєння інших мікроелементів, таких як кальцій і фосфор, які сприяють зміцненню кісткової тканини. Не варто забувати і про наявність у рибних стравах йоду, магнію і вітамінів А і В12.

Отже, плюси регулярного вживання цього продукту очевидні, але як же правильно вибрати рибу, щоб вона приносила організму максимальну користь, а страви виходять смачними і ніжними? Саме про це ми вам розповімо сьогодні більш докладно.
1. Прісноводна або морська риба

Перш за все, в залежності від особистих переваг і страви, яку ви збираєтеся готувати, вирішите, морську або прісноводну рибу ви будете купувати. Морські мешканці зазвичай більш жирні. До них відносяться сьомга, оселедець, камбала, скумбрія і використовуваний багатьма для салатів тунець.

Представники прісноводної фауни традиційно менш жирні, але не менш поживні, ніж їх морські побратими. Щука, сом, короп, лящ, окунь і минь — ось далеко не повний перелік того, що представлено на прилавках магазинів.
2. Свіжа риба

Купуючи свіжу рибу, спочатку її потрібно ретельно оглянути. Зверніть особливу увагу на колір і безпосередньо луску, де лусочки повинні щільно прилягати один до одного і мати рівномірний колір з сріблястим переливом. Якщо луска відшаровується, а її колір йде в "іржавий", то така риба вже зіпсована. У разі сумнівів, натисніть пальцем на спинку риби. У свіжій вм'ятина через пару секунд зникне.

Іншим елементом, що видає ступінь свіжості риби, є зябра, які повинні щільно прилягати до туші і мати червоний відтінок. Купуючи рибу без голови і плавців, ви ризикуєте придбати зіпсований продукт, так як багато продавців спеціально її відрізають, коли зябра починають темніти.

Ще один показник свіжості у риби — це очі. Ніколи не купуйте її, якщо очі вже стали каламутними або впали. І нарешті, переконайтеся, що обрана риба не має аміачним запахом, який вказує те, що вона зіпсована.
3. Заморожена риба

Віддаючи перевагу замороженій рибі, теж слід бути уважним при виборі якісного продукту. Тут, так само як і у випадку з купівлею свіжої риби, важливим критерієм є запах. Він повинен бути ледь вловимим або відсутні повністю. Якщо ви все-таки відчули "душок", значить риба зіпсувалася ще до заморожування.

Вага замороженої риби має приблизно відповідати вазі свіжою. У разі якщо вона значно легше, майте на увазі, рибу кілька разів розморожували і знову заморожували. Про це ж говорить і вигнута тушка з викривленим хвостом і зламаними плавниками. Купуйте тільки рибу, заморожену в природній позі.

Особливо обережними слід бути при купівлі риби в так званій льодяної глазурі, коли її спочатку заморожують, потім опускають в холодну воду і знову заморожують, повторюючи цю процедуру кілька разів. Головна небезпека полягає в тому, що у воду додають консерванти, а споживач сплачує частину вартості за звичайний лід замість риби.