Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Цікаві та корисні статті і кулінарні поради » Листовий чай проти чайних пакетиків: що ж вибрати?

Листовий чай проти чайних пакетиків: що ж вибрати?

У нашому сьогоднішньому огляді мова піде про листовому чаю і чайних пакетиках. Ми відповімо на найпопулярніші питання і розвіємо деякі міфи.
Чай — це незвичайно популярний напій, особливо в нашій країні. Змінюються покоління, але цінність чаю, підбадьорливого і ароматного, продовжує об'єднувати всіх за великим сімейним столом, створюючи затишок і особливу атмосферу. Адже немає нічого прекраснішого, ніж випити чашечку цього терпкуватого напою, особливо з домашньою випічкою.

Але який же краще заварювати чай — листовий або у пакетиках? У чому їх принципові відмінності і який корисніше? Про це ми сьогодні і поговоримо більш докладно в нашому огляді.
1. Що таке подрібнений чай

Говорячи про чайних пакетиках, люди думають про подрібненому чаї або "чайного пилу", яка залишається після переробки цього листового чаю. І це, безумовно, спочатку створює кілька негативне враження.

Однак, такий підхід неправильний. Розмір чаїнок обумовлений зовсім не бажанням виробника заощадити на сировину, а особливостями виробництва. Адже основна особливість чайного пакетика полягає в тому, що він дуже швидко заварюється, а досягти цього можна, тільки попередньо подрібнивши чайні листи.
2. Склад чайних пакетиків

Інше упередження пов'язано з неможливістю визначити складом чайного пакетика. Коли ми заварюємо листовий чай, чітко видно самі листочки, розкривні і віддають свій колір і аромат, в той час як опущений в окріп чайний пакетик заварюється так швидко, що ми навіть не встигаємо цього помітити. Про чим починає думати більшість з нас? Звичайно ж, про штучні барвники, доданих в цей маленький пакетик.

Безумовно, деякі виробники використовують такого роду хитрощі, але це відноситься в основному до дуже дешевого чаю. Більшість компаній виробляє чайні пакетики без додавання барвників, а швидкість заварки обумовлена саме тим, що листочки дуже сильно здрібнені: чим дрібніші частинки, тим більше площа окислення і контакту з гарячою водою, а значить, вони набагато швидше віддають свій смак і колір.
3. Якість чаю в пакетиках

Ще одне важливе питання, яке хвилює любителів чайних пакетиків — це якість чаю, який в них кладеться. Людині, не є експертом у цій області, складно визначити, але жертвувати здоров'ям на користь зручності і швидкості заварювання ніхто не хоче.

Тут важливо знову звернути увагу на ціну. Зауважте, що один чайний пакетик містить 2 грами самої заварки, і в залежності від вартості, це може бути як хороший чай з перевірених плантацій, так і змішаний з більш дешевою сировиною з Аргентини або Туреччині, наприклад.
4. Відмінності листового і пакетованого чаю

Для того щоб зробити правильний вибір, важливо розуміти, якого результату ви чекаєте. Якісний чай в пакетиках нітрохи не гірше листового, тому просто визначитеся зі своїми очікуваннями.

Якщо ви володієте достатньою кількістю часу і хочете не поспішаючи насолодитися чаюванням, відчувши всі ароматні й ніжні нотки смакові відтінки, то вибирайте листовий чай. У випадку якщо ви прихильник більш насиченого і міцного смаку, перевагу краще віддати чаю в пакетиках.
5. Різниця в ціні

Багато хто з нас схильні думати, що висока ціна — це стовідсоткова гарантія якості, проте у випадку з чаєм це не зовсім так. Для того щоб зрозуміти, чому чай в пакетиках коштує дешевше свого листового аналога, досить провести нехитрі підрахунки.

Так, для заварювання однієї кружки листового чаю потрібно в середньому 8 грамів продукту, в той час як пакетик містить всього 2 грами. Отже з 100 грамів листового чаю можна отримати максимум 13 чашок готового напою, а з аналогічної кількості пакетованого — 50. Саме тому ціна чайних пакетиків доступніше.