Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Цікаві та корисні статті і кулінарні поради » Що потрібно знати про бананах перед покупкою

Що потрібно знати про бананах перед покупкою

Сьогодні ми розповімо вам про те, як же насправді дозрівають банани, перш ніж доходять до покупця, а також про те, які банани краще купувати і вживати в їжу.
Для нас банани давно перестали бути екзотичним фруктом. Вони досить ситні і відмінно підходять в якості доповнення до каш і панкейкам. Крім того, прихильники правильного харчування, а також вегани і вегетаріанці вигадують все більше рецептів корисної випічки і десертів на базі бананів.

Однак, перш ніж купувати банани, уважно ознайомтеся з матеріалом, який ми для вас підготували сьогодні. В ньому ми розповімо вам про те, якою додаткової обробці піддаються ці солодкі плоди, а також про те, які банани краще купувати і вживати в їжу.
1. Чому банани зривають незрілими

З вигляду здається, що банан захищений щільною шкіркою і легко транспортується, але це не так. Це дуже ніжний фрукт, який можна перевозити при температурі не вище 14 градусів. Саме тому банани зазвичай збирають ще зеленими і транспортують найчастіше на кораблях, оснащені холодильними установками.

2. Продаж зелених бананів

Якщо запитати у старшого покоління, яке купувало банани ще в радянський час, то ви дізнаєтеся, що у продаж вони надходили зеленими, і їх ніхто додатково не обробляв. Зараз ви навряд чи оберете зелені недостиглі плоди, але тоді, в умовах дефіциту продуктів, нестиглі банани з задоволенням купували.
3. Банани в газовій камері

В даний час в умовах жорсткої конкуренції між виробниками і продавцями, кожен хоче запропонувати покупцеві найкращий товар. Саме для того, щоб привезені з плантацій зелені банани виглядали презентабельно і не дозрівали на складі, так як це нерентабельно, їх попередньо поміщають в спеціальні газові камери, де вони рівномірно жовтіють, і тільки потім банани потрапляють на прилавки магазинів.

Газова суміш, якою обробляють банани, вважається безпечною для здоров'я людини та являє собою аналог газу, що виділяється при природному бананами дозріванні. Однак, дана суміш впливає на смак, який значно відрізняється від смаку тих бананів, які дозріли на пальмі.
4. Які банани краще їсти

Отже, які ж банани краще всього використовувати в їжу? Серед адептів правильного харчування існує думка, що краще всього є вже злегка потемнілі банани, на шкірці яких з'явилися темні точки. Частка істини в цьому є.

Справа в тому, що в процесі дозрівання міститься в бананах крохмаль перетворюється на цукор, а це означає, що такі плоди не тільки смачніше і солодше, але і краще перетравлюються. Якщо ви з'їли ще зелений банан, то це загрожує вам дискомфортом у кишечнику і сильним газоутворенням, в той час як нехай і не зовсім естетичний, злегка потемнілий банан не викличе таких проблем.
5. контролювати дозрівання бананів будинку

Якщо в наступний раз, йдучи за покупками, ви побачите зеленуваті банани, ми радимо їх купити і допомогти їм дозріти самостійно. Це не займе багато часу, але смак буде ніжніше і солодше. Просто покладіть банани в невеликий паперовий пакет разом з іншим фруктом, наприклад, яблуком або грушею.

Ці фрукти виділяють той же газ, що використовується для обробки бананів в газових камерах, тільки відбувається це більш натуральним способом. А якщо ж вам, навпаки, треба зберегти банани довше і не дати їм перезріть, загорніть їх у харчову плівку або в поліетиленовий пакет, щільно його зав'язавши.