Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Цікаві та корисні статті і кулінарні поради » Кілька цікавих фактів про їжу, які вас здивують

Кілька цікавих фактів про їжу, які вас здивують

Здавалося б, у сучасній науці про харчування не залишилося пропусків і про найбільш поширених продуктах ми знаємо все. Однак,ми розповімо вам про 8 цікавих фактах, які вас здивують.
В наших оглядах ми регулярно розповідаємо вам про корисні властивості тих або інших продуктів, а також про те, як їх правильно готувати і з чим краще поєднувати. Але невже залишилися ще факти, про яких ми не чули до цього? Давайте розбиратися разом.

1. Помідори раніше вважали отруйними

Помідори давно стали невід'ємною частиною нашого раціону. Ми вживаємо їх у їжу в сирому вигляді, так і використовуємо при приготуванні страв. Цікаво, що навіть при термічній обробці вони не втрачають своїх корисних властивостей.

Однак раніше ці ягоди вважалися отруйними, а все із-за схожості з плодами картоплі, які зовні дуже схожі на маленькі помідори і дійсно отруйні. В них міститься соланін, який, до речі, присутній і в зелених помідорах. Так що купуйте тільки червоні стиглі плоди.
2. В солодкому перці більше вітаміну С, ніж у цитрусових

Про те, що вітамін С необхідний нашому організму, всі ми знаємо ще з дитинства. Він є потужним антиоксидантом, виявляє протизапальну дію і допомагає боротися з інфекціями. Але дійсно лимони і апельсини — це кращий джерело вітаміну С?

Відповідь – однозначно, ні. Для порівняння: у лимоні всього 40 міліграмів вітаміну С на 100 грамів продукту, а в апельсині 60 міліграмів, стільки ж і в полуниці. Лідерами за змістом цього цінного вітаміну є петрушка (150 міліграмів) і солодкий болгарський перець, особливо червоний та зелений, де присутня 300 міліграмів вітаміну С.
3. Батьківщина кетчупу — Китай

Багато хто вважає, що томатний соус, який став популярний у всьому світі, вперше з'явився в Америці, але це не так. Цей соус був привезений ще в XVII столітті з Китаю до Англії і складався з рибного розсолу, анчоусів, грибів, волоських горіхів і спецій. Пізніше, вже у XIX столітті в Америці з'явився соус на базі помідорів з аналогічною назвою.

4. Моркву вирощували заради зелені

В сучасній кулінарії морква цінується за смачний солодкий коренеплід, але раніше її вирощували заради зелені і насіння, які використовували у лікарських цілях. Але і зараз в Європі не всі вживають морква традиційним для нас способом. У Португалії, наприклад, з неї готують морквяний джем.
5. Рис як міра ваги

Страви з рису давно перестали асоціюватися тільки з азіатською кухнею, хоча батьківщиною його вважається східна Азія. В Європі цей злак з'являвся тільки в XIX столітті, але в мусульманських країнах існує міра ваги — арузза, яка дорівнює одному рисовому зерну, а саме 0,0186 грамів.

6. Кави — це ягода

Говорячи про каву, ми найчастіше використовуємо вираз "кавові зерна", але насправді це насіння ягід кавового дерева. Самі ягоди дозрівають від 3 до 4 місяців і в кожній ягоді може міститися до 3 зерен.
7. Багато плодові дерева — родичі троянди

Захоплюючись цвітінням яблунь, а також грушевих, вишневих та сливових дерев, ви тепер будете знати, що всі вони відносяться до сімейства рожевих. Також до цього сімейства відносяться суниця, малина і ожина.

8. Мигдаль — родич сливи

Раз вже ми заговорили про спорідненість тих або інших рослин, ось ще один цікавий факт. Слива, вишня, мигдаль відносяться до підродини сливових, але з однією принциповою різницею — мигдальний кісточка не отруйна, на відміну від сливової і вишневої.