Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Цікаві та корисні статті і кулінарні поради » Істина у вині: 7 найбільш поширених міфів про улюбленому напої

Істина у вині: 7 найбільш поширених міфів про улюбленому напої

Все ще обираєте для м'ясних страв лише червоне вино, а пляшки з пробкою вважаєте знаком якості? Пора позбутися від забобонів. Розповідаємо про найвідоміших помилках про вини.
Про цей напій з давніх часів ходить безліч легенд і міфів, які часто стають стереотипами і глибоко закарбовуються в нашій свідомості. Наприклад, чого тільки коштує відомий вислів "вино з роками стає краще і дорожче" або "червоне вино подається тільки до м'яса"? Однак ці, здавалося б, безперечні затвердження у справжніх експертів викликає великі сумніви.

Пропонуємо розвіяти 7 найвідоміших помилок про це сонячному напої.
Міф 1. До м'яса — червоне вино, а до риби — біле

Це, мабуть, саме поширене правило, про яке ми дізнаємося при першій самостійної купівлі вина. Але воно безнадійно застаріло — спробуйте його порушити. Приміром, до жирної, м'ясистою рибу (палтус, лосось, форель) цілком може підійти червоне напівсухе вино. А ось до трісці, камбалі або до корюшке більш доречними будуть білі сорти вин. Скласти компанію соковитого стейку можуть білі вина з багатим фруктовим смаком.
Міф 2. Вина в бюджетній тарі — ознака дурновкусия

Економічна упаковка — це зовсім не ознака того, що в неї поганий продукт. На багатьох винних ринках Європи, Південної Америки та Австралії вино в картонних коробках займає майже половину від усієї представленої продукції. Це легко пояснити мінімальними витратами на упаковку і транспортування, а значить, ми платимо тільки за напій, а не за пляшки з дорогого скла.
Міф 3. Чим старше вино, тим краще

За аналогією з цим відомим висловом придумано чимало інших: наприклад, про жінок, які з роками тільки гарнішими. Але саме переконання не можна назвати аксіомою, принаймні, воно застосовується не до всіх сортів вин. До того ж близько 90% продуктів виноробства, випускаються в усьому світі, не призначене для тривалого зберігання. З часом смакові якості більшості вин промислового виробництва можуть тільки погіршитися.
Міф 4. Пляшка з пробкою — знак якості

Недовіру споживачів до винам в пляшках з пластиковими пробками і закручивающими кришками досі незрозуміло. Адже такий спосіб закупорювання відомий ще з середини ХХ століття. Згідно з дослідженнями, закрутки краще зберігають якість вина, захищаючи його від кисневого окислення. В натуральних пробках нерідко зустрічаються дрібні тріщини, крізь які в пляшку може потрапити повітря і вплинути на якість продукту. Ось чому у ресторані офіціанти пропонують понюхати пробку від винної пляшки і переконатися в її якості: у відсутності пошкоджень і неприємного запаху.
Міф 5. Знак якості від експертів — незаперечний авторитет

Нерідко на пляшках або упаковках з вином варто солідний золотий значок "Схвалено асоціацією сомельє, дегустаторів... і так далі". Як правило, споживачі більше довіряють товарів з такою позначкою, вважаючи її незмінним знаком якості. Але за суті, це всього лише суб'єктивна укладення кількох (максимум 10-20) людей, досвідчених в продукти виноробства. Згідно з рядом досліджень, ті ж марки вин одні експерти визнають кращими, тоді як інші називають "статистично неотличимыми". Кращий варіант — орієнтуватися у виборі вин на свій смак.
Міф 6. Десертні вина п'ють «новачки»

Так вже повелося, що справжні цінителі найчастіше воліють сухі вина. А тих, хто вибирає солодкі сорти автоматично прирівнюють до дилетантам. Але серед десертних вин є не менш гідні сорти. Чого тільки варті французькі сотерны, австрійський аусбрух або німецькі рислінг! Нерідко пляшки з ними стають одними з найдорожчих лотів на відомих аукціонах.
Міф 7. ямка на дні винної пляшки глибше, тим вино краще

Це всього лише поширена байка. Поглиблення на дні пляшки абсолютно не пов'язано з якістю і ціною вина. Воно передбачено для зручності транспортування напою на розливної лінії або для хорошого опору матеріалу. Деякі експерти вважають, що увігнута форма дна краще утримує осад вина, але це твердження досить спірно. До того ж є елітні сорти вин (наприклад, знамените шампанське "Кристал"), мають рівне дно.