Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Цікаві та корисні статті і кулінарні поради » Не боятися жирів: продукти, які дуже навіть корисні

Не боятися жирів: продукти, які дуже навіть корисні

Жири — це предмет суперечок і протиріч для всіх, хто цікавиться правильним харчуванням. У новому огляді шукайте список продуктів, які відносяться до категорії корисних жирів.
Вирішили перейти на здорове харчування? Це дуже похвально. Напевно ви вже чули, що жири бувають різні, а якщо точніше — шкідливі і корисні.

Так, це дійсно так. Деякі жири зовсім не потрібні нашому організму, тому що вони чинять згубний вплив на роботу багатьох органів і руйнують захисні сили організму. Але є і корисні жири, які, навпаки, вкрай корисні для злагодженої, ефективної роботи людського організму і міцного імунітету.

Новачки не хочуть розбиратися у всіх складнощах і виключають з раціону всі жири без розбору. В результаті правильне харчування не приносить ніякого ефекту, тому що корисні жири є обов'язковою запорукою збалансованого раціону.

Не допускайте подібних помилок. Ми склали для вас список з 10 продуктів, які відносяться до категорії корисних жирів. Їх не тільки можна, але й потрібно включити в свій раціон, якщо ви хочете харчуватися правильно.
1. Оливкова олія

Оливкова олія — це важливе джерело цінних вітамінів і мінералів. Це найпростіший спосіб отримати цінні жири і включити їх в свій раціон. Додайте оливкову олію в овочеві салати і при приготуванні риби.

2. Червона риба

В жирній рибі міститься велика кількість поліненасичених жирних кислот омега-3. Вони беруть участь у всіх життєво важливих процесах в організмі людини. Регулярне вживання червоної риби зміцнює імунітет, поліпшує роботу серцево-судинної системи і нормалізує обмін речовин.
3. Горіхи

Всі знають, що горіхи корисні і калорійні. Калорійні вони як раз тому, що містять у своєму складі корисні жири. Тому жменю горіхів в день ще нікому не нашкодила. Горішки покращують роботу мозку, заряджають бадьорістю і енергією, піднімають настрій. Вибирайте їх в якості корисного перекусу протягом дня.

4. Авокадо

Авокадо слід обов'язково включити в раціон. Це дуже корисний продукт, незважаючи на те, що це найкалорійніший фрукт. Калорійність пов'язана з високим вмістом поліненасичених жирних кислот. Авокадо перешкоджає утворенню холестеринових бляшок, виникнення цукрового діабету і допомагає боротися з раком грудей. Можна навіть замінювати цим фруктом вершкове масло.
5. Баранина

Вважаєте, що баранина занадто важка для вашого шлунка? Це помилкова думка. Ви сміливо можете час від часу додавати баранину в раціон. Це цінне джерело протеїну, вітамінів групи В, цинку і селену. Баранина покращує стан шкіри і волосся, піднімає настрій і благотворно впливає на м'язи.

6. Сир

Сир — це дуже корисний продукт. Шматочок сиру з ранку допоможе наситити організм корисними вітамінами та мінералами, підніме настрій і гарантує бадьорий і продуктивний день. А ще в сирі дуже багато білка, який чудово засвоюється організмом людини.
7. Свиняче сало

Дивно, але факт! Свиняче сало можна віднести до категорії корисних жирів. До таких жирів відноситься арахідонова кислота. Її користь для організму полягає в тому, що вона нормалізує роботу печінки, серця і головного мозку. А ще в складі свинячого сала є всі вітаміни краси — A і E.

8. Яйця

Обожнюєте готувати сніданки з яєць? Правильно робите! Яйця містять у своєму складі 12 незамінних амінокислот, які дуже корисні для організму людини. А ще це важливе джерело білка. Експериментувати з цим продуктом, до речі, можна нескінченно.
9. Гіркий шоколад

Навіть гіркий шоколад можна вживати без найменшого каяття совісті. Невелика плитка такого шоколаду піде вам тільки на користь. У 100 грамах гіркого шоколаду міститься 11% клітковини і дуже багато мікро - і макроелементів, включаючи залізо, магній, мідь, марганець.

10. Кокос

Ніколи не відмовляйтеся від кокосів! Екзотичний фрукт сміливо можна віднести до корисних продуктів. В кокосі є жири, які володіють особливим хімічним будовою. Їм по силам прискорити метаболізм, нормалізувати обмін речовин. Крім того, кокос перешкоджає утворенню жирових відкладень.