Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Цікаві та корисні статті і кулінарні поради » Без терміну придатності: які продукти можна зберігати дуже довго

Без терміну придатності: які продукти можна зберігати дуже довго

Навіть самий потужний холодильник не в силах зберігати продукти вічно. Але деякі з них мають практично необмежений термін придатності. Пропонуємо з ними познайомитися.
Якщо б продукти не псувалися, то за покупками в магазин можна було б ходити набагато рідше, а у вільний час зайнятися чимось корисним. На жаль, більшість із компонентів нашого повсякденного раціону має, як правило, невеликий термін зберігання. Однак серед них існують продукти-довгожителі. Завдяки особливим властивостям вони не втрачають свої якості протягом декількох місяців і навіть років.

Ось підбірка з 10 продуктів з найбільш тривалим терміном придатності.
1. Мед

Його вважають єдиним продуктом на землі, що не має терміну придатності. Так, багато хто з його видів з часом кристалізуються, але при цьому початкової поживної цінності вони не втрачають. Всі справа в основі продукту — простих сахарах, отриманих з допомогою ферментації. Вони відмінно захищають мед від бактерій.
2. Цукор

Ще один солодкий продукт-довгожитель. Важливо не залишати його у вологому і дуже теплому приміщенні: цукор любить сухість і прохолоду. У таких умовах він може зберігатися роками.
3. Сіль

Вона відноситься до сімейства мінералів, які практично ніколи не втрачають своїх властивостей. Умови зберігання у солі такі ж, як і у цукру. Завдяки зневоднюються властивостям цей мінерал здавна використовували в якості консерванту, щоб довше зберігати харчові продукти та проводити процедури бальзамування тел.
4. Соєвий соус

Навіть відкрита пляшка улюбленої багатьма східної приправи може без проблем простояти в холодильнику кілька років, не втративши своїх початкових властивостей. Однак на таке здатний тільки натуральний соєвий соус з густою, однорідною структурою.
5. Білий рис

білий Шліфований рис — справжній продукт-довгожитель, який може не псуватися до 30 років і більше. За такий тривалий час рис не втратить ні смак, ні колір, ні живильну цінність. Однак при його зберіганні не можна допускати різких стрибків температур. Коричневий рис з-за підвищеної вологості в оболонці має термін придатності всього півроку.
6. Сухе молоко

Всі види молока, як і більшість його похідних продуктів, відрізняються дуже маленьким терміном зберігання. Але сухе молоко — виняток. Не розкрита банка цього продукту може зберігатися на полиці звичайного шафи довгі роки, не втрачаючи поживної цінності.
7. квасоля Сушена

Для всіх бобових в сушеному вигляді характерний тривалий термін зберігання. Якщо приготувати сушену квасолю, пролежала в упаковці більше 20-30 років, то помітити сильні зміни в смакових і поживних її властивості складно. Такий провіант можна сміливо брати з собою в тривалий похід або в бомбосховище.
8. Сиропи

Якщо він приготовлений на натуральних сахарах і упакований в скляну тару, то може зберігатися до 2-3 місяців, а то і більше. Потім одні сиропи (з 60-70% цукру в складі) можуть затвердіти і засахариться, а інші (менш 60% цукру) — скиснути.
9. В'ялене м'ясо

Цей делікатес придумали кочові племена з північних регіонів. Сьогодні технологія приготування в'яленого м'яса оптимізована і механізована, в результаті м'ясо можна вживати в будь-якому вигляді і зберігати роками.
10. Міцний алкоголь

Чем вище градус алкоголю, тим він довше зберігається. До справжнім довгожителям можна віднести горілку, ром, віскі, коньяк та інші міцні напої. Мало того, що з роками вони не псуються, деякі з них (наприклад, коньяк і віскі) стають тільки краще і цінніше.