Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Цікаві та корисні статті і кулінарні поради » Чотири цікаві факти про наш апетиті, про які треба знати

Чотири цікаві факти про наш апетиті, про які треба знати

Сьогодні ми поговоримо про можливі проблеми, пов'язані з апетитом, розповімо про причини їх виникнення, а також про варіанти вирішення.
З медичної точки зору, апетит — це всього лише рефлекс, який змушує нас поповнювати запаси енергії, необхідної організму для повноцінного функціонування. Найбільш чітко такий рефлекторний механізм працює у малюків, але поступово він може притуплятися під впливом безлічі факторів, що, в свою чергу, призводить до регулярних збоїв у харчуванні.

Часто апетит — це справжній індикатор нашого фізичного і психологічного здоров'я, саме тому має сенс його відстежувати. Адже різке збільшення або, навпаки, зниження апетиту сигналізує про виникнення проблем, які негайно потрібно діагностувати і по можливості максимально швидко вирішити.
1. Основні види порушень апетиту

Всі види порушень апетиту медицині називаються дисрексией. Фахівці виділяють 4 типи розладів харчової поведінки. Гиперексия пов'язана з підвищення апетиту, а гипорексия, навпаки, з різким зниженням. Також окремо розглядають анорексію — абсолютна відсутність апетиту, і парарексию, тобто раптова зміна смакового сприйняття. Кожне з цих станів виникає невипадково і загрожує серйозними проблемами зі здоров'ям, про які ми поговоримо далі.

2. Причини виникнення проблем з апетитом

Як і більша частина проблем зі здоров'ям, порушення апетиту часто пов'язано з психологічними проблемами. Постійний стрес може призвести як до постійного переїдання та недоїдання. Крім того, у питаннях харчування не останню роль відіграє вплив суспільства та загальновизнаних стандартів красивого тіла.

Проте, відмова від їжі може бути сигналом серйозних захворювань шлунково-кишкового тракту, аж до онкологічних, а переїдання — показником гормональних проблем або цукрового діабету. Саме тому ми рекомендуємо звернутися до лікаря і провести обстеження, якщо у вас спостерігається стійке порушення апетиту.
3. Наслідки порушення апетиту

Всі білки, жири, вуглеводи, вітаміни і мікроелементи, які ми отримуємо з їжею, є основою нашого здоров'я і краси. У разі якщо раціон збалансований неправильно, виникає дисбаланс, тягне за собою серйозні наслідки і що впливає на найважливіші системи організму.

Так, зниження апетиту або повна відмова від їжі тягне за собою фізичне виснаження. Крім того, це може викликати крихкість кісток, дерматит і порушення зору. У разі якщо людина страждає надмірним апетитом, це з часом призводить не тільки до зайвої ваги, але і до проблем зі сном, серцево-судинних і гормональних збоїв, адже не варто забувати, що підшкірно-жирова прошарок — це гормонопродуцирующая тканину.
4. Способи вирішення проблем з апетитом

Як ми вже говорили раніше, всі виникаючі порушення апетиту часто пов'язані з конкретними захворюваннями, тому не намагайтеся самостійно ставити діагнози і займатися лікуванням. Мова, безумовно, йде не про разовому збій у харчуванні перед критичними днями або у вихідні після напруженої трудової тижня, а про постійне переїдання або регулярному відсутності апетиту.

В першу чергу має сенс звернутися до таких фахівців, як гастроентеролог і ендокринолог, для перевірки шлунково-кишкового тракту і ендокринної системи. Додатково вам може допомогти кваліфікований дієтолог.

А в ситуації якщо обстеження не виявило ніяких патологій, але режим харчування так і не відновлюється, зверніться за допомогою до психотерапевта. Часом краще, що можна зробити для контролю апетиту — це встановити взаємозв'язок між їжею і емоціями допомогою психокорекції.