Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Цікаві та корисні статті і кулінарні поради » 15 порад, які виховають у вас столовий етикет

15 порад, які виховають у вас столовий етикет

Кожен вихована та інтелігентна людина прагне удосконалюватися і розвиватися. Якщо ви хочете чудово розбиратися в столовому етикеті, то швидше читайте новий огляд.
Сьогодні ресторани практично не пустують. Кожна людина час від часу знаходить можливість вибратися в компанії домашніх, колег або друзів в який-небудь затишний заклад. Вельми актуальним стає питання: а як йдуть справи зі столовим етикетом?

На жаль, дуже мало людей знайомі з правилами поведінки за столом в ресторані. На перший погляд може здатися, що це не так вже й критично, адже так легко загубитися серед більшості, але ми з цим твердженням категорично не згодні.

Навчитися столового етикету зовсім нескладно. Всі правила-максимально прості і зрозумілі, потрібно лише докласти трохи зусиль, щоб їх запам'ятати. Повірте, ваше життя ніколи не буде колишньою!

Радимо, що потрібно робити, щоб виховати в собі столовий етикет і радувати оточуючих своїм вихованням і рівнем культури.
1. Орієнтуйтеся в просторі

насправді все гранично просто. Всі столові прилади, які лежать з правого боку, необхідно тримати правою рукою. Прилади, які лежать ліворуч, призначені відповідно для лівої руки. Це, до речі, важливо, так як деякі можуть заплутатися навіть у цьому.

2. Читайте книги

Є велика кількість книг по столового етикету. Після прочитання першої ви вже дізнаєтеся багато нового і корисного. До речі, майже в кожному посібнику є наочні ілюстрації, які набагато легше запам'ятовуються, ніж полотна тексту.

3. Не поспішайте

Їжа — це не той випадок, коли треба поспішати. Досить очевидно, що слідуючи столового етикету, прожовувати їжу потрібно розмірено. Просто запам'ятайте це просте правило.
4. Правильно користуйтеся столовими приладами

Тут спрацюють тільки постійні тренування. Будинки пробуйте правильно тримати столові прилади і користуватися ними. Тоді в ресторані ви будете почувати себе впевненіше.

Як правильно користуватися столовими приладами, читайте в статті.

5. Вивчіть мову столових приладів

В ресторанах працює свій власний мова — це мова столових приладів. Його доведеться завчити. Інших варіантів просто немає. Втім, це не повинно вас лякати, тому що інформації не так вже й багато. Детальніше прочитати про мову виделок і ножів можна в нашій статті.

6. Відкладіть в сторону телефон

Мобільний телефон (особливо якщо він дзвонить через кожні 5 хвилин) і столовий етикет — це речі, які абсолютно не поєднуються між собою. Якщо не хочете уславитися невихованим людиною, то постарайтеся не користуватися телефоном під час їжі і обов'язково ставте його на беззвучний режим.
7. Шукайте однодумців

Підтримка важлива у будь-яких починаннях. Найголовніше правило: вибирайте в компаньйони людини, якого ви не соромитеся. Ходіть разом в ресторани або влаштовуйте домашні вечері, щоб ділитися досвідом і вказувати один одному на помилки.

8. Не соромтеся

Пам'ятайте, що столовий етикет в ідеалі повинен знати кожна людина, але це далеко не завжди так. Не соромтеся пробувати і робити помилки. Ви робите зусилля на шляху до абсолютного знання етикету, а це вже само по собі круто.

9. Будьте ввічливі

Якщо ви вмієте користуватися столовими приладами і знаєте, куди покласти виделку або ніж, це ще не означає, що ви освоїли етикет. Не забувайте про ввічливість. Будьте доброзичливі з друзями, з сусідами по столу і, звичайно ж, з офіціантами. Деякі помилково вважають, що грубість стосовно персоналу ресторану цілком успішно вписується в норми столового етикету.
10. Деяку їжу можна їсти руками

Є такі продукти, які сміливо можна їсти руками. Це хліб, печиво, дрібні тістечка, цитрусові та інші фрукти. Вони не бруднять руки і не вимагають нарізки.

11. Не розмовляйте голосно

Як ви вже зрозуміли, столовий етикет не прощає крайнощів. Грубість, вульгарність, підвищені тони — це все мимо. Пам'ятайте про це, вивчаючи інші правила столового етикету.

12. Не піднімайте прилади, що впали зі столу

По-перше, це поганий тон. По-друге, це прямий обов'язок офіціанта. І нічого в цьому такого немає. Офіціант виконує свою роботу, так що навряд чи він буде за очі посилати вам промені ненависті за те, що ви йому не допомогли.
13. Аналізуйте свої помилки

Якщо ви раптом зробили якусь помилку, то не впадайте в депресію. Проаналізуйте свої дії і запам'ятайте, що потрібно робити, щоб не зробити таку помилку знову.

14. Не комкайте серветки

Ми звикли, що з серветками можна робити все, що душі завгодно. Це не зовсім так. Запам'ятовуйте правило столового етикету: серветки не можна бгати. Акуратно прикладіть серветку до губ і покладіть назад на стіл. За правилами етикету офіціант повинен замінити її сам.

15. Не заганяйте себе

Не зводите столовий етикет в абсолют. Круто, коли людина знає правила столового етикету, але якщо він при цьому стає снобом і починає вчити інших або відпускати нескінченні коментарі повчального характеру, то це вже не так радує. І з істинним етикетом така поведінка має мало спільного.